כדי לא להיראות כמו כולם אסור להישמע כמו כולם

להיות שונה מהתחרות שלך דורש ממך לעשות משהו אחר, וזה מתחיל בדרך בה מתנסחים. להיות שונה מהתחרות שלך דורש ממך לכתוב אחרת ולהתבטא אחרת. הצעד הראשון והחשוב ביותר למציאת הקול הייחודי שלך דורש ממך לאמץ נקודת מבט כנה, ולשכוח את כל המסורתי, הצפוי, המאורגן, ואת כל עצות הייעוץ והמיתוג שקבלת, ולהתחיל להיות אמיתית גם במסרים השיווקיים שלך.

חושבת שאת פועלת בשוק רווי? ובכן, את וכל השאר חושבים ככה. למרבה המזל, יש דרך לבלוט מבין כל המתחרים שלך. האתגר הוא להבחין בהבדל בינך לבין מתחריך, ולנסח את זה. אז הנה שיטה פשוטה, בארבעה שלבים, שדורשת ממך את האומץ להיות כנה עם עצמך ועם המוצר שלך, ולהפסיק לנסות לכותב באופן מקצועי ו"נכון", כדי לבטא את ייחודיותך.

שלב 1: לחבק את  השליליות.

תשכחי מלהקליד את השירותים שלך, להציע פתרונות, או לספר את הסיפור המקצועי שלך באופן המקובל: פעולות כאלה לא יסייעו לך לבלוט או להיות יוצאת דופן. זו לא דרך טובה להבין למה מישהו צריך לשכור את שירותיך על פני כל מתחרה אחרת. בעוד הסיפור של העסק שלך הוא ייחודי, ללא ספק, כך גם כל שאר הסיפורים של המתחרים.

את יכולה לחשוב שיש לך נקודת מבט ייחודית, אבל הסטנדרטים הצפויים שאת משדרת ומפרטת, אודות כל השירותים שהעסק שלך מספק, כגון שירות לקוחות טוב או ידע נרחב בתחום מומחיותך, לא מנפקים מותג ייחודי. האמת? אם תחשבי על זה – מתבקש שתעמדי בסטנדרטים כאלה אם את מקצוענית שרוצה להצליח. אם לא כתבת משהו שאנשים יכולים לחלוק עליו, אם לא הרגזת בטקסט שלך מספיק כדי שידברו על זה, אם לא העלית ניסוח שבאמת אכפת לך ממנו, אז זה מסר שלא ימשוך מספיק תשומת לב, לא ייזכר, לא ישותף, והכי חשוב – זה לא יהיה שיווק שיבחינו בו יותר מאשר במאמצי שיווק של אחרים.

2010 60 FERRARI CALIFORNIA 4.3 2 PLUS 2 2D AUTO CONVERTIBLE DAMAGED SALVAGE

£32,500.00 (17 Bids)
End Date: Monday Feb-25-2019 17:53:16 GMT
Bid now | Add to watch list

הצעד הראשון והחשוב ביותר להעלאת פוסטים שיווקיים ייחודיים הוא להעז. להעז להיות שונה. איך זה יכול לבוא לביטוי? קחי נשימה – את הולכת להזדקק לזה. איך אכתוב את זה בעדינות…? או קיי. אמצי את השלילי. אל תהיי כל כך מתקתקה, צודקת ונכונה, גם כשאת חושבת על שיווק העסק שלך, היי חצופה, נועזת, בועטת, 'כנסי' בממסד, תבעטי בתעשייה שבה את פועלת, כתבי את כל הדברים שאת חושבת שאת לא אמורה לכתוב.

אל תדאגי, עדיין לא נדרש ממך להעלות כלום. זה תרגיל. כדי שיצליח את מתבקשת לשתף פעולה.

שלב 2: לחשוף את הזהב שבתוכך.

עכשיו יש לעבור דרך כל הזעם שהצטבר בך בשנים האחרונות, ולמצוא את המילים הכי אותנטיות שלך ואת הביטויים הכי פחות צפויים, כדי שבסופו של דבר תוכלי למצוא את המסר הייחודי ואת הקול הייחודי שלך. התחילי על ידי חיפוש החזרות, זאת אומרת אותו מעגל מילים או רעיונות שממשיכים לצוף אל פני השטח. הדגישי את כל ההצהרות החיוביות והשליליות – כדי שכשתצטרכי אותן, הן יהיו שם בשבילך.

הכוונה לדברים שאת באמת מאמינה בהם, ללא קשר לשאלה האם את מרגישה בנוח לומר אותם בקול רם ובפומבי. את מחזיקה את הרעיונות ואת המשפטים האלה בתוכך מסיבה כלשהי, וברגע שתזהי את הסיבה הזו, את תהיי בדרכך לכתיבה אודות המותג שלך באופן בולט, בלתי נשכח, שאנשים רוצים לשתף. אם את מתלבטת בנוגע למסר מסוים, דמייני איך היית מרגישה אם היית קוראת את אותו מסר מפורסם על ידי מישהו אחר. אם תתרגזי מפני שאת מסכימה עם המסר והיית רוצה להיות אמיצה מספיק כדי להגיד את זה לפניו, זה סימן אמיתי שמדובר בהזדמנות שיווקית שרק מחכה שתתקדמי איתה.

שימי לב לכל הצהרה שבאמת מפחיד אותך לכתוב אותה ברשת. כל הביטויים שמצליחים לעורר בך רגש (מכל סוג), כל אלה הם אוצר שתוכלי להשתמש בו בהמשך, אם לא מיד. זכרי את מטרתנו – אנחנו מנסים ליצור מסר ייחודי שמבוסס על הניסיון הייחודי שלך ועל נקודת המבט שלך. אם הוא לא גורם לך תגובה רגשית כלשהי, זו כנראה עוד הצהרה כללית שניתן למצוא במיליון אתרים ופוסטים של מתחרים.

שלב 3: מצאי את התקליט השבור שלך.

עכשיו השווי בין כל ההצהרות "החצופות" שכתבת בשלבים הקודמים, ונסי לזהות נושא כללי שחוזר על עצמו, או חוט משותף ביניהן. אם כל הרעיונות שהעלית הם באמת שלך, אז זו לא שאלה של אם יש נושא, אלא של מהו. אני מבטיח לך שבתוך כל ה"השתוללות" הלא מסוננת שלך, יש עניין אחד משותף, ותפקידך למצוא אותו.

לדוגמה, אם התלוננת על התעשייה בה את עובדת, וכתבת משהו כמו "למה לוקח לאנשי מקצוע בתחום שלי כל כך הרבה זמן לסיים פרויקטים בזמן שאני מתקתקת אותם?" או "לקוחות שאינם מומחים נותנים משובים ופידבקים כאילו הם המציאו את התורה ולא כי פנו אלי כי היו זקוקים לעזרה" או "נמאס מכל האנשים שמבקשים שירות בחינם" או "בא לי להקיא מהשיווק הגנרי והמשעמם בשפה הארגונית", התקליט השבור שלך יכול להיות שאת אנטי-ממסדית, או אולי שאת נגד מה שנקרא 'תהליכים מקצועיים סטנדרטיים'. במקרה כזה עליך לשים דגש ולהדהד רגשית את הדברים בשיווק שלך, אם כי לא בהכרח במילים האלה, כן?

לדוגמה, פוסט חריג שנובע מנושאים כאלה יכול להיות: "לא נמאס לכם מכל הרשלנות המקצועית שמסביב?" דברים כאלה עלולים לעצבן אנשי מקצוע בתחומך. לא נורא. בכלל לא נורא. נהפוך הוא.

אל תדאגי אם את נשמעת חריפה מדי, נחמדה מדי או אם כתיבתך טובה יותר או פחות, כל התרגיל הזה נועד רק כדי לקבץ יחדיו את כל הדעות השליליות והחזקות שלך, לפני השלב הסופי.

שלב 4: לאפר את המסר.

זה השלב שבו אני מבהיר את הדברים. כי עכשיו ניקח את כל הביטויים השליליים-האוניברסליים שלך ונהפוך אותם להצעה שיווקית ייחודית, וחיובית. ובמילים פחות עדינות – 'נאפר' את המסר ונהפוך אותו למסר שיווקי נטול בולשיט.

אז עבור משפט כמו "למה לוקח לאנשי מקצוע בתחום שלי כל כך הרבה זמן לסיים פרויקטים בזמן שאני מתקתקת אותם?" נטפל באופן הבא: "מבטיחה שלא אבזבז את הזמן והכסף שלך, כי אני אשת מקצוע שמעריכה שהזמן שלך שווה כסף". מפה אפשר ללכת צעד אחד קדימה, ולכתוב: "מעדיפים לחכות חצי שנה עד לסיום הפרויקט שלכם? כי אם לא יש לי הצעה אטרקטיבית עבורכם –  ללא בזבוזי זמן או כסף, ובמקצועיות טהורה. ככה זה כשמקבלים שירות מאשת מקצוע שמעריכה שהזמן שלכם שווה כסף".

כדאי להשתמש בתארים צבעוניים ובמילים חזקות בצורה של הבטחה מבוססת לפתרון הבעיה שמציפה את התחום בו את עובדת, כפי שניסחת את הדברים בשלבים הקודמים. למה? כי זה הנתיב והדרך שמוליכים אותך למסר שיווקי ייחודי.

לאחרונה שמענו על הפרסומת הגאונית של רשת 7-eleven בנורבגיה, שהעזו ופרסמו את הקונדומים שהם מוכרים בסניפים בדרך שלא היתה עוברת כל ישיבת קריאייטיב בעולם. למעשה היא לא היתה עוברת את רובן, אבל היא עברה בנורבגיה. והתוצאה? לא מפסיקים לדבר על הפרסומת הזאת.

שמעתי סיפור נוסף על חברת כרטיסי אשראי שהחליטה לאמץ רעיונות מקוריים בדרך בה הם מתקשרים את עצמם ללקוחות הפוטנציאליים. במקום לצייר תמונה ורודה של השירות שלהם, כמו כולם, ובמקום לטייח את זה (בואו נודה באמת) שבעצם מדובר בשירות משעמם, אבל קריטי, הם החליטו באומץ לתקשר את כל הדברים שאינם בסדר בתעשייה שהם פועלים בה, ולהדגיש את כל הפרטים שהחבר'ה האחרים לא יעזו לומר ללקוחותיהם, כי הם לא רוצים להפחיד אותם.

ברגע שלקחו שאיפה עמוקה והחליטו להיות אמיצים, פתאום נפתח בפניהם שדה של אפשרויות תוכן שמאפשר להם לפרסם את עצמם ולבדל את עצמם כמו אף אחד אחר, הרחק מחוץ לשאר התחרות. ברור, זה לא מתאים לכולם ולא לכל מוצר או שירות, אבל מי שישים לב יראה את החברה הזו CARDRUNNER, כאפשרות הפיננסית היחידה עבורו.

כדאי לזכור שרק למותגים חזקים באמת, יש אומץ לעשות צעדים שיווקיים נועזים שכאלה. אם עשית את התרגיל הזה, כפי שהצגתי אותו לאורך כל שלביו, ואת עדיין נשמעת גנרית מדי, או שלא הצלחת לייצר עבור עצמך מסר מרגש, או שסתם הרגשת שלא בנוח, אני מציע לחזור לשלב 1 ולנסות למצוא משהו אחר לכעוס עליו. דברי על זה עם עצמך או עם חברה, התרגשי, כתבי את זה כמו שכותבים דף ביומן שאף אחד לא יראה לעולם. ככל שאת מקבלת יותר חומר גלם, המסר/הפוסט/הפרסום שלך יהיה יותר ייחודי. חזרי על התהליך הזה כמה פעמים שתרצי, במטרה להגיע לתוצרת מילולית כנה, מרגשת ורחוקה שנות אור מבריכת ההצעות השיווקיות הגנריות, בתחום המקצועי המוצף שלך. Stand Out.

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך