ככה כותבים מכתב שער אודותיך לקבלה לעבודת חלומות ב-4 פסקאות

מחפשי עבודה ללא ניסיון נרתעים כאשר עליהם להגיש מועמדות לעשרות (או מאות) משרות ולקבל אפס תשובות מהמעסיקים. יתכן שאם היית ביניהם התחשק לך כבר לוותר על חיפוש העבודה שלך, אבל רגע, עוד לא, כי 'כותב טוב' התיישב לכתוב עבורך תבנית טובה ל'מכתב שער', שיגרום לך להתבלט בפני מקום העבודה שחלמת עליו. 'מכתבי שער' אלה נקראים כך כי נהגו פעם לשלוח אותם כהקדמה לפקס קו"ח, אך מאחר שכמעט ולא עובדים עם פקסים, נותר רק סוג של אודותיי, שיכול להיות מכתב מקדים למייל, מצורף אליו, או להישלח למשרדים שונים כמכתב לצד קורות החיים.

אז ככה כותבים 'מכתבי שער' או 'אודותי' נכונים, בעמוד אחד ובארבע פסקאות, שיגדילו משמעותית את סיכוייך לקבל את המשרה שרצית, גם כשיש לך ניסיון מועט או בכלל לא: (נוסח הטקסט הזה קופץ מזכר לנקבה. גם אם זה קצת מבלבל זה בכוונה)

 פסקה ראשונה: הצג את עצמך בבירור

הפסקה הראשונה היא ההזדמנות שלך להשאיר רושם ראשוני חזק על המעסיק. החלק הזה אמור להסביר מי את/ה היטב, להציג אותך, להסביר בדיוק לאיזה תפקיד בחברה כיוונת ולציין כיצד גילית את ההזדמנות. המבוא הזה הוא גם הזדמנות נהדרת להזכיר כל קשר שיש לך עם הארגון או החברה אליה ברצונך להיכנס. לדוגמה, אם יש לך היכרות עם מתמחה או בוגרת שעבדו בארגון, יש להקפיד לציין את שמם בפסקת המבוא הזו.

לדוגמה: "שמי ליהי ואני בוגרת אוניברסיטת תל אביב. בדצמבר האחרון סיימתי תואר B.A בתקשורת ושיווק. בירחון האוניברסיטה פגשתי את מנהל השיווק הקודמת שלכם שהמליצה לי עליכם וגם נחשפתי למודעה בה פרסמתם שאתם מחפשים עוזר/ת למנהלת השיווק החדשה ב'מדיה קום'. אני מאוד מעוניינת בהזדמנות הזו. אין לי ספק שאני מתאימה מאוד לתפקיד ולרוח החברה".

פסקה שניה: לדבר על כישוריך והישגיך הרלוונטיים

פסקה זו היא האתגר הגדול ביותר עבור מחפשי עבודה שיש להם ניסיון מועט או חסר. זה גם החלק בו מחפשי עבודה רבים מבצעים טעויות, מכיוון שהם לא יודעים איך להדגיש את כישוריהם הרלוונטיים ואת ניסיונם, מבלי להפריז או להמעיט בערכם. אבל, כפי שמועמדים מסבירים מדוע הם מתאימים לתפקיד, חשוב כבר בפסקה הזו 'לחבר את הנקודות' עבור מעסיק. לדוגמה, אם התפקיד המוצע עוסק בשיווק, לא הייתה לך התמחות שיווקית בחברה כלשהי במשק אבל כן צברת ניסיון שיווקי במשרה חלקית בשירותי הסטודנטים, ניתן להדגיש זאת פה.

לדוגמה: "אני מבין שאתם מחפשים מועמד בעל כישורים מוכחים בתקשורת בכתב ובעל פה, כמו גם ניסיון בתכנון אירועים ובפיתוח אסטרטגיה. כאיש השיווק, ההפצה והפרסום בעיתון 'חיי הסטודנטים' של מכללת אוהלו הייתי אחראי על תכנון וקידום פרויקט 'לילות קולנוע' בקמפוס לסטודנטים. הפרויקט הזה דרש ממני לקדם את האירועים במדיה החברתית, לנסח ולשלוח מודעות פרסום במייל ולהיות האחראי על עיצוב הפליירים לפרסום ולהפצה ברחבי הקמפוס".

פסקה שלישית: להדגיש את איכויותיך הבולטות ולהסביר מדוע לדעתך יש התאמה

רוב המעסיקים רוצים להעסיק מועמדים שהם שחקני צוות יצירתיים עם כישורי ניהול זמן ואנשים. למרות שאת מחשיבה את עצמך כמתאימה בול לתפקיד, עליך להשתמש בדוגמאות שמדגישות מדוע את באמת מתאימה לתפקיד. המציאות קובעת שזה ממש לא מספיק לקבוע שיש לך כישורי ניהול זמן מעולים ויכולת מנהיגות שלא היתה כמותה אפילו לסטלין. מה עושים? כשאת כותבת על התכונות שלך, חשוב שתצייני דוגמאות אמיתיות מהחיים. נקודת המפתח שכדאי לזכור כאן היא שיש לוודא שהדוגמאות שלך הן גם תמציתיות וגם ויזואליות מספיק עד שאדם יכול לדמיין אותן בעיני רוחו.

לדוגמה: "במהלך הסמסטר האחרון שלי באוניברסיטת חיפה הובלתי קבוצה של שלושה סטודנטים ליצירת קמפיין שיווקי למקלט לבעלי חיים בטבעון. הייתי אחראית על סיעורי המוחות בישיבות השיווק, הייתי צריכה לתקשר את הכל ללקוחות שלנו ולערוך את הגרסה הסופית של הקמפיין. באמצעות הפרויקט הזה למדתי איך לשתף פעולה עם אחרים ולעבוד בצוות ביעילות, במטרה להשיג מטרה משותפת".

פסקה רביעית: סיכום עם קריאה לפעולה בסופו

הפסקה האחרונה היא החלק שיחתום את הניסיון שלך לזכות בלפחות ראיון עבודה למשרה במקום שרצית. חשוב להשאיר פה רושם מתמשך על הקוראים, ולוודא שהמסקנה שלך, בסופו של המכתב, מעודדת את מנהלי הגיוס ליצור איתך קשר.

לדוגמה: "אור לשילוב בין הניסיון השיווקי שלי לכישורי המנהיגות, אני בטוח שאני מתאים למשרה הזו. תודה שפיניתי את הזמן לקרוא את בקשתי ותודה מיוחדת על כך שאתם רואים בי מועמד ראוי. אשמח לתאם פגישה או שיחה לתיאום ציפיות. מצפה לשמוע מכם בקרוב!".

לאחר שערכת הגהה למכתב שלך ווידאת שאין בו שגיאות, המכתב מוכן לשליחה למנהל/ת הגיוס. יש להקפיד לכלול כותרת בראש המסמך שכוללת את פרטי הקשר שלך ו/או כתובת אתר מקוצרת לחשבון ה'לינקדאין' שלך, אם יש לך. לאחר שהמסמך מוכן כדאי לשמור אותו כקובץ PDF ולצרף אותו לדוא"ל שנשלח למנהל/ת הגיוס. PDF יבטיח שהעיצוב של מכתב השער שלך לא ישתנה ברגע שהוא מגיע לנמען עם גרסת מייל שונה, ווינדוס אחר או השד יודע מה שיעוות את צורתו.

כדאי לזכור – רק מפני שאין לך ניסיון תעסוקתי מוקדם לא אומר שאינך יכול לכתוב 'מכתב שער' מדהים. העוקבים אחר הטיפים האלה, יכתבו מכתבים שמעסיקים רבים ישימו לב אליהם ויביאו לכך שרגל ראשונה תנחת על מפתן עבודת חלומותיהם.

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך