מהם שיעורי פתיחת המייל שלך ביחס לשאר?

אנשי שיווק ומכירות מקצועיים שולחים עשרות מיילים ביום. רוב הסיכויים שיש להם מושג מהם שיעורי הפתיחה שלהם אבל לא בטוח שהם יודעים איך הם מדורגים ביחס לשאר. מה אם הם מתחת לממוצע וצריך לשפר את מיקוד המיילים שלהם?

כל מי שמשווק ברשת ישמח לקפץ בשיעורי פתיחת המייל שלו באיזה עשרה אחוזים טובים, נכון? אז אולי כדאי שנעשה חשבון מהיר ביחד. נניח שעל כל 100 מיילים ששלחת הצלחת לקבוע 10 פגישות חשובות. מתוך העשר האלה, סגרת שלוש עסקאות. אבל אם שיעורי פתיחת המיילים שלך יעלו… מה יקרה אז? יומנך יתמלא בכ – 15 פגישות מתוכן, סביר להניח, תסגרנה ארבע או חמש עסקאות נוספות. ומה אם הצלחת לשפר אפילו את המספרים האלה? יש צורך שאמשיך?

כי האמת היא שלא משנה על איזה ענף העסק שלך יושב, רוב הסיכויים שניתן לשפר את מכירותיו. מזל שיש לנו את אתר הפרסום, השיווק והמחקר Hubspot, שניתח יותר מ – 25 מיליון מיילים על פני 29 ענפים ומצא מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור כל אחד מהם.

יש לשים לב שהמחקר בדק מיילים שיווקיים רגילים, שרבים מאתנו מתייחסים אליהם כספאם. הסקר הזה לא בחן ניוזלטרים ולא קמפיינים למיניהם. פשוט מיילים שיווקיים.

אז מהו שיעור פתיחת הדוא"ל שלך ביחס לשאר התעשייה?

הנה כמה ממצאים מעניינים:

1) מתוך 29 ענפים שנבדקו, דווקא לחברות השיווק והפרסום יש את שיעורי פתיחת הדוא"ל הנמוכים ביותר.

2) שיעורי פתיחת הדוא"ל הגבוהים ביותר שייכים לענפים הבאים: אמנות ובידור, בְּנִיָה, משאבי אנוש, משפט וממשל ונדל"ן. כולם תחומים שאנשים מייחסים להם חשיבות גדולה יותר בחייהם.

3) שיעור פתיחת המיילים הממוצע בכל הענפים עומד על פתיחת מייל אחד מכל שלושה שנשלחים.

כיצד ניתן לשפר את שיעורי פתיחת הדוא"ל?

את שיעורי פתיחת המיילים ניתן לשפר על ידי התאמה אישית של שורת הנושא כך שתהיה מרתקת ורלוונטית יותר ללקוחות הקיימים או ללקוחות הפוטנציאליים שלך. ללא התאמה אישית הנמענים קולטים שפשוט שלחת את אותו מסר לכולם ולא מתייחסים אליו, אלא אם כן הנושא בהגדרתו חשוב להם במיוחד.

מהן ההמלצות הטובות ביותר לשיפור שורת נושא הדוא"ל?

* קצר וקולע: פחות מילים הופכות את שורת הנושא לקלה להבנה.

* התאמה של שורת הנושא לאדם ספציפי ששולחים אליו, רק שפעולה כזו דורשת השקעה ומיקוד לכל מייל, ובעיקר מחקר, מחקר ועוד מחקר על הלקוחות שלך.

* שורת נושא שמבהירה לנמענים למה לצפות כשיפתחו את המייל, עושה פלאים לטובת סיכויי פתיחתו.

* תזמון. דוא"ל שנשלח בזמן הנכון מגדיל את סיכויי פתיחתו.

* אין להשתמש ביותר מדי סימני קריאה וקשקושים אחרים. שורת נושא שזועקת "חשוב!!!" כנראה לא תביא לך תוצאות. אנשים לא מפסיקים לקבל זבל בדואר ושורת נושא כזו זועקת "אני ספאם!!!".

מהן שורות הנושא הטובות ביותר?

שורות הנושא הטובות ביותר, שנבדקו ונמצאו כיעילות הן: "חשבתי שאתה צריך לדעת" ו "זה בטח יעניין אותך". רק שעכשיו, כשכולם קראו את זה וכולם ישתמשו בזה הן עלולות לאבד מקסמן. אז הפתרון טמון בהגיון בריא שאומר – תן לנמען נושא רלוונטי לצרכיו והוא ייתן לך מזמנו.

כיצד ניתן להתאים אישית את שורת הנושא?

באמצעות פיסת מידע שרלוונטית לנמען. שמו, תפקידו או שם החברה שהוא עובד בה הן התחלה טובה.

מהו השיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע לעסקים מתחום האמנות והבידור?

ממדגם של מעל 174,000 מיילים, שיעור הפתיחה הממוצע עבור קטגוריה זו הוא 47%. זו קטגוריה שכוללת הימורים ובתי קזינו, חברות מדיה למיניהן, קולנוע וסרטים, מוזיאונים ומוסדות, עיתונים, אומנויות הבמה, צילום או ספורט. שיעורי הפתיחה הגבוהים שלהם בולטים ביחס לממוצע הכללי שעומד על 37%, מה שהופך אותו לאחד הענפים הקלים עבור אנשי מכירות. מה הפלא, אנשים מחפשים דרכים לברוח מהמציאות שלהם ותחום הבידור והאמנות מציע בדיוק את זה.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור עסקים בתחום המכוניות וכלי הרכב?

ממדגם של מעל 119,000 מיילים בתחומי המכוניות וכלי הרכב הממוצע עומד על 35%. קטגוריה זו כוללת בין היתר חברות שעוסקות בתעופה, חלל ובניית ספינות. מצד אחד הם מיישרים קו עם שיעור פתיחת המיילים הממוצע שעומד על 37%, מצד שני משמעות המספר הזה היא שמעל 60% הודעות הדוא"ל של ענף זה זוכות להתעלמות גורפת.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור עסקים בתחומי טיפוח הגוף?

ממדגם של מעל 180,000 מיילים, ענף זה עומד על שיעורי פתיחה של 40%. קטגוריה זו כוללת חברות שעוסקות בקוסמטיקה, בריאות וכושר. שיעור גבוה זה יכול להיות בגלל הפופולריות ההולכת וגדלה של עסקים בתחום זה במדיה החברתית, עובדה שמקלה על שיווק הענף.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור חברות ביוטכנולוגיה?

ממדגם של מעל 90,000 מיילים, זה ענף שעומד בול על הממוצע הכללי, שהוא כאמור 37%. משמעות הנתונים היא שבערך 1 מתוך כל 3 הודעות דוא"ל שנשלחו מחברות ביוטכנולוגיה נפתחו… ושני-שליש לא.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע לחברות בתחום העסקים והתעשייה?

ממדגם של מעל 2.6 מיליון מיילים, הממוצע הוא 41%. קטגוריה זו כוללת, בין היתר, חברות מתחומי האדריכלות והתכנון, חומרי בניין, אספקה, ציוד משרדי, כימיקלים, הנדסה אזרחית, ייעוץ ואפילו כתיבה ועריכה.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור חברות תוכנה?

ממדגם של מעל 7.6 מיליון מיילים, ענף זה עומד על 28%. ניכר שקשה לחבר'ה האלה עם מיילים, שכן יש להם את אחד משיעורי הפתיחה הנמוכים ביותר בעולם.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע של חנויות מחשבים וחברות אלקטרוניקה?

ממדגם של מעל 348,000 מיילים, הם תפסו מקום של כבוד טיפה מתחת לממוצע העולמי, עם אחוזי פתיחה של 35%. קטגוריה זו כוללת, בין היתר, חברות משחקי מחשב, חומרת מחשב, מוצרי אלקטרוניקה, ייצור חשמל או אלקטרוניקה, ננוטכנולוגיה ומוליכים למחצה.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור חברות בנייה?

ממדגם של מעל 195,000 מיילים, הם בונים על 45% שיעורי פתיחה, השני בגובהו ביחס לממוצע הכללי, ולמעשה הרבה מעל לממוצע הכללי. נתון זה שם את אנשי הבניה במצב טוב על פיו נפתח 1 מכל שני מיילים שיווקיים שהם שולחים.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור חברות עיצוב ופיתוח?

ממדגם של מעל 259,000 מיילים, ענף זה נמצא טיפה מעל הממוצע הכללי עם 39%. קטגוריה זו כוללת חברות ועסקים בתחום האנימציה, עיצוב בכלל ועיצוב גרפי בפרט.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור חברות שירותים לאירועים?

ממדגם של מעל 75,000 מיילים, 35% מהמיילים שענף זה שולח אמנם נפתחים, אבל האירוע האמיתי נרשם כשמבינים שהענף נמצא מתחת לממוצע הכללי. משמע שרק מייל אחד נפתח מתוך כל שלושה ששולחים עסקים בתחום זה.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור חברות פיננסיות?

ממדגם של מעל 877,000 מיילים, ענף זה מתייצב על 40% פתיחת מיילים. קטגוריה זו כוללת חברות ועסקים שעוסקים בחשבונאות, בבנקאות, בשוק ההון, בהשקעות, ובשירותים פיננסיים אחרים. המדובר בשיעורי פתיחת הדוא"ל התשיעיים בגובהם, יתכן בגלל החשיבות והדחיפות שאנשים מרגישים בכל הנוגע לכסף.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור חברות בריאות?

ממדגם של מעל 485,000 מיילים, הממוצע שלהם לא ממש בריא, ועומד על 33% בלבד. קטגוריה זו כוללת עסקים בתחום הרפואה האלטרנטיבית, מכשירים רפואיים, פרקטיקה רפואית, בריאות הנפש, רפואת וטרינרית ושירותי בריאות כלליים. הוכחה נוספת לכך שבהשוואה לכסף, בריאות נתפסת כפחות דחופה לרוב האנשים.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור חברות בתחום האירוח?

ממדגם של מעל 92,000 מיילים, ענף זה מארח אחוז פתיחה נאה שעומד על 40, מעט מעל הממוצע הכללי.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור חברות משאבי אנוש?

ממדגם של מעל 135,000 מיילים, שיעור הפתיחה הממוצע עבור ענף זה מתייצב על 44%. שיעור הפתיחה השלישי בגובהו מתוך 29 ענפים.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור חברות טכנולוגיית המידע?

ממדגם של למעלה מ -2.3 מיליון אימיילים, ענף זה מציג ממוצע טיפה גבוה מהיתר, ועומד על 38%.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור חברות הביטוח?

ממדגם של מעל 213,000 מיילים, ענף זה עומד בטוח על 38%.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור חברות אינטרנט וטלקום?

ממדגם של מעל 533,000 מיילים, ענף זה מציג שיעור פתיחה מרשים שעומד על 40%. קטגוריה זו כוללת חברות ועסקים כגון חברות תקשורת, אבטחת רשת, רשתות מחשבים ואינטרנט. מהנתונים עולה כי בעוד את ענף התוכנה קשה למכור, ענף הטכנולוגיה דווקא מסתדר לא רע.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע לענף הדרושים והחינוך?

ממדגם של מעל 965,000 מיילים, שיעור הפתיחה הממוצע עבור קטגוריה זו הוא 32%.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע לענף המשפט והממשל?

ממדגם של מעל 210,000 מיילים, ענף זה מושל עם ממוצע של 44%. קטגוריה זו כוללת בין היתר חברות ועסקים בתחומי מנהל ממשלתי וקשרי ממשל, יחסים בינלאומיים, סחר בינלאומי ופיתוח, אכיפת חוק, עורכי דין, ביטחון וחקירות ושירותים משפטיים שונים. האחוז הגבוה שתופס את המקום הרביעי בפתיחת מיילים ביחס לממוצע משקף את חשיבותו ואת תחושת הדחיפות שמגיעה באופן טבעי עם התעשייה הזו.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור חברות ייעוץ ניהולי?

ממדגם של מעל 708,000 מיילים, ענף זה עומד על 40%.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור חברות שיווק ופרסום?

ממדגם של מעל 5.7 מיליון מיילים, ענף השיווק והפרסום נמצא במצב רע בכל הנוגע לפתיחת המיילים שלו –  25% בלבד. המדובר בשיעור פתיחת הדוא"ל הנמוך ביותר ביחס לכל שאר הענפים. רק 1 מתוך כל 4 מיילים נפתח, אולי כי ביחס לכל הענפים האחרים בהם יש נטייה למסור מידע בעל ערך ללקוחות, בתחום השיווק והפרסום כל מה שמעניין את המפרסמים הוא פשוט לפרסם. הנתונים מראים עד כמה קשה הטעות הזו.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור חברות תקשורת?

ממדגם של מעל 320,000 מיילים, השיעור עומד על 32%. קטגוריה זו כוללת חברות ועסקים בתחום המוזיקה, מדיה מקוונת או פרסום.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור חברות ללא כוונת רווח (מלכ"ר)?

זה מעניין, כי ממדגם של מעל 180,000 מיילים, שיעור הפתיחה הממוצע של המיילים של ענף זה נמצא הרבה מתחת לממוצע  – 28% בלבד. קטגוריה זו כוללת חברות ועסקים בתחומי הפילנתרופיה, הדת או… גיוס כספים. נו מה הפלא שלא פותחים את המיילים שלהם…

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור חברות הדרכה ואימון?

ממדגם של מעל 188,000 מיילים, המדריכים והמאמנים עומדים על 36%, טיפה מתחת לממוצע הכללי.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע לחברות יחסי ציבור ותקשורת?

ממדגם של מעל 144,000 מיילים, השיעור הממוצע נמוך ועומד על 28% בלבד.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור חברות נדל"ן?

ממדגם של מעל 427,000 מיילים, שיעורי הפתיחה של ענף זה גבוהים ויצוקים ב 42%. שוב, ההתעסקות בכסף ולמעשה באחד מנתיבי ההשקעה העיקריים בעולם מעוררת עניין בנמענים רבים.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע לחברות שעוסקות בשופינג?

ממדגם של מעל 312,000 מיילים, שיעור הפתיחה הממוצע של ענף זה הוא 41%. קטגוריה זו כוללת חברות ועסקים מתחומי הלבשה ואופנה, תרבות ואמנות, מוצרי צריכה, מזון ומשקאות, מוצרי יוקרה ותכשיטים, קמעונאות, מוצרי ספורט, סופרמרקטים, או יין ומשקאות חריפים. את כולם אנחנו צריכים, ואם לא צריכים אז רוצים – ולכן שיעורי הפתיחה הגבוהים יחסית לשאר.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע עבור חברות נסיעות?

ממדגם של מעל 266,000 מיילים, ענף זה לא נוסע ולא נוסק, אלא נתקע על 28%. קטגוריה זו כוללת חברות ועסקים מתחומי התעופה, הפנאי והתיירות. מעניין לגלות ששיעור הפתיחה של ענף זה הוא השני מלמטה, הרבה מתחת לממוצע. אחת הסיבות לכך היא מצבו הכלכלי של רוב העולם ובתוכו רוב הנמענים, שאינו מזהיר בלשון המעטה. נסיעות, חופשות וטיסות לא נראות לרובנו כעניין הכרחי או דחוף ולכן יש נטייה להתעלם ממיילים שיווקיים שכאלה לעתים קרובות.

מהו שיעור פתיחת הדוא"ל הממוצע של כל הענפים?

ממדגם של למעלה מ -25 מיליון מיילים, שיעור הפתיחה הממוצע על פני כל הענפים הוא 37%. אחד מתוך שלושה מיילים נפתח. הדרך להגדלת שיעור זה עוברת דרך מילים מנוסחות היטב, שמגדילות את אחוזי הפתיחה.

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? הלינק הזה בשבילך

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם