4 אסטרטגיות שחובה ליישם בכתיבת מודעות גוגל

אם מודעות ה-Google שלך לא פועלות כמו שרצית, לפניך 4 אסטרטגיות פשוטות שיטיסו אותן מאפס להרבה יותר, ומהר.

עם כ-5.6 מיליארד חיפושים ב-Google בכל יום, הכוח הפרסומי של מנוע החיפוש הזה כבר מזמן לא מוטל בספק. אם לא בא לך לבזבז שנים בהגדלת הדירוג שלך ב- Google, עליך לנסות שיטות אחרות כדי להצליח. בדיוק לשם כך התכנסנו כאן.

חברות ועסקים רבים משקיעים במודעות Google כדי להגדיל מכירות ולחזק את המותג שלהן. עם זאת, כתיבת מודעות Google, או כל סוג אחר של פרסום צר מסוג 'תשלום פר-קליק', היא קשה במיוחד, מכיוון שלמחברי המודעות הללו יש רק כמה מילים או משפטים כדי לשכנע אדם שאינו מכיר את המוצר שלהם לנקוט בפעולה.

עם זאת, יש קומץ עצות פשוטות שניתן להחיל על הטקסט שלך כדי להפוך עוד פרסומות גוגלית לכזו שבאמת משפיעה לטובה על המכירות. הנה ארבע החשובות ביותר.

1) ליצור 'פרסונה' לקונה הפוטנציאלי ולפנות אל הרגש שלה

כדאי מאוד ליצור דמות ממוצעת לאדם הקונה. זו דמות חצי בדיונית שמייצגת את הלקוח האידיאלי שלך. לדוגמה, אם העסק שלך מוכר גלשנים, הקונה שלך עשוי להיות גבר באמצע שנות ה-30 לחייו, שגר סמוך לים. או אישה… זו רק דוגמה, טוב?

לאחר שפיתחת דמות (פרסונה) מדויקת ככל הניתן לקונה האידיאלי הזה (או הזו), יש להתחיל לרשום את הערכים האופייניים ביותר לדמות, לצד נקודות הכאב הגדולות ביותר והמאבקים שהיא מתמודדת איתם. הרשימה הזו תעזור לך להחליט איך בדיוק לפתור את הבעיות הללו בשפה הכי נוחה לפרסונה, הלא היא קהל היעד שלך.

לסיום, יש לפנות אל הרגשות של הפרסונה שלך, וזאת בניגוד לנטייה הטבעית של רוב הכותבים, והיא סתם לפרט את התכונות הטכניות הרבות של המוצר או של השירות. יש לשים דגש על איך המוצר יגרום לפרסונה להרגיש, או איך המוצר יקרב את הקונה הפוטנציאלי להגשמת רצונותיו ושאיפותיו העמוקים ביותר.

2) להתייחס למודעה שלך כמו לכותרת

כעת יש לגשת אל כתיבת מודעת ה-Google שלך ​​באותה דרך בה התייחסת לכתיבת כותרת שתפקידה למכור ולפתות. כדי לכתוב כותרת טובה שכזו, אני תמיד ממליץ להתחיל עם שלושה דברים: הראשון הוא פשוט ללמוד את התחרות – מה המתחרים שלך עושים שבאפשרותך לעשות טוב יותר מהם? כדאי לזכור גם שמיטב הקופירייטרים משקיעים כמות עצומה של זמן בלימוד ובהערכת כותרות של אחרים. למעשה קופירייטרים רבים יודו שהם מבלים זמן לא מבוטל בהרהורים ובמחשבות על כותרות מעולות, לפחות כפי שהם משקיעים בכתיבת הטקסט עצמו. שנית, כדי לעשות זאת טוב יותר מומלץ לקרוא את הטיפים הבאים על יצירת כותרות שמוכרות.

לבסוף, הנה אסטרטגיה לבניית כותרת טובה שהיא גם תרגיל. נתחיל בלהעמיד פנים שהחיים שלך תלויים בלחיצה של אדם זר לחלוטין על הכותרת שלך. לחץ? נשארת בחיים. לא לחץ? מקווה שהכנת צוואה… על ידי שימת דגש על 'חיים או מוות' נדגיש את חשיבות הכותרות, במיוחד בפרסומות גוגליות, שכן רק כך אפשר יהיה להתחיל להבין את המשמעות של כותרות טובה בהפיכת המודעה שלך מבינונית או משעממת לטובה באמת.

3) למדוד את האפקטיביות של הדף אליו מפנים את הגולשים

ניתן לכתוב את מודעת ה-Google המשכנעת ביותר על פני כדור הארץ, אבל אם הדף שאתה מעביר אליו את הגולשים לא תקין, כאילו לא עשית כלום.

זו הסיבה שחובה לייעל את הדף אליו שולחים את הלוחצים על המודעה. האם הטקסט בו ממוטב ומפתה? האם התמונות טובות ומעניינות או תפלות ונדושות? האם מחיר המוצר או השירות שלך מופקע?

הדרך הקלה ביותר להתחיל למדוד דברים כאלה היא באמצעות כלי 'מפת חום' (Heat Mapping) כמו Crazy Egg או ClickTale, שמראים לך בדיוק באילו חלקים בדף הנחיתה שלך הגולשים מבלים את רוב זמנם, ואילו אזורים הם מזניחים.

4 אסטרטגיות שחובה ליישם בכתיבת מודעות גוגל

לדוגמה, אם הבחנת שהגולשים בדף שלך קוראים את רוב התוכן, אבל אינם מבצעים את ההמרה המיוחלת בתחתית, משמע ממלאים פרטים או מבצעים קניה, יש לשקול לערוך ניסויים עם הצעות שיווקיות שונות, כגון מחיר מופחת, מדריך אלקטרוני בחינם או כל רעיון שיווקי שיכול לשפר את ההצעה.

4) תמיד וכל הזמן לבדוק את המודעות

הסוד לפרסום יעיל בגוגל הוא לעולם לא להפסיק את בדיקת האפקטיביות של המודעות שלך. כן, גם אחרי שהצליחו. בין אם עליך לנסות תמונות שונות, ניסוחים שונים לאותו מסר או בין אם פניה לסוג אחר של רגש באותה מודעה, תמיד צריך לחדד את החרב הפרסומית הזו, עד שתניב את מקסימום התוצאות, וגם לאחר מכן.

המציאות קובעת שלא משנה כמה טוב הכרת את קהל היעד שלך, דברים לא מפסיקים להשתנות בתמונת הנוף הפרסומית. על מנת לנוע צעד קדימה ביחס לתחרות שלך, יש להיות מוכנים להתנסות, ואז להשקיע כפול במה שעובד הכי טוב.

אמנם כתיבת מודעות Google ברמה הגבוהה ביותר היא לא משימה קלה. אפילו לקופירייטרים הטובים ביותר בעולם אין את כל התשובות איך לעשות את זה נכון כל הזמן. עם זאת, למרות רמת הקושי, העצות שקראת בפוסט הזה הן כל כך עקרוניות להצלחת הקמפיין, עד שהמיישמים אותן צפויים להיות שני צעדים לפני המתחרים שלהם בשנת 2019 ובשנים הבאות גם כן.

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך