כך ממקסמים תפוצת פוסטים ברשתות חברתיות

לפעמים נדמה למשווקים שהם יכולים לכתוב פוסטים בשנתם ולקבל מעורבות אופטימלית. כדאי שיתעוררו. המדיה החברתית השתלטה על חיינו די מזמן, ולא רק על חיינו, גם על עסקינו. אבל רק בגלל שהרשתות החברתיות נמצאות פה כבר כמה שנים, זה לא אומר שהמתחרים שלך לא התקדמו והתפתחו בהתאם ליכולותיהן החדשות. למעשה, בזמן שישנת כמעט כל הערוצים החברתיים התפתחו, דבר שגורם למשתמשים השונים, ובמיוחד למשווקים, לשדרג ולקדם את הפוסטים שלהם טוב יותר.

אור לתחרות הרבה ולכל כך הרבה ערוצים חברתיים שמתחרים על זמן האוויר שלנו, כולנו חייבים לשחק את המשחק על פי כלליו העכשוויים, כדי שבכלל ישימו לב לעסק שלנו.

זו בדיוק המטרה של הפוסט הזה, לעדכן את הלא מעודכנים בשיטות העבודה החדשות והמומלצות ביותר כדי לעזור להם להתעורר, להפגין נוכחות במדיה החברתית וליצור את הפוסטים היעילים ביותר עבור המותג שלהם.

פייסבוק

1. להתעדכן בעדכוני האלגוריתם האחרונים. פייסבוק מעדכנת את האלגוריתם שלה באופן קבוע, לכן מומלץ להקפיד ולהישאר מעודכנים בשינויים שמשפיעים על מידת ההפצה של התוכן שלך. למשל, השדרוגים של השנה האחרונה כוללים שינויים באורך הווידאו האופטימלי, האותנטיות של ההודעות ועיתוי הפוסטים. בעדכון האחרון ביותר, שיצא בנובמבר 2018, הודיעה פייסבוק על צמצום מידת ההפצה של 'פוסטים גבוליים', שנושקים לאלימות מילולית. למשל, פוסטים שמכילים שפה בוטה, למרות שאינם נכנסים לקטגוריית 'שנאה', פוסטים שמכילים תמונות בוטות מכל בחינה מינית, פוסטים שכוללים מידע שגוי, כולל בתחום הפוליטי, כולם יסבלו מירידה משמעותית בתפוצתם. למעוניינים להתעדכן בכל שינויי האלגוריתם האחרונים, שחשובים לאין ארוך לתפוצת הפוסטים שלהם, אפשר לעשות את זה כאן.

2. מהי כמות המילים הנדרשת לפוסט האידיאלי בפייסבוק כיום? המתקשים לקצר בדבריהם ישמחו לגלות שניתן להגיע עד 120 מילים, אבל אורך הפוסט האופטימלי נע סביב 80 מילים. על פי פייסבוק פוסטים כאלה מייצרים את מידת המעורבות האידיאלית. וכשפועלים כך כדאי לא לשכוח לכלול תמונה או סרטון טובים, כדי לקבל מעורבות אפילו טובה יותר.

3. 'האשטג' זה נחמד, אבל לא כדאי להגזים עם זה בפייסבוק. שעה ש Hashtags הם דרך נחמדה לתייג את הפוסטים שלך ולהסב את תשומת הלב של גופים ואנשים מסוימים, הם אינם מהווים גורם שממש משפיע על המעורבות או המדדים של הפוסטים בפייסבוק, בטח שלא באותו אופן כמו ב- Twitter, למשל, לכן תיוג פוסט עם יותר מ'האשטג' אחד או שניים רק 'ילכלך' את הפוסט שלך בפייס, במקום לתרום לו.

FERRARI 355 REPLICA LOOKALIKE TOYOTA MR2 LOW MILES LONG MOT LONDON

£3,300.00 (22 Bids)
End Date: Sunday Aug-25-2019 19:49:45 BST
Bid now | Add to watch list

אינסטגרם

1. מומלץ להשתמש בפיצ'ר שנקרא Instagram Live Stories. בדומה ל Snapchat, סיפורי האינסטגרם 'החיים' הם כעת אחת התכונות הפופולריות ביותר של האפליקציה.

2. הזמן הטוב ביותר להעלות פוסטים לאינסטגרם הוא בהפסקת הצהריים, אי שם בין 12:00 ל – 13:00 בצהריים, בימי ראשון עד חמישי (בחו"ל שני עד שישי), ולפעמים גם בסופי השבוע.

3. ניתן להשתמש בכלים הבאים כדי לעזור לך לתזמן את הפוסטים שלך. הכלים הללו (רשימה חלקית) נועדו למשווקים שרוצים להפוך את אינסטגרם לפלטפורמת שיווק מקצועית של ממש. הם חלק מארסנל הכלים של אינסטגרם, שתפקידים לתזמן פוסטים באופן אוטומטי עבורך. אחד מהם הוא 'באפר' ואילו השני נקרא ‘Hootsuite’.

סנאפצ'ט

1. הוספת לינק ל-Snapchat שלך. תכונה חדשה ונהדרת עבור מותגים שפעילים גם בסנפצ'ט היא היכולת לכלול לינק בפוסט, שמאפשר לשלוח את המשתמשים שצופים בפוסטים לאתרים של המשווקים. לשם כך יש ללחוץ על סמל המהדק לאחר סיום יצירת הפוסט שלך ופשוט להוסיף את הלינק.

2. להפעיל שני מסננים בו-זמנית. הוספת מסנן שני לתמונה שלך, על ידי משיכת המסך כלפי מטה, תוך כדי החלקה שמאלה או ימינה, היא טריק שיוצר עניין ויזואלי מוגבר ואינטראקטיביות משופרת לפוסטים שלך בסנפצ'ט.

3. יצירת Geofilter משלך. זה אולי נשמע לא ברור, אבל יצירת Geofilter היא דרך קלה לקיים אינטראקציה עם המשתמשים שלך, ולהציג מוצרים חדשים, השקות, או אירועים עבור המותג. לרוצים להעמיק הנה סרטון שמסביר את זה לעומק.

טוויטר

1. כדאי לעקוב אחר המנהיגים המובילים בתעשייה שלך, ולא רק ברשתות החברתיות. חשוב לנצל את המומחים המובילים האלה, שקיימים כמעט בכל ענף, וספציפית לעקוב אחר אלה שיש להם חשבון בטוויטר. כדי למצוא ולעקוב אחריהם נולד כלי, שניתן להורדה, שנקרא 'Buzzsumo' שמסייע לך לעקוב אחר נושאים, משתמשים ופוסטים שקשורים למותג שלך.

2. לבצע אופטימיזציה של החשבון שלך. כדאי להקפיד ולהזכיר את אתר האינטרנט של המותג שלך ומה העסק שלך עושה, אבל לכתוב את זה קצר ומתוק. כמו כן, כדאי להגיש בקשה לחשבון מאומת על ידי ביצוע ההוראות האלה של Twitter – המדובר באותו סימן כחול קטן ליד שם המשתמש, שמסמן פרופילים ייחודיים.

3. לפרסם סרטונים. אם העלאת המעורבות בפוסטים נמצאת בראש סדר העדיפויות שלך, כדאי להעלות סרטונים גם ב'טוויטר'. בדומה לפייסבוק, גם בטוויטר הפוסטים שיש בהם סרטונים יקבלו פי 5 תגובות, פי 2.8 Retweets, ופי 1.9 יותר לייקים, מאשר פרסום קישור וידאו שאינו מוטמע בפוסט.

פינטרסט

1. כדאי לאמת את החשבון שלך ולבצע אופטימיזציה עבורו. כמו ב'טוויטר', זה רעיון טוב שמסייע לייעל את הפרופיל ה'פינטרסטי' שלך ולוודא שאת/ה באמת את/ה. לעסקים כדאי לשקול גם ליצור פרופיל ספציפי לעסק, כדי שיתאים טוב יותר לסטנדרטים הקהילתיים שלהם ושל מותגיהם.

2. להסתנכרן עם האלגוריתם החדש. Pinterest שיפצו את האלגוריתם שלהם כדי לחבר משתמשים מעורבים יותר, לכן חשוב להבין את השדרוגים והשינויים שבוצעו בשנתיים האחרונות. 'סיכות' נכנסות כעת לשלוש קבוצות ספציפיות: מעקב, קשר ענייני, ועניין (Following, Related, Interest), שמוגשים למשתמשים כאשר הם לוחצים על הסיכות הרלוונטיות.

3. יש לך מוצר למכור? Pinterest הוא המקום המושלם לשם כך. אמנם 'פינטרסט' גדול יותר בארצות הברית מאשר בכל מקום אחר בעולם, עם 70 מיליון משתמשים אמריקאים חודשיים, אבל לא יזיק גם למוצרים ישראליים בעלי אוריינטציה בינלאומית לפרסם שם. מחקר מצביע על כך שמשתמשי Pinterest משתמשים בערוץ החברתי הזה יותר ככלי אישי מאשר ככלי חברתי. אלה שיקדימו ויעלו סיכות (פוסטים) של מוצרים שהם מוכרים עם קישורים לאתרים ולדפי הנחיתה שלהם, ייהנו מתנועת גולשים רבה הרבה יותר.

לינקדאין

1. המראה החדש של LinkedIn. לאחרונה 'ליקנדאין' עבר מתיחת פנים שמדגישה את ההיבטים המוצלחים יותר של רשתות חברתיות מוצלחות כדוגמת פייסבוק. אם עדיין לא עשית זאת, כדאי לבצע אופטימיזציה בהתאם, על ידי עדכון תמונת הפרופיל, תמונת הרקע וביוגרפיה מקוצרת, שיתאימו באופן הטוב ביותר ל'לינקדאין' המחודש.

2. לקבל כתובת URL ייחודית לפרופיל. לא כדאי להיתקע עם אותה כתובת אקראית ישנה שקבלת באופן אוטומטי עם הרשמתך ל'לינקדאין'. ניתן להתאים באופן אישי את הערוץ שלך ברשת החברתית הזו על ידי הוספת כתובת URL חדשה שמשקפת את המותג שלך באופן הטוב ביותר. איך עושים את זה? ככה.

3. להוסיף מדיה אינטראקטיבית לקבלת מעורבות רבה יותר. כמו בשאר הרשתות החברתיות, גם ב'לינקדאין' כדאי להעלות תוכן אינטראקטיבי, כגון סרטונים. שעה שב'לינקדאין' אין עדיין סרטונים חיים, סרטונים הם עדיין צעד ענק ליצירת מעורבות מוגברת. למעוניינים להעמיק גם בזה מצורף הלינק הזה.

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך