אודות 'כותב טוב'

מעטים הכותבים אשר כבר בילדותם לא שמעו לפחות פעם אחת את המשפט: "אני צריך לכתוב ברכה לאירוע, תעשה לי טובה ותכתוב לי", וביודעם שאתה כותב טוב, ושבדרך כלל יש לך רעיונות להבעת רגש והומור, אתה הופך כבר בגיל צעיר לעט להשכיר, לאירועים, לבריתות ואפילו בלוויות. כך בדרך כלל מתחיל כל כותב טוב לכתוב טוב, חלקם הופכים לקופירייטרים בבגרותם, חלקם לפקידי שומה.

והנה גדלת בשנה ובבית הספר, בכתה בה אתה לומד, אתה ידוע כתלמיד ההוא, השנון, זה שתמיד יש לו איזו הערה מצחיקה, או יוצאת דופן, ולא יודעים להחליט אם אתה "אובר חוכם", או באמת "חוכם", חלק קוראים לך כבר אז "הקופירייטר", וחלק פשוט לא קוראים לך, אז אתה לא בא. ממשיכים תנועה במגמת שגרה, עד שבכתה ז' המורה ללשון כותבת על הלוח את בניין "התפעל" ובזמן שאתה מנסה להעתיק למחברת אתה מבקש ממנה לזוז קמעה בדרכך המיוחדת ("המורה…את מסתירה בניין שלם") וכשהיא צוחקת ולא רק הכתה, אתה מבין שיש לך ביד כישרון, ולא רק עיפרון.

אתה ממשיך לגדול, מתחיל להתגלח, רוכש דיאודורנט, מביט בעניין באנשים שיש בהם תוכן ולא רק מראה, מתגייס לצבא ומפקד על טנק, ולומד שמה שאתה באמת רוצה לעשות בחיים, חייב להיות קשור איכשהו לעולם התקשורת. רצים לך סלוגנים בראש, באים לך בקלות שמות לעסקים ורעיונות לפרסומים, אתה מתרגש עד דמעות מפרסומת טובה באמת, שהקריאייטיב בה כל-כך חכם שזה מצמרר (Michael Jordan Failure), כששורה עליך המוזה אתה פורס כתיבה טובה על עמודים שלמים, מביע רגש, מצחיק, מעורר.

אתה נרשם ומסיים לימודי תקשורת לתואר ראשון, מתקבל-ומסיים לימודי קופירייטינג במכללת ACC, עושה עבודות קופירייטינג פה ושם, נרשם ביומנו של שוטר תנועה שתופס אותך שוב מהרהר בזמן הנהיגה, מתחיל לעבוד בטלוויזיה כאיש תוכן בתוכנית "יצפאן" בערוץ 3, עושה מאות תחקירים אודות סלבריטאי ארצנו, כותב איתם את הראיונות שלהם, לומד שאתה יודע איך לתחקר סיפור ולא פחות חשוב מזה – יודע לכתוב אותו, ובמקביל לעבודות הקופירייטינג אתה מתחיל לכתוב ספרי ביוגרפיה עבור אנשים שרוצים שמישהו, ש"כותב טוב", יכתוב טוב את סיפור חייהם.

אתה מכיר אשה, מתחתן אתה, עושה ילד ואז עוד אחד, בונה אתר ולכבוד האירוע, כותב את הטקסט הזה. אם אתה מזדהה עם כל מה שנכתב כאן, כנראה שקוראים לך טל מאור.