תשעה ביטויים משכנעים לשימוש במקום "לדוגמה" או "למשל"

כל כותב אמור להיות רגיש מאוד לשימוש חוזר באותן מילים, שוב ושוב. הרי אם כתבתי "זה נשמע נהדר" במשפט הראשון של הפסקה, לא אחתום אותה עם "והיה סוף שבוע נהדר", אמצא מילה אחרת, או דרך שונה לומר את אותו דבר.

עם זאת, גם אם אינך בין אלה שבוחנים את קוצו של י' כמוני (ואני מקווה שאינך כמוני), בחירת מילים וביטויים שונים עבור אותו רעיון, באותה פסקה (או אפילו פרק), הוא רעיון טוב, משום שהרגל כזה מאפשר לך להישמע ולהיקרא מעניין ומשכנע יותר. בין אם בפגישה, בניסוח הודעת מייל או בטקסט שיווקי אחר, שימוש בשפה עשירה ומגוונת, מאפשר העברת מסרים חזקים הרבה יותר.

למען מטרה קדושה זו, הפעם אתמקד במילה הנפוצה "למשל", שחוזרת על עצמה יותר מדי פעמים ביותר מדי פסקאות. אז הנה כמה דרכים משכנעות לומר "למשל" או "לדוגמה", בלי לומר אותן שוב ושוב ועדיין לשמור על עניין ועל קונטקסט (הקשר).

"לתת לך מושג …": בביטוי זה משתמשים על מנת להציג מקרה שימושי, שמשמש כדוגמה בטיעון. כדי לתת לך מושג על מה אני מדבר… מגיע הציטוט הבא: "תוכנית ההכשרה הנכונה תייעל את העבודה למשך חודשים. כדי לתת לך מושג עד כמה יעילה השיטה (לשעבר "לדוגמה") די להביט בשיעור הפריון הממוצע של צוות המכירות שגדל ב -30% ברבעון הראשון".

"הוכחה לכך …": אחרי שהעברת מסר כלשהו, להשתמש ב"הוכחה לכך" ואז להוסיף אנקדוטה או נתון סטטיסטי כלשהו, עושים מלאכה לא פחות טובה מאשר "לדוגמה". הוכחה לכך… מופיעה בקטע הבא: "חטיפים לא בריאים עלולים לפגוע בשביעות רצון העובדים יותר ממה שידוע לך. הוכחה לכך ניתן לראות בתוצאות מחקר שהצביע על עליה של 10 נקודות במדד השמחה והיעילות של העובדים, לאחר שחודש המזווה במזון בריא".

"נניח ש …": ביטוי זה הופך את הקוראים לכוכבים של הסיפור, ובכך הוא מסייע לתפוס את תשומת ליבם ולשמור עליה, הרבה יותר מאשר שימוש ב"לדוגמה", נניח ש…נפגשת במשפט הבא: "באופן מפתיע, רוב אנשי המכירות מבלים את רוב יומם במשימות שאינן הכרחיות. נניח שאת כל הזמן שאתה משקיע בניהול העובדים שלך יכולת להשקיע במיילים חשובים, בשיחות ובפגישות עם לקוחות פוטנציאליים. האם לא היית מעדיף…".

"כדי להמחיש זאת …": כשרוצים להוכיח פואנטה, כדאי לנסות את הביטוי הזה. כדי להמחיש זאת… די לקרוא את המשפט הבא: "כל אחד צריך אסטרטגיה טובה, גם אם אינו חלק מהתעשייה הצבאית. כדי להמחיש זאת, נגן על הלקוח בתחום צריכת חיות המחמד, כחלק מאסטרטגיה מתוחכמת יותר. כך נוכל…".

"תארו לעצמכם …": לבקש מאדם אחר לדמיין את עצמו במצב רלוונטי לטיעון שלנו, גורם לו להאמין לנו, או לפחות מגדיל את הסיכוי שכך יקרה. תארו לעצמכם… את המשפט הבא: "תארו לעצמכם שכל בעל זיכיון מכפיל את הכנסותיו החודשיות כבר בשבוע הראשון לעצמאותו. איזו השפעה תהיה לכך על החיים שלכם, אם גם אתם תהיו בעלי זיכיון? ". מן הסתם את אתו הדבר אפשר היה לכתוב עם "לדוגמה": "לדוגמה, אם כל בעל זיכיון היה מכפיל את מכירותיו החודשיות מיד עם יציאתו לעצמאות, היתה לכך השפעה כבירה על חייו".

"דמיינו בנפשכם…": באופן דומה ל"תארו לעצמכם", גם "דמיינו בנפשכם" עושה עבודה פלאית בהחלפת ה"למשל" או "לדוגמה" הנדושים: "לפעילות ספורטיבית יש השפעה עצומה על מידת הערנות שלכם. דמיינו בנפשכם שעובדים במפעל היו יכולים לבלות 10 ימים בכל חודש בחדר כושר, כחלק מעבודתם. מה לדעתכם תהיה ההשפעה על ביצועיהם?".

"כדי להראות לך למה אני מתכוון …": בתוכן שיווקי, במיוחד כשמשתמשים בהמלצת לקוח (טסטימוניאל), בסרטון או במחקר, זו צורת ביטוי שעושה דרך ארוכה כדי להוכיח את דבריך. שימושיותה של צורה זו היא רבה. כדי להראות לך למה אני מתכוון (…דה!) נא להתרכז במשפט הבא: "אנשים עובדים קשה יותר כאשר הם מרגישים שהם תורמים למטרה גדולה יותר. כדי להראות לך למה אני מתכוון, הנה מאמר שמסביר את מה שקורה כשאנחנו מבינים את משמעותה האדירה של עבודתנו…".

"בוא נגיד ש…": "נניח" או "בוא נגיד ש" הן אלטרנטיבות עממיות ל"לדוגמה" או "למשל". בוא נגיד ש… נתקלת במשפט הבא: "בוא נגיד שאתה יכול למשוך פי חמישה יותר אנשים לאתר שלך אם תשתמש בשיטת הכתיבה הזו". ראית כמה יעיל? הרבה יותר יעיל מאשר "לדוגמה, אם תשתמש בשיטה הזו, תוכל למשוך פי חמישה יותר אנשים לאתר שלך".

"המקרה הבא…": שיטה נהדרת שניתן לעשות בה שימוש יעיל במשפטים בהם טענה נועזת צריכה להיות מגובה בדוגמה מושלמת, כמו במקרה הבא…: "זה אולי נשמע טוב מכדי להיות אמיתי, אבל על ידי הוספת פחי מחזור המסעדה שלך יכולה לייצר הרבה פחות זבל. המקרה הבא מדבר בעד עצמו: לפני שבוע הצבנו שלושה פחי מחזור במסעדה, ופינוי הפסולת ירד בסוף אותו שבוע ב -13.9%".

ת'אמת עכשיו, עם כל הדוגמאות לעיל, שמשמשות כדרכים להימנעות משימוש חוזר ונדוש ב"לדוגמה" או ב"למשל", ועדיין להשיג אפקטיביות מקסימלית בשלל טיעונים, אין עוד צורך להשתמש ב"לדוגמה" לעולם.

טוב, אני קצת מגזים. זה כיף להגזים, אבל זה לא מדויק. הרעיון האמיתי הוא לגוון את השפה שלך בשלל ביטויים שיכניסו אסטרואידים לשריריך השיווקיים. והרי לשם כך התכנסנו כאן. לא?!

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך