ניסוח מייל מעקב לאחר "אין תגובה"

כמה פעמים קרה לך שעסקה נראתה כסגורה, ופתאום היא מתרחקת? שבוע של שתיקה עובר, ואז שבועיים, ונשארת בתהייה מה עשית לא בסדר ואם יש דרך לתקן את זה ולהחיות את העסקה מחדש.

בשלב זה, סביר להניח שכבר שלחת הודעות מייל לשם מעקב, או השארת הודעות קוליות עבור הלקוח הפוטנציאלי. אז מה הצעד הבא שלך? האם כדאי להמשיך עוד ועוד? אם כן אז איך עושים את זה בלי להפוך לנודניקים? מתי לסגת?

הנה חמישה עקרונות כתיבה והתייחסות, שכדאי לדבוק בהם בעת שליחת מייל או הודעת מעקב, לאחר אי-תגובה מצד הלקוח הפוטנציאלי. המקפידים עליהם צפויים לקבל בחזרה כמה מאותם לקוחות שנדמה כאילו האדמה פערה את פיה ובלעה אותם.

Ferrari Testarossa Coupe Monospechio LHD

£128,950.00
End Date: Wednesday Feb-20-2019 6:55:05 GMT
Add to watch list

ניסוח מייל מעקב לאחר "אין תגובה"

1. כדאי לשאול את עצמך (בכנות) אם כללת הנעה לפעולה בניסיון יצירת הקשר הראשון: כאשר אנחנו שולחים מייל מעקב ראשוני ו"דגים" אחר תגובה, לעיתים קרובות יש לנו נטייה לרכך את הדברים. אנחנו זורקים פנימה "אשמח לשמוע ממך בחזרה" או "אני רוצה ללמוד יותר על מה שאתה עושה", ומקווים שהחביבות הזו תספיק.

הבעיה היא שאלה לא שאלות מניעות ואף אחת מהן לא מבקשת לסגור את העסקה. "סגירה" היא לא רק שאלה של "האם הוא רוצה או לא רוצה לסגור את העסקה/לרכוש את המוצר?" כל תקשורת שיש לך עם לקוחות פוטנציאליים, החל מהקשר הראשוני ועד לניירת הסופית, צריכה לכלול הנעה לפעולה. בין אם ביקשת חמש דקות מזמנם של הלקוחות, בין אם הצעת הדגמה נוספת של המוצר, או הצעת פגישה או שיחת טלפון נוספת, כדאי שתמיד תהיה לך מטרה, ותמיד תהיה כתובה בהודעתך מעין קריאה לפעולה.

לכן, במקום הצהרה מעורפלת כמו "אני חושב/ת שאני באמת יכול/ה לעזור לך. אני מקווה שנוכל לדבר בקרוב", צריך לדאוג לתת במייל, או בכל הודעה כתובה אחרת, הזדמנות לתשובה. שאלות מוצקות כגון "האם אתה חופשי לשיחה ביום שישי הקרוב?" או "האם תתפני לענות על הצעת המחיר ששלחתי עד יום שלישי הבא?" מניעות לפעולה ומאפשרות ללקוחות להגיב, במקום רק לקרוא. הן מקשות עליהם להתעלם.

2. תמיד לשלוח מייל חדש: אף פעם לא לגזור ולהדביק או סתם לעשות 'פורוורד' את המייל המקורי ששלחת. פעולות כאלה אולי יכולות להרגיש כמו חיסכון בזמן, אבל כל מה שפעולה כזו עושה היא להדגיש את רגשות האשם של הלקוח שלא הגיב, וגם את עצלנותך. מבחינה מעשית, פעולה העתק-הדבק הופכת את המייל שלך לפחות רלוונטי, ויתכן אף שמערכת המייל של הלקוח תסנן אותו כדואר זבל או שהוא יחסם לחלוטין.

יש להתייחס לכל מייל כאל דף חדש, מכתב חדש, פניה חדשה. זה הזמן לנסות שורות נושא חדשות, פתיחה אחרת וקריאה לפעולה שעוד לא ניסית. הרי אף פעם אי אפשר לדעת מה יגרום, סוף-סוף, ללקוח הפוטנציאלי להגיב. אז למה להגביל את עצמך לאותו מייל שהוכח כ"לא עובד"?

3. לא לנדנד, כדאי לחכות קצת: בעלי עסקים נלהבים מדי אוהבים לקטלג את עצמם כמתמידים וכאנשים שפשוט לא מוותרים. האמביציה והאנרגיה היא אחד מכרטיסי הביקור החשובים שלהם וחלק מזהות שהם גאים בה, אבל זה לא עובד ככה כשמנסים להעיר לקוח פוטנציאלי שנראה כאילו חזר לחללית האם שלו ועף לכוכב אחר. כשמבצעים מעקב (Follow Up) על לקוח כזה, התמדה ללא פרופורציות יכולה להפוך לנדנוד שהופך להפרזה, שיכולה להיראות ממש רע.

להיות ה"נודניק המתמיד" ללא הבנה למה הלקוח לא מגיב היא פעולה לא חכמה. אם מחכים רק יום או יומיים לפני ששולחים שוב את אותו המייל, ולו רק כדי לוודא שהראשון הגיע, לא נותן לפוטנציאליים זמן "להתגעגע" או בכלל להגיב. גרוע מזה, מיילים והודעות שכאלה מסמנים ללקוחות שאינך עסוק מספיק כדי לעבור הלאה, שאין לך מספיק עבודה או שכל חייך תלויים בו, ואף אחד לא רוצה לעבוד עם בעל/ת עסק נואש/ת. מומלץ להמתין לפחות שבוע בין המייל או ההודעה הראשונה, לבין הניסיון הנוסף.

4. להתאים מחדש את ההנעה לפעולה בכל פעם שלא מקבלים תגובה: נגעתי בזה בקצרה לפני כן, אבל חשוב להדגיש את זה: אולי המיילים וההודעות שלך פשוט סובלים מהניסוח הלא נכון? אולי יש בהם הנעה לפעולה שגויה? אולי אין בהם הנעה לפעולה בכלל? בכל פעם שמבצעים מעקב אחר לקוחות פוטנציאליים שלא הגיבו, ההנעה לפעולה צריכה להפוך לקלה ופשוטה יותר עבורם. למה? מהסיבה שכל מייל שלא זוכה לתגובה רק מקל עליהם להתעלם ממך. אם עמדו בזה בפעם הראשונה, יקל על הלקוחות הפוטנציאליים לעשות זאת שוב ושוב, עד שבעל העסק יבין לבד.

אם ההודעה הראשונה שלך הציעה פגישה נוספת, ייתכן שההודעה השניה שלך צריכה להציע משהו פשוט יותר כמו שיחת טלפון קצרה. אם עדיין לא קבלת תגובה, המייל השלישי צריך להיות כללי יותר ותובעני פחות. אם כל הניסיונות נכשלו, אפשר לשאול שאלה שמנותקת לחלוטין מהעבודה, ולו רק כדי לפתוח מחדש את ערוץ התקשורת.

לפעמים קל יותר ללקוחות פוטנציאליים לענות על שאלות אישיות על עצמם. זה מזכיר להם שהם באים במגע עם אדם, לא רק עם בעל עסק. ברגע שקבלת תשובה לשאלה כללית כמו "הבנתי שאתה מומחה בתחומך, האם תוכל להמליץ לי על… אני מתכון לקנות את זה לילדים בחופש הגדול", ניתן יהיה לכוון את השיחה בחזרה לעסק.

5. לא לשלוח מייל מסוג "דרכנו לאן": לעולם אין לשלוח מייל התנתקות מסוג "דרכנו לאן?" לעולם לא! אם ניסית את כל השלבים לעיל, מ 1 ועד 4, ועדיין שום דבר לא עזר, פשוט צריך לנתק מגע לתקופה. ניתן להמתין כמה חודשים עד הניסיון הבא וזהו. במילא זה כבר לא בידיך.

כלל עתיק של אנשי מכירות מזכיר להם לא להודיע ללקוחות ​​על כוונותיהם. אם שלחת מייל או הודעה מתוסכלת לאחר הפעם הרביעית וכתבת "לא שמעתי ממך מלא זמן, אני מניח שאתה לא מעוניין" גרמת ללקוחות הפוטנציאליים שלך להרגיש רע, גרמת לעצמך להיראות כמו קורבן, וכאילו לא די בכך, הקטנת את הסיכוי שהלקוח יחזור אליך בעתיד. על ידי כך שלא נאמר או נכתוב כלום במשך כמה חודשים ורק אז ננסה מחדש, אנחנו מציבים את עצמנו בעמדת סמכות, ונמנעים מהאשמת הלקוח בכך שהוא נעלם, באופן פסיבי-אגרסיבי.

לעומת זאת, המתנה בת כמה חודשים, עד אחרי חופשת הקיץ או "אחרי החגים", ורק אז שליחת הודעה ידידותית מסוג: "אני מקווה שהיה לך קיץ נהדר! אני יודע שהרבה אנשים מתמקדים ב… (יתרונות המוצר שלך) לקראת החורף, יכול להיות שזה בראש סדר העדיפויות שלך עכשיו?" תביא הרבה יותר תועלת מנזק.

כל בעל עסק צריך לזכור דבר חשוב אחד: אנחנו יכולים לקדם את העסקים שלנו עד נקודה מסוימת, בה הדברים כבר לא נמצאים בידיים שלנו. לאחר שגילית שכלום לא עוזר, גם אם עסקה מבטיחה שעמדה לשנות את גורלך התדפקה על דלתך ואז נעלמה, לא כדאי לשרוף גשרים. לפעמים עדיף לסגת באלגנטיות עד הופעתה של ההזדמנות הבאה.

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך