הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק – מחקר 2018

האם יש לך מושג כמה אנשים יראו את הפוסטים שהעלית לפייסבוק? למידת הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק היא יותר מאשר למען רווח דל של עוד כמה קליקים, כי נתונים כאלה מאפשרים לך להבין את הקהל שלך לעומק. עם זאת חשוב לדעת שלמרות הנתונים, אין ולא יהיה זמן קסם מדויק בו ניתן לפתור את כל בעיות הפרסום שלך בפייסבוק.

המחקר הזה והנתונים שמופיעים בו נוצרו הודות לצוות המחקר של אתר שנקרא ‘Sprout Social’, שנועד לספק מידע יעיל ללקוחותיו. מעבר לנתונים הכלליים, ניתן למצוא כאן נתונים ספציפיים לפרסום פוסטים ולחשיפה מרבית בפייסבוק עבור מוצרי צריכה, בריאות, טכנולוגיה, חינוך ומלכ"רים.

שנתחיל?

הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק – כללי

הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק – מחקר 2018

אולי תתפלאו, אבל פייסבוק היא עדיין הרשת החברתית השלטת, עם יותר מ-1.4 מיליארד משתמשים פעילים מדי יום. מן הסתם זוהי גם הבחירה הטובה ביותר לפרסום במדיה החברתית, שעה ש – 93% מהמשווקים משתמשים בפלטפורמה הזו באופן קבוע.

בפייסבוק כבר מזמן לא קל, למעשה בלתי אפשרי להגיע לכל הלקוחות שלך בלי לשלם. בגלל העדכונים האחרונים באלגוריתם פייסבוק, משתמשים רואים יותר פוסטים מחברים ובני משפחה מאשר מדפים עסקיים. הפתרון? לשלב גם מודעות בתשלום.

זה לא שאין בכלל חשיפה ללא תשלום. בעלי מותגים עדיין רואים מעורבות אורגנית ממשתמשים בפייסבוק, אבל זה לא יעיל כמו פעם. למרבה המזל, הנתונים להלן מספקים תובנות עצומות בנוגע לזמן המדויק בו מותגים שונים נהנים מהמעורבות ומהחשיפה הגדולות ביותר בפייסבוק. הנה הנתונים:

– הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק מופיעים בימי רביעי בצהרים וספציפית בשעה שתיים בצהריים. גם ימי חמישי בשעות 13:00 ו 14:00 הם טובים.

– מהמחקר עולה שימי חמישי הם הימים הטובים ביותר בשבוע לכתוב בפייסבוק וליהנות מחשיפה מוגברת.

– באופן כללי יותר, בשאר ימי החול, הזמנים הבטוחים ביותר להעלאת פוסטים שזוכים לחשיפה מרבית מתרחשים בין השעות 10:00 ל – 15:00.

– עוד עלה מהמחקר שבימי שבת מתקבלת המעורבות הנמוכה ביותר בפייסבוק, ושבשאר הימים, בשעות הערב והבוקר המוקדם יש הכי פחות מעורבות.

מה למדנו מהנתונים הללו?

בימי חול שיעורי המעורבות עולים בעקביות באמצע הצהריים. היעילות המרבית מתקבלת בפייסבוק במהלך הפסקות הצהריים של ימי רביעי וחמישי. בנוסף, סופי השבוע נוטים להיות עניים בחשיפה, במיוחד בשבתות, ככל הנראה בגלל שאנשים עסוקים או טרודים בעניינים אחרים בזמן החופש שלהם.

הזמנים הטובים ביותר להעלאת פוסטים בפייסבוק שלא למטרות רווח

הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק – מחקר 2018

עבור עמותות או לשם העלאת פוסטים לא מכירתיים גרידא, פייסבוק עובדת כ'נקודת איסוף' נהדרת בה ניתן לקבץ משתמשים להשתתפות באירועים, לעקוב אחר הארגון שלך ולהיות מעודכנים בהתרחשויות שונות מבלי להיכנס לאתר האינטרנט שלך.

– הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק, שלא למטרות רווח, הם בימי רביעי ושישי בשעה 14:00.

– בין היתר, נמצאה מעורבות גדולה במיוחד ביום שני בשעה 9 בבוקר, בימי שלישי בשעה 18:00, בימי חמישי בשעה 10 בבוקר ובשעות הצהריים, ובימי שישי בשעה 9 ו -11 בבוקר.

– הזמנים הבטוחים ביותר לפרסום יעיל בימי חול הם בין השעות 9:00 ל – 14:00

– בימי ראשון נרשמה המעורבות הנמוכה ביותר. שימו לב, מחקר זה נערך בין הגויים… ימי ראשון נחשבים עבורם לימי חופש, כמו שבת אצלנו. לכן בישראל ניתן להסיק שבימי שבת תירשם המעורבות הנמוכה ביותר.

– בכל מקרה, בסופי שבוע ובימי שני רואים הכי פחות מעורבות ביחס לשאר השבוע. (ראו הערה לעיל, ימי שני הם כמו ימי ראשון אצלנו)

הזמנים הטובים ביותר להעלאת פוסטים בפייסבוק בתחום החינוך

הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק – מחקר 2018

בין אם ברצונך להגיע אל בוגרי מכללות או אל סטודנטים חדשים המגיעים ליומם הראשון בלימודים, פייסבוק יכולה להיות מקור טוב של מידע עבור בתי ספר ומוסדות להשכלה גבוהה. על כך מצביעים הנתונים שנלקחו ממשתמשים שמתעסקים עם מותגים חינוכיים בפייסבוק:

– בתי ספר נהנים מהמעורבות הגדולה ביותר ביום חמישי בשעות 14:00 ו 15:00

– בדרך כלל בין ימים שלישי לחמישי בין השעות 11:00 ל 17:00, נמצאו הזמנים הטובים ביותר ל'חשיפה חינוכית'.

– באופן כללי, ימי שישי וסופי שבוע הם פחות טובים בכל הנוגע לנתוני חשיפה חינוכית.

– באופן פרטני, חשיפה חינוכית מוגברת מורגשת בשעות הערב של סופי השבוע.

הזמנים הטובים ביותר להעלאת פוסטים בפייסבוק בתחום הבריאות

הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק – מחקר 2018

הסקר חושף שיותר ממחצית מהגופים בארה"ב שעוסקים בתחום הבריאות הם גם בעלי דף בפייסבוק. תעשייה זו דורשת מארגוני בריאות שונים, ולבטח מעוסקים פרטיים, להיות נוכחים יותר במדיה החברתית. לכן, אם את או אתה עובדים בתחום זה, תמצאו עניין רב בנתונים הבאים:

– הזמן הטוב ביותר לכתוב בפייסבוק בתחום הבריאות הוא יום שישי בצהריים.

– זמנים בולטים אחרים הם ימי שני בשעה 14:00, ימי רביעי בצהריים עד 13:00, ימי חמישי בשעה 14:00 ובשעות 19:00 עד 20:00 , ובימי ראשון בצהריים וספציפית בשעה 14:00

– בימי שבת יש הכי פחות מעורבויות בכל הנוגע למותגי בריאות.

– פרסום מיטבי בימי חול עבור מותגי בריאות מרחש מיום א' עד ימי שישי בשעות הצהריים.

הזמנים הטובים ביותר להעלאת פוסטים בפייסבוק בתחום הטכנולוגיה

הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק – מחקר 2018

שעה שהחשיפה האורגנית בפייסבוק מדוללת עד כדי 2 אחוזים עלובים, יותר חשוב מאי פעם לדעת את הזמנים הטובים ביותר להעלות פוסטים שקשורים בטכנולוגיה (כמו בשאר תחומי העיסוק). הנה הנתונים שנאספו עבור מותגים טכנולוגיים, והדרך לקבל עבורם את המעורבות הגדולה ביותר בפייסבוק:

– הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק בתחום הטכנולוגי מופיעים בימי שני בשעה 11 בבוקר ובימי שלישי מ 10 בבוקר ועד הצהריים.

– בימי חול בדרך כלל ניתן לפרסם בכל עת, וללא חשש לחשיפה נמוכה בהכרח, בין השעות 8:00 ל 16:00.

– המעורבות הטכנולוגית הנמוכה ביותר נרשמת בשבתות.

– באופן כללי, מידת המעורבות הטכנולוגית יורדת משמעותית בבקרים המוקדמים ובשעות הלילה המאוחרות.

הזמנים הטובים ביותר להעלאת פוסטים בפייסבוק בתחום מוצרי הצריכה

הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק – מחקר 2018

לא משנה אם המכירות שלך מתבצעות באינטרנט או בחנות, פייסבוק יכול להיות שחקן מרכזי בהגברת המודעות למוצרים שלך, ושחקן מוביל במכירות. ספציפית למוצרי צריכה, הנה הזמנים הטובים ביותר בהם ניתן להגיע לצרכנים שלך:

– הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק עבור מוצרי צריכה הם ימי חמישי בשעה 14:00 וימי שישי בשעה 11:00 בבוקר.

– מועדי מעורבות בולטים אחרים מגיעים בין השעות 11:00 ל 15:00 בימי רביעי, בימי חמישי בשעה 16:00, ובימי שישי בין השעות 10:00 ל 15:00

– בשאר ימי השבוע אפשר להעלות פוסטים בין השעות 10:00 ל – 18:00, שנמצאו כשעות סבירות עבור הקונים באינטרנט בזמן העבודה.

– בסופי שבוע הופיעו שיעורי המעורבות הנמוכה ביותר עבור מוצרי צריכה.

לסיכום מאוד כללי – פרסמו בשעות הצהריים. זה תופס כמעט לכל תחומי העיסוק.

עד כאן תוצאות הסקר עבור פייסבוק. למתעניינים בתוצאות סקר זהה עבור אינסטגרם, טוויטר ולינקדאין, חכו קצת או כתבו לי כאן שזה ממש מעניין אתכם, ואעשה כל מאמץ להעלות אותם בהקדם.

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך