הקופירייטינג עושה היסטוריה – חלק 3 ואחרון

מספר מגמות צפויות בתחום הקופירייטינג בעידן הקרוב. חלקן אף החלו לצבור תאוצה וחלקן האחר יורגש בעתיד הנראה לעין. מאמר זה הוא השלישי והאחרון בסדרת המאמרים "הקופירייטינג עושה היסטוריה".

2) הדגשת יתרונות לעומת תכונות. בעידן הפרסום בו אנו חיים, יש לקופירייטר פחות משתי שניות כדי לתפוס את תשומת לב הקורא, על כן יכולתו להוכיח באמצעות כתיבתו "מה זה נותן לקורא" חשובה אף יותר מאי פעם. על הקופירייטר לפתות את הקורא, ובמהירות, להמשיך לקרוא. הקוראים מעוניינים לפתור את הבעיה שלהם כאן ועכשיו. סבלנות היא כבר לא אופציה. הם הרבה פחות מעוניינים לדעת איך אתה יכול לעשות את זה, הם כן מעוניינים לגלות איך הם יכולים לעשות את זה.

3) בניית מערכת יחסים מבוססת שיווק. אם הצרכנים מעוניינים במוצר שלך, הם ישקיעו זמן כדי ללמוד עוד אודותיך ואודות שירותיך. ברגע שהצרכנים לומדים לבטוח בך ובמותג שלך, הם מגלים נטייה מוגברת להירשם למגזינים און-ליין, לקרוא דוחות חינם, להוריד פודקאסטים, להירשם לניוזלטרים וכן הלאה. כך נולד המונח "מערכת יחסים מבוססת שיווק". מכיוון שהצרכנים מופצצים בכל כך הרבה מידע והצעות שיווקיות, קופירייטרים שיש להם את היכולת לרכז מידע שימושי באופן קל לקריאה, יכולים להיות המפתח לעסקים המעוניינים לפתח מערכת יחסים שיווקית עם הקוראים שלהם.

4) הוכחה ואימות. ערבויות, המלצות, זכייה בפרסים והיסטוריה של החברה, הם מרכיבים חיוניים לכל חברה שמשווקת את עצמה. עסקים ארעיים ומפוקפקים, שערוריות עסקיות, דואר זבל והודעות כזב על זכיות בלוטו, גורמים לצרכנים להיזהר מעסקים חדשים מחשש לזרוק את כספם על נוכלים, ובצדק. משווקים צריכים ליצור ערבויות חזקות כולל שימוש נרחב בהמלצות לקוחות מאושרים, בשביל להשיג תוצאות רבות עוצמה. מידע על היסטוריה ארוכת שנים של החברה, פרטים אודות מייסדיה ותמונותיהם, הם מרכיבים נוספים המעניקים לקוראים תחושה של היכרות ואמון לקראת הרכישות שלהם. הדרך לכתוב ולערוך חומר כזה באופן שמעורר אמינות, נמצא בידיהם האמונות של קופירייטרים, שכתיבתם הטובה מקנה למידע הזה מראה מכובד אף יותר.

5) הבטחת פעולה. סיפוקים מידיים הם מצרך נדרש בעידן האינטרנט של ימינו. הקוראים שואלים את עצמם – "האם באמת אוכל לרדת במשקל בבת אחת?", "אם אקנה את המוצר כאב הראש שלי יעלם או שכאב הגב יפסק?", "האם אוכל להוריד עכשיו את המוצר שיפתור לי את הבעיה?", "האם המידע הדרוש לי כדי לסיים את רכישת המוצר זמין באופן מידי?". הצרכנים מצפים לתשובות ברורות וחדות אודות השאלות הללו. קופירייטר שכותב לחברה חייב לדעת לספק תשובות לשאלות מסוג זה באופן הברור והמעניין ביותר שאפשר.