כתיבה שיחתית כאמצעי יעיל לכתיבה שיווקית

טקסט פרסומי טוב משוחח עם הקורא, כמו שהיית משוחח עם חבריך או כותב מכתב לחבר, חברה או בן משפחה. בסגנון כתיבה שיחתי מופיעה המלה "אתה" או "את" מספר פעמים ונימת הפנייה היא ידידותית. כתיבה "שיחתית" היא למעשה מלאכה קלה למדי לביצוע. העמד פנים שאתה אכן כותב מכתב לחבר או מסביר לו דבר מה, כאשר סיימת את המכתב, קרא אותו בקול. האם הוא נעים לקריאה? האם אתה מציע עזרה אמיתית? האם קל להבין מה שאתה מנסה לומר? אם כן, השגת את המטרה שלך. כך, באופן כללי, תרצה לפנות לקוראיך באתר שלך.

כתיבה מסוג זה מאפשרת לך להשתמש במילות סלנג, אך הקפד שאלו יהיו מילים נפוצות שכולם מכירים ולא מושגים שמכירים רק חבריך. בנוסף, השתמש במשפטים קצרים וברורים והימנע ככל הניתן ממושגים מורכבים. הקפד על כך שגם קוראים בני 8 או 9 יוכלו להבין את דבריך.

מצד שני, אין הדבר אומר שכתיבה "שיחתית" מאפשרת לך לכתוב ברישול: הקפד על ניקיון הטקסט מבחינת ויזואליה והגהה, וודא שהפסיקים והנקודות מונחים במקומם ואינם צמודים למלה שאחריהם, סגור רווחים, ישר את השורות והקפד על איות נכון של מילים. כתיבה בשפה שבורה ומרושלת משדרת חוסר מקצועיות. יותר מדי סימני קריאה ודגשים ויזואליים "מלכלכים" את הטקסט ומותירים אותו לא אמין.

יהיה סגנונך אשר יהיה, עליך להציע לקורא תועלת כלשהי. בין אם אתה כותב בלוג שיווקי או מאמר לקידום האתר, עליך להסביר לקורא איך לפתור את הבעיה שאתה מתאר, עליך להקפיד שקריאת הטקסט שלך תהיה תועלתית.

דרך נהדרת לכתוב ובכלל להעביר מסר, היא באמצעות רגשות וחיוך. לא רק סגנון הכתיבה מכתיב זאת וגם אם אינך כותב מוכשר במיוחד, כדאי שתשלב בטקסט שלך סיפור אישי, מתומצת היטב, אך כזה שמעיר רגש כלשהו. קל הרבה יותר לקרוא מאמר שאתה יכול לחוש אמפתיה כלפי הנאמר בו מאשר לקרוא מידע יבש. אם אתה מאמן שנתקל בקשיים מול מתאמנים, כדאי שתספר סיפור קטן ומשעשע על מקרה שקרה לך. דוגמא כזו תבהיר לקוראיך את הבנתך בתחום ותעלה חיוך על שפתותיהם.

בקיצור – שוחח עם קוראיך, היה רהוט אך חברי, מספר סיפורים אך באופן תמציתי והכי חשוב – דמיין לעצמך שקוראיך תכף נרדמים אם לא תקפיד להעיר אותם כדי שיגיעו לפסקה הבאה.