למכור את החלום – כך הופכים טקסט מכירתי למעניין

קל למכור ללקוחות שכבר מתעניינים במוצר שלך, אבל איך מוכרים לשאר? הרי המתעניינים כבר בדקו והחליטו שהמוצר שלך הוא ככל הנראה הפתרון הטוב ביותר עבורם. עם זאת, הטקסטים המכירתיים הטובים ביותר נבדלים מהשאר כשהם מצליחים למכור ללקוחות שעדיין לא החליטו. כדי ליצור עניין גם בהם וכדי לא להבריח או להרדים אותם על המסך, אני מבקש להראות לך חמישה עקרונות פסיכולוגיים, או הלכי רוח, שיבהירו לך איך למכור את המוצר שלך בלי לשעמם, גם עבור המתלבטים.

כך הופכים טקסטים מכירתיים למעניינים יותר

  1. למכור את החלום:

לא כל מי שאי פעם ניסית למכור לו באמת התעניין במוצר שלך, נכון? אבל אני מבטיח לך שכל מי שאי פעם ניסית למכור לו תמיד התעניין בעצמו. לכן, תיאור טוב של מה שיקרה להם ברגע שיקנו את מוצריך, או ישתמשו בשירותיך, היא דרך מצוינת ליצור עניין.

אם מתעכבים לרגע על הסלוגן של 'נייק': "פשוט עשו את זה", או של בורגר קינג "עשו את זה בדרך שלכם" (Have it your way), קל לשים לב שהסלוגנים האלה לא אומרים ללקוחות שלהם מה הם מוכרים. הם כן אומרים להם מה הם יכולים לעשות עם הדברים שהם מוכרים, או איך להרגיש כלפיהם.

אם אני חברת הדרכה ויעוץ שפונה בעיקר למנהלי חברות ועסקים, אסור לי לפתוח את הטקסט כך: "אנחנו מוכרים הדרכה ויעוץ ורוצים להציג בפניך כאן את השירותים הנפלאים שלנו"… (פיהוק) כי זה לא מעניין אף אחד, אפילו לא את מי שמתעניין בשירותים מהסוג הזה, וזה בהחלט לא טקסט מכירתי שהופך מישהו לסקרן שרוצה לדעת עוד.

במקום זאת יש לעשות כל שביכולתך למכור את החלום. ניתן לפתוח טקסט כזה עם נתון שמבהיר איך ההדרכות שלנו שיפרו את הביצועים של החברות שאנחנו עובדים איתן (אם יש כזה), או איך ההרצאות שלנו יכולות לשפר את היעילות של הלקוחות.

רק אחרי שהתחלנו למכור את החלום, ותפסנו את תשומת ליבם של הלקוחות הפוטנציאליים (החלום צריך להתאים לסוג הלקוחות, כן?) ניתן לאפשר לטקסט המכירתי 'להתרווח', 'לקחת את הזמן' ולהציג את שירותינו בפירוט רב יותר. וגם אז, יש להיצמד לאותו 'חלום' ככל הניתן כדי לשמור על עניין.

  1. להפגין התלהבות אמיתית מהמוצר:

אני רואה הרבה יותר מדי טקסטים שיווקיים שאדישים לפוטנציאל של המוצר אותו הם מנסים למכור. יתכן שבכך הם מנסים להישמע "אמינים" יותר, אבל העניין הוא כזה: הקונים שלך, שגם הם משכילים ומנוסים כמוך, יודעים שהם קוראים טקסט שיווקי, אוקיי? הם יודעים שהטקסט הזה אמור להיות סובייקטיבי ונוטה באופן ברור לטובת מכירת המוצר. למעשה, שום דבר שאי פעם כותבים בטקסט שיווקי יכול לגרום ללקוחות לשכוח, שבסופו של דבר התפקיד שלך הוא לגרום להם לקנות.

אז בואו נפסיק להעמיד פנים שאנחנו אובייקטיביים כלפי המוצרים שלנו, טוב? לא רק שנפסיק להעמיד פנים, אלא נעשה את ההפך: נגרום לטקסט שלנו להאמין בעצמו ולשדר אמונה שהשירות או שהמוצר שלנו הוא פשוט הטוב ביותר בתחומו!

מאחר שהקונים כבר מזמן מתוחכמים לא פחות מאתנו, עלינו ועל הטקסט המכירתי שלנו לחבק את העובדה שההצעה השיווקית הזו מרגשת גם אותנו ושאנחנו אוהבים ושמחים לשתף את הקוראים בנקודת המבט הנלהבת שלנו. עלינו להפגין התלהבות אמיתית מהמוצר או מהשירות שאנחנו מוכרים!

כאשר כותבים ללקוחות פוטנציאליים שהמוצר שלנו הוא "הטוב ביותר בשוק" או ש"הביצועים שלכם יזנקו לשמים כשתעבדו איתנו" יוצרים עניין בשירות – גם אם זה נשמע יומרני. אל דאגה, אף כותבת או כותב שיווקי לא הגיעו לבית המשפט או לדיון אקדמי שדרש מהם להסתמך על נתוני הסקר האחרונים או על גיליונות אקסל, כדי להגן על הטענה השיווקית שלהם. זו דעתם על המוצר וזו גם זכותם. מצד שני יש לשמור על אמת בפרסום ואין לשקר במצח נחושה, אבל כדאי לזכור: לאנשים יש נטייה להיסחף אחר המתלהבים יותר מאשר אחר החצויים בדעתם…

ferrari 348 1994

£31,400.00 (18 Bids)
End Date: Tuesday Jul-23-2019 20:00:41 BST
Bid now | Add to watch list
  1. לעורר מקסימום סקרנות לאורך הטקסט

גם אחרי שהצלחת לעורר את הסקרנות בתחילת הטקסט המכירתי שלך, לא נגמרה המכירה. כעת המטרה שלך היא לשמור על תשומת הלב של הקוראים. נגיד שאנחנו מוכרים כבל מאריך שמשמיע קולות אזהרה כשהוא מתוח מדי (סליחה על הדוגמה המופרעת) יש טכניקות רבות להמשיך וליצור עניין במוצר גם אחרי פתיחה טובה, אבל הנה אחת קיצונית: "לפני שנשכח, אנחנו רוצים לספר לך על הסיבה האמיתית לכך שהכבל שלנו ישפר את חייך, אבל קודם נפרט את הסיבות הפשוטות…".  טקסט מכירתי כזה מפתה את הקוראים להמשיך לקרוא, או לעלעל בסוף הטקסט כדי לחפש את "הסיבה האמיתית", שיכולה להופיע בדמות תכונה 'סוף הדרך' שאין לאף כבל אחר, או שאולי זה המחיר הזול שלו.

  1. להשתמש בהצלחות העבר כמדריך

אולי יסכימו איתי קוראי, שהרבה יותר בריא להתמקד במה שהצליח בעבר, ולנסות לשכפל הצלחות, במקום להתעכב על טעויות או תקלות. זה ברור, לא? רק שלעתים קרובות המוח שלנו מתנהג כמו מנוע חיפוש, שמציג את התוצאות שמשקפות את השאילתה האחרונה. לדוגמה, אם תכתבו ב Google "לא מסעדה סינית" – מה נראה לך שיתקבל? הכל חוץ ממסעדות סיניות? בדיוק ההפך! תופיע בפניך רשימה ארוכה של מסעדות סיניות והמלצות עליהן. (הקוראים הסינים מוזמנים לנסות את זה בעצמם…)

כך קורה גם בכתיבה. אם חושבים על איך נכשלנו בעבר ואיך לנסח את הטקסט השיווקי כך שיסתיר את הכישלונות, הטקסט לא ישדר הצלחה. החדשות הטובות הן שאותו כלל חל גם כשמתמקדים בדברים שעבדו טוב. אחת הדרכים לחזק את הלך הרוח בכל טקסט מכירתי היא להגיע אליו כאילו נכתב שניות אחרי הצלחה כבירה. לחשוב עליה, להבין אותה ו'לכתוב מתוכה'.

והנה עוד הלך רוח שיבנה את הטקסט שלך טוב יותר: התשובה הטובה ביותר לשאלה "איך למכור טוב ומעניין את המוצר שלי?" בדרך כלל ניתנת על ידי אותם אנשים שכבר נהנו משירותיך. מה שמוביל לשיעור החמישי, האחרון, ואולי החשוב מכולם.

  1. להתייחס ללקוחותיך המרוצים כמורים

אחת הדרכים המהירות והיעילות ביותר ליצוק עניין בטקסט המכירתי שלך היא להבין ממה הלקוחות המרוצים שלך היו מרוצים. ממה באמת היו מרוצים? מהמוצר עצמו? מהמהירות בה הגיע אליהם? מהשירות? מהשיפור בחייהם? מכך שהשכנים התחילו לקנא? ממחירו הזול ביחס למתחרים?

לא לזלזל בלקוחות המרוצים! זה נשמע מובן מאליו? אבל זה לא… הרי לרבים מאתנו יש נטייה להתייחס לחיובי בביטול, ובמקום להתמקד בשלילי. אם באמת לומדים את דעתם של המרוצים שבין לקוחותינו ומבינים ממה היו מרוצים, מרוויחים את המילים, ולפעמים אפילו את הניסוחים המדויקים לטקסט מכירתי ושיווקי, שבאמת יוצר עניין.

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך