איך כתיבת ספר עשויה לייצב עסקים קטנים

כבעלת עסק קטן את עלולה להיאבק לא מעט כדי לגייס לקוחות נאמנים, במיוחד בהתחלה. ישנן דרכים רבות לשווק את העסק, את המוצרים או את השירותים שלך, ואחת הדרכים הטובות להשיג קשר עם הקהל שלך היא על ידי שיתופם בידע, במחשבות ובחוויות מקצועיות שצברת.

דרך יעילה לעשות זאת מופיעה בצורת כתיבת ספר מקצועי ופרסומו. זה לא חייב להיות סיפור בן 400 עמודים על העסק שלך, אבל זה צריך להיות ספר רלוונטי מספיק עבור הקוראים כדי לחבר ולעניין אותם. בין אם זה ספר לעזרה עצמית אודות יזמות, או סיפור שדן באיך הגעת עד הלום, הספר שלך אמור לבנות אמון ולטפח חיבור אמיתי וטוב יותר עם הקהל של העסק שלך.

הנה מה שצריך לדעת כדי להגיע לשם.

כיצד לכתוב ולפרסם ספר

לפני שתתחילי לכתוב את הספר שלך, כדאי שתחשבי היטב ולעומק על מה שאת רוצה להגיד בו. האם קיים חלל מקצועי בתעשייה שברצונך למלא? אולי את רוצה להדגיש נושא מסוים? או סיפורים מקצועיים שחשוב או כדאי לך לספר?

האמת? זה לא כל כך משנה, העיקר שתהיי נלהבת לכתוב את הספר הזה. לא נלהבת? חבל על הזמן שתשקיעי, כי התלהבות ורצון עז הם הסופרים האמיתיים שיכתבו את הספר של העסק שלך, ויכתבו אותו היטב.

"אני מאמין שחשוב לכתוב על נושא שאתם מכירים היטב ושיש לכם בו כיוון, תובנות מעמיקות, ניסיון וחוכמה לחלוק", אמר בראד דויטשר, בעל חברת יעוץ ומחבר הספר 'בהירות מובילה: פריצת דרך אסטרטגית לשחרור אנשים, רווחים וביצועים'. "כשספר מקצועי שנכתב הוא באמת אישי, יש לו סיכוי להיות יותר חזק ואותנטי".

כתיבת ספר היא לא משימה קלה, אבל אם את מקפידה על, נאמר, כתיבת פרק אחד בכל פעם, זה לא ירגיש כל כך מרתיע. הגדרת מטרות ריאליות עבור כל שבוע כתיבה ועמידה ביעדים הללו יסייעו לך להגיע אל סוף המשימה בהצלחה. יתרה מזאת, ברגע שאת צוללת פנימה, את עלולה למצוא את עצמך כותבת אפילו יותר ממה שציפית.

חשוב שתיהני מהתהליך כולו, לא רק מעצם הרעיון של פרסום ספר שיעזור לעסק שלך לשגשג. שני מרכיבים אלה הם סופר חשובים, זה בטוח, אבל אם תחששי ותתייסרי מהעבודה הקשה שתעשי בכל יום, יראו את זה בכתיבה שלך.

זכרי שאת לא צריכה לעשות את זה לבד, ואפילו עדיף שלא תעשי זאת לבד. כדאי לערב בתהליך אנשים נוספים. בקשי עצה או עזרה מסופרים אחרים או משותפים לדרך, שכרי סופר צללים או כל אדם אחר שעשוי להקל על התהליך.

"כמו בכל מקצוע ותחום בחיים, מומחים לדבר מביאים תועלת, במיוחד כשרוצים לבנות תוכן עניינים ראוי לספר, כמו שאנחנו בונים מדי יום עבור הלקוחות שלנו כשאנחנו מייעצים" אומר דויטשר, "זה היה מאוד מועיל שהיה לנו מישהו שעורר בנו רעיונות לגבי מה הקוראים של הספר עשויים למצוא כמעניין, במיוחד בנושאים שאנחנו שוחים בהם, מובנים לנו מאליהם ובילינו שנים בלמידתם".

ואז, כשסיימת לכתוב, מגיע שלב העריכה. שלב זה עלול להיות מתיש, וייתכן שיחלפו חודשי עריכה של אותם פרקים עד שתרגישי שסיימת. לכן זה כל כך חיוני שזוג עיניים נוסף יבחן את העבודה שלך. קל לפספס שגיאות או להיות מקובעת בעבודת כתיבה בה השקעת חודשים, לפעמים אפילו שנים.

כשאת מרגישה שהספר שלך מוכן לקריאה, תוכלי לחפש הוצאה לאור שתייצג אותך ואת הסיפור שלך או פשוט לפרסם אותו בעצמך. כמו רבים בימינו, דויטשר בחר באפשרות השנייה. "החוכמה, המומחיות והתמיכה של מו"ל מבוסס, התגלתה כאופציה יקרה מאוד" הוא נזכר.

כך ספר עוזר לעסק הקטן שלך

הספר שדויטשר כתב מסייע למנהיגים וליזמים להיות חדשניים יותר ומונעים לעבר מטרותיהם. באמצעות ניסיונו המקצועי הוא היה מסוגל לבנות לעצמו רעיונות לספר ולשתף את השיעורים החשובים הללו עם הקהל שלו. לאחר פרסום הספר בהוצאה עצמית הוא אמר שחוויית כתיבת הספר והפקתו הייתה אחת מתקופות הצמיחה הגדולות ביותר בחייו המקצועיים, שסייעה למשוך תשומת לב חיובית לעסק שלו.

"התהליך של יצירת הספר הוא לא יסולא בפז, במיוחד בכל הנוגע לפיתוח החשיבה ה'מסורתית' אודות העסק שלך. זה תהליך שאתגר את המחשבה, שסייע לייצר ולנסח מושגים חדשים בחברה ועזר לנו להמשיך ולפתח את המחקר שלנו בתחום שאנחנו מומחים בו" אמר דויטשר, "זה היה טרנספורמטיבי לרווחה האינטלקטואלית של כל החברה שלנו, חשוב להבנה מעמיקה יותר של הלקוחות שלנו ובסופו של דבר העלה את הפרופיל שלנו כמובילי דעה".

הוא הדגיש כי כתיבת ספר מקצועי שדן בעסק שלך ובתחום מומחיותו הופכת אותך למומחה בתחום או בנושא עליו כתבת, ושזה תהליך שבסופו מתגלה לך שנבנה אמון בעסק שלך ויצרת קשרים אישיים ובין אישיים עם לקוחות חדשים.

"אחד מערכי הליבה של החברה שלנו עוסק בחשיבות האהבה למה שאתה עושה" אמר דויטשר. "הספר שלי הוא דוגמה חיה לערך הזה. תמיד אהבתי למידה, צמיחה ושיתוף, והספר שכתבנו יהיה הבסיס לצמיחה שלנו במשך שנים רבות".

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית