קופירייטינג מודרני – 4 טיפים מותאמים ל-2019, לכתיבת מודעות גוגל

בסופו של יום צריך שאנשים ילחצו על המודעות שלך. כדי לגרום לזה לקרות יש להבין את הפלטפורמה. להשחיז את הכתיבה. צריך לפתח מגוון מיומנויות כשרוצים מסעות פרסום מקוונים שישיגו את מלוא הפוטנציאל שלהם. גם אם כבר יצרת רשימת מילות מפתח וזיהית בחדות את קהל היעד שלך, עדיין יש עניין חשוב שעומד בינך לבין סיכוייך להפוך את המודעות האלה לפרנסה. הטקסטים.

לשם כך אני מזמין אותך לבדוק את ארבעת הטיפים היעילים ביותר לקופירייטינג מודרני מותאם למודעות גוגל ב-2019!

4 טיפים לכתיבה עבור מודעות גוגל ב-2019

להתאים את הטקסט ל'מסע הלקוחות': גוגל שואפת להגיש למשתמשים את תוצאות החיפוש הרלוונטיות ביותר האפשריות לחיפושים שלהם. כדי להבדיל בין הרלוונטיות של מודעות שונות שמתחרות ביניהן, גוגל מסתמכת על מילות מפתח. כך גוגל מחליט מה מתאים יותר למי. לכן, שיטת העבודה המומלצת קוראת לך למקד את מילות המפתח הספציפיות שמתאימות למוצר שלך דרך הטקסט של מודעת הפרסום.

עם זאת, אני סבור שמילות מפתח לא צריכות להיות המוקד העיקרי בכתיבת מודעות פרסום בגוגל. במקום זאת, יש להיות ממוקדים במילוי הצרכים הייחודיים של מי שמחפשים משהו שקשור למוצר שלך – וזה אומר להתאים את המודעות לשלבים השונים שעוברים הלקוחות, להלן 'מסע הלקוחות'.

הנה דוגמה: ברחבי המאגר העצום של השאילתות שמפעילות את הופעת המודעות שלך, המשתמשים שביצעו חיפושים נמצאים בשלבים שונים ב'מסע הלקוחות' שלהם – הכוונה לדרך בה אנשים עוברים מההבנה של הבעיה שלהם לרכישת פתרון לבעיה. כשמישהו נמצא ממש בתחילת 'מסע הלקוחות' שלו – המכונה שלב המודעות – הוא מעוניין בעיקר ללמוד יותר על האפשרויות שלו לפתרון בעיה או להקלה עליה. סביר להניח שמישהו שנמצא קרוב לסוף 'מסע הלקוחות' שלו – המכונה שלב ההמרה – מוכן הרבה יותר לבצע רכישה.

שימו לב שהמודעה הזו מושלמת עבור מי שנמצאים בתחילת 'מסע הלקוחות' שלהם

כאשר משתמשים רואים את תוצאות החיפוש ומחליטים על מי מהן ללחוץ, הם מונחים על ידי כל מה שהם צריכים להשיג באותו הרגע בזמן. פיתוי מוצלח של משתמשים ללחוץ דווקא על המודעה שלך דורש כתיבת מודעות שעוזרות להם לעשות את מה שהם צריכים לעשות. לעתים קרובות, התחייבות זו להתאמת הטקסט שלך לשלבי 'מסע הלקוחות' פירושה להיות קצת יותר רגוע בכל הנוגע למיקוד על פי מילות מפתח. וזה בסדר.

כדאי לחשוב על זה ככה: אף אחד לא לוחץ על מודעה מכיוון שהוא מתרשם מצפיפות מילות המפתח שבה. במקום זאת הוא לוחץ על מודעה מכיוון שהיא מציעה לו הצעה שמשכנעת אותו.

ספרו לאנשים את ההפך – מדוע הם לא צריכים ללחוץ על המודעה שלך: רגע… מה? קראתי נכון? אנחנו לא נמצאים כאן כדי לדבר על כתיבת מודעות שמפתות אנשים ללחוץ עליהן? למה לעזאזל עלי לומר לאנשים לא ללחוץ על המודעות שלי?

יופי ששאלת. מכיוון שלעתים קרובות המודעות שלך יזכו ללחיצה דווקא מאנשים שהסיכוי שיתחתנו אתך יותר גדול מאשר יקנו ממך. זה אולי נראה מופרך לגמרי, אבל זה מספיק חשוב כדי להצדיק טקסט מודגש: אף אחד לא רוצה שמשתמשים ילחצו על המודעות שלו אלא אם יש סיכוי כלשהו שבסופו של דבר יהפכו ללקוחות שלו. אחרת? הוציא כסף סתם על קליקים שלא מציעים דבר בתמורה.

בעולם גוגלי מושלם יש דרך בטוחה לחסל לחלוטין כל סיכוי למשוך קליקים מאנשים שבחיים לא יקנו ממך. אבל אנחנו לא חיים בעולם גוגלי מושלם, או בכלל, לכן כדאי לאמץ אסטרטגיות קופירייטינג בהן ניתן להשתמש כדי להפחית את הסיכון שזה יקרה לך. הדרך הישירה ביותר לעשות זאת היא פשוט להשתמש בטקסט המודעה שלך כדי לספר למשתמשים למי מיועד המוצר או השירות שלך – ובכך לתקשר בו גם למי זה לא מיועד.

רוב הסיכויים שמי שאינם סטודנטים לא ילחצו על המודעה הזו, וזו בדיוק כוונת המפרסמים.

לדוגמה, נניח שהעסק שלך מוכר מוצרי טיפוח-עור מיוחדים לנשים. כדי לפתות לקוחות וכדי למלא את משפך השיווק שלך, קל להניח שתשתלבנה פה מילות מפתח בהתאמה רחבה ל'מוצרי עור' ול'טיפוח'. רק שיש פה כמובן גם בעיה: המודעות שקשרת למילות המפתח הנכונות יכולות להיות מופעלות גם על ידי גברים, ובקלות. מכיוון שהמוצרים שלך מיועדים אך ורק לנשים, אינך רוצה שגברים ילחצו על המודעות שלך. מה עושים? פשוט – כוללים את הביטוי "לנשים" בכותרות ובתיאור של המודעה עצמה. למרות שטקטיקה זו לא תבטל את כל הקליקים של משתמשים גברים, היא בהחלט תפחית אותם.

לא לבזבז מקום על מה שהמשתמשים כבר יודעים: למרות שמודעות הטקסט הגוגליות התרחבו במהלך השנים, הן עדיין מוגבלות במספר התווים שבהם ניתן להשתמש. בהתחשב בשטח ה'נדל"ן' המצומצם שהוקצה לך כדי לבלוט מעל מתחריך, בזבוז מילים יקרות על מידע שכבר יש למשתמשים הוא אחד הדברים הגרועים ביותר שאפשר לעשות למודעה בגוגל.

למשל, נבדוק את שתי המודעות הבאות, למעלה ולמטה, שקופצות בפני כל מי שמחפש פתרון לתוכנת CRM (ניהול לקוחות). העליונה לא מספרת כלום חדש, בעוד שהתחתונה מבטיחה הבטחה שגם העליונה יכולה להבטיח, אבל לא עשתה זאת. בואו נהיה כנים: אין שום סיבה ללחוץ על המודעה העליונה, מכיוון שהכותרת שלה לא מספרת לנו שום דבר שלא ידענו כבר. ליתר דיוק, היא לא אומרת דבר על הערך שהתוכנה לניהול לקוחות מספקת ללקוחותיה.

למרות שבדרך כלל אני אוהב מינימליזם, במיוחד בפרסום, אין מקום לקיצור כזה אם לא תרמת דבר בכותרת למכירת המוצר של עצמך. עדיף להוסיף מילים (כפי שהמצודעה לעיל עשתה, ביחס לזו שמעליה) על מנת שזה יקרה, אחרת לא חבל על הכסף?

אופטימיזציה של הטקסטים שלך לקריאה במכשירים קטנים יותר מאשר מסך מחשב: בואו נדמיין תרחיש מסויט. זה עתה סיימנו לכתוב את מודעת הטקסט המושלמת לגוגל – כזו שתואמת את הכוונה שמאחורי מילות המפתח שהיא ממוקדת בה, מונעת בחוכמה ממשתמשים בלתי רצויים מללחוץ עליה, וכזו שמקדישה חלק מהכותרת להצעת ערך ברורה. אבל אחרי כמה שבועות שהיא באוויר אנחנו שמים לב שהיא מתפקדת ממש לא טוב בניידים, ששולטים ב-2019 בכמות החיפושים ברשת. מה קרה? הסבר אחד יכול להיות שגוגל צמצמה את הטקסט שלך כדי לבצע אופטימיזציית נראות לסמארטפונים, טלפונים חכמים, ובכך גוגל 'חיסלה' לך מודעה מושלמת.

אסביר את עצמי: לפני כשנה גוגל הפכה מודעות טקסט לגדולות יותר בכך שהעניקה למפרסמים כותרת שלישית, בת 30 תווים, ותיאור שני בן 90 תווים. במילים פשוטות גוגל הגדילה את 'מגרש המשחקים' של מפרסמיה, אולי בגלל גדילתם של מסכי המחשב כמו גם צמיחתם של מסכי הניידים.

עם זאת, סמארטפונים קטנים יותר וטאבלט-מיני לא תמיד יכולים להכיל שלוש כותרות ושני תיאורים. במקרים כאלה גוגל חותכת באופן אוטומטי חלק מהטקסט שהכנת עבור המודעה. כדי להימנע מהסרת החלקים החשובים ביותר של המודעות שלך – דבר שעלול להגדיל את כמות הקליקים הלא רצויים ולהקטין את הרצויים – יש להקפיד לכלול את המידע החשוב ביותר בשתי הכותרות הראשונות שלך ובתיאור הראשון.

לעיל ניתן למצוא דוגמה נהדרת למודעה שמוכנה לאבד את הכותרת השלישית שלה במכשירים ניידים, אבל עדיין לשמור על חיוניותה. למרות שזה אידיאלי לכלול את שם המותג של החברה בכותרת, זה בהחלט לא חיוני. מה שחיוני הוא העברת ערך ללקוחות הפוטנציאליים שלך, שמתעניינים פחות בשם הפתרון ויותר בפתרון עצמו. מכיוון שהמודעה לעיל הציבה את הצעת הערך שלה בתחילת הכותרת (Manage Clients Better), פרנסיה לא צריכים לדאוג מפני איבוד כמות נכבדת של לקוחות במכשירים ניידים.

עזרתי?

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך