כתיבת הודעה לעיתונות ב – 6 שלבים

במקום לדחוס לקומוניקט הבא שלך מילים שלקוחות מאיזה ז'רגון פסיכי של פסאודו-מקצוענים, לפניך הגישה הנכונה, שנבנתה כך שיהיה קל לעקוב אחרי שלביה, כולל הודעה לעיתונות לדוגמה (באנגלית, אבל מה שחשוב הם המיקומים של הטקסטים) כדי להמחיש בפניך איזה תוכן הולך לאן, ולמה.

כי אנשים רבים חושבים שהודעות לעיתונות (קומוניקטים) צריכות להיות מלאות במילים סבוכות ומושגים ממותגים מהעולם המקצועי שלהם. כולנו כבר ראינו את זה, וגם אם לא כולנו, למרבה הצער, מרבית העיתונאים כבר ראו הרבה הודעות פומפוזיות כאלה – והם לא בדיוק מעריצים אותן… עם זאת, הודעה לעיתונות טובה עשויה להיות משמעותית מאוד להפצת מידע חדש לקהל שלך, רק שחובה לכתוב אותה באופן קריא ורלוונטי, באופן הבא.

כך כותבים הודעה לעיתונות

כתיבת הודעה לעיתונות ב - 6 שלבים

שלב 1: מנסחים כותרת שלא ניתן לעמוד בפניה

בדיוק כמו כותרות בכל מדיום פרסומי, ההודעה לעיתונות שלך חייבת להתחיל עם כותרת חזקה. יש לך רק שורה אחת לנסח פה, אבל זו שורה שצריך לשקול בה מילים בזהירות, ועליה לעודד את הקוראים להמשך קריאה.

לשם כך יש להשתמש במילים אקטיביות (פעלים), בשפה ברורה ולהקפיד על כותרת קצרות ככל הניתן. גם במקרה זה תמצות עוזר לקוראים להתמקד במסר. והכי חשוב? לעשות את זה מעניין. יש לזכור שכתבים ועיתונאים מקבלים עשרות הודעות לעיתונות כאלה ביום, אם לא מאות, כך שלהשקיע קצת זמן בלכתוב כותרת משכנעת שווה את הזמן ואת המאמץ.

שלב 2: לא לשחק אותה קשה להשגה

כדי שעיתונאים ובעלי השפעה אחרים ירצו לשתף את ההודעה לעיתונות שלך, צריך להגיד להם מראש למה. הפסקה הראשונה של ההודעה אמורה לכסות את חמשת השאלות העיתונאיות שכל ידיעה חדשותית אמורה להכיל: "מי", "מה", "למה", "איפה", ו"איך". לכתבים בפרט ולאנשים בכלל אין המון זמן פנוי כדי לנפות את הפרטים המיותרים מההודעה שלך. תפקידך לעשות זאת. כל מה שהם צריכים הן את העובדות, שיעזרו להם לספר את הסיפור שלך למישהו אחר מעמדה של סמכות. אם עשית זאת נכון, אחרי הפסקה הזו לא אמור להופיע שום מידע חדש או חיוני שהקוראים יכולים לפספס כי לא הגיעו לשם.

שלב 3: לכלול ציטוט מפתה שקל יהיה לעשות בו שימוש

לאחר שהגדרת את עיקר החדשות בהודעה שלך, זה הזמן להפיח חיים בפרטים. ציטוט חד, מדויק וסקסי, שמרחיב את הנאמר בפסקה הראשונה, יכול לעשות בדיוק את זה. אם יש לך חברה הציטוט יכול להגיע מאחד מהמנהלים, אם הנך עסק קטן יש לצטט את עצמך.

ציטוט מוצלח יעזור לכתבים לעשות שימוש בהודעה שלך, תהיה אשר תהיה, ויעזור להם לצייר תמונה ברורה יותר על איך החדשות שלך משפיעות על ענף מסוים או על עולם העסקים. אם עדיין לא הבנת מה יכול לשמש כציטוט מפתה זה כי עדיין לא כתבת את ההודעה שלך. אך ברגע שהיא תכתב ניתן יהיה לשלוף מתוכה מקבץ מילים שמרכזות את המסר כולו בחדות, ואז להפוך אותן לציטוט. אם עדיין לא מצאת ציטוט, אבל יש לך סלוגן, הוא יכול להוות בסיס לציטוט שכזה.

שלב 4: לספק מידע רקע חיוני נוסף

בפסקה האחרונה לקוראים כבר יש את כל הפרטים החיוניים וכל המידע הנדרש להנגשת הידיעה ולהפצת הבשורה ברבים. זו בדיוק הסיבה שזה הזמן והמקום המתאימים ביותר להוסיף כמה פרטי רקע שמחזקים את הנרטיב שלך (את הסיפור שספרת לאורך ההודעה), כמו מידע נוסף על הפרויקט הנוכחי, כמו השלכותיו, או כיצד מתכוון העסק שלך להתקדם מכאן.

אבל בזהירות! לא בכוח, ולא חובה.

עובדה ידועה היא שרבים מתפתים לספק עובדות מיותרות שגובלות ברכילות, כי לפעמים אנשים חושבים שפיסת הנייר שכתבו זה עתה חסרה אם היא לא ארוכה מספיק. שטויות. הודעה לעיתונות צריכה להיות מועילה ותמציתית. בחיי שזה נכון – יש הודעת ומסרים קצרים שלא דורשים דף שלם. יש להוסיף את אותה פסקה אחרונה רק אם היא באמת תורמת לסיפור כולו.

שלב 5: הופכים את ה"מי" ואת ה"מה" למובנים מאליהם

אם הכותרת לעיל לא היתה ברורה מספיק זה היה בכוונה. וסליחה על זה. אבל כל מה שרציתי להגיד שבתחתית ההודעה לעיתונות כדאי שתהיה פסקת אודות קצרה, תמציתית וברורה על העסק שלך. יש לתאר בה מה החברה שלך עושה, באופן ברור ובשפה פשוטה. יש לכלול בה קישור לאתר הבית של העסק שלך, ואם נורא חשוב לך לצטט נתונים עסקיים, אז לכלול בה קישור שמפנה למקור הנתונים.

שלב 6: חוות דעת מאדם ניטרלי

כדי לוודא שיש לך הודעה לעיתונות שמצדיקה את קיומה, מומלץ לבקש מחבר או מקולגה, שאינם יודעים דבר על ההודעה לעיתונות שלך ועל הסיבה לקיומה, לקרוא אותה, ואז לשאול אותם אם הם יכולים להסביר מדוע ההודעה חשובה בעיניהם, מה החדשות שהיא מביאה ולא פחות חשוב – מה החברה שלך עושה. אם התשובה לאחת מהשאלות האלה היא "לא יודע", יש לחזור לתחילת הפוסט הזה ולבדוק מה עשית לא נכון.

ודבר אחרון לסיכום – המפתח לאסטרטגיית יחסי ציבור מוצלחת הוא לשכוח את כל הדעות הקדומות על יחסי ציבור. במקום יש להתמקד ביצירת תוכן מדהים, גם בקומוניקטים, כי הודעות לעיתונות יכולות להיות משמעותיות מאוד כאשר כותבים אותן היטב.

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך