4 צעדים שעוזרים לכתיבה שיווקית להרים את ראשה

אילו רק יכולת לשכור איש מכירות אחד עבור כל משימת מכירות שיש לך באתר או בעסק זה היה נהדר לא? קופירייטינג טוב, משמע כתיבה שיווקית מוצלחת, הוא לא פחות מאשר איש מכירות אחד שכזה לכל צורך. כי אם לומר את האמת, קופירייטינג הוא אמנות הכתיבה שמפתה לקוחות פוטנציאליים לקנות מוצר או שירות. זה כלי שיווקי חיוני שיהפוך כל דף באתר, דף נחיתה, בלוג, פוסט או מודעה שלך לאטרקטיבית עבור הלקוחות – פי כמה מונים.

קראת פעם מה כתוב על חבילת הביסקוויטים האהובה עליך או באתר בו ביצעת רכישה או יצרת קשר? מילים… ביטויים… כיתובים… פסקאות… שורות פאנץ' ליין… סלוגנים… בין אם הבחנת בכך או לא – כל אלה עזרו למשוך את תשומת לבך אל המוצר. וככל שהכתיבה טובה יותר, כך היא מושכת יותר אנשים. עכשיו, גם אם אין מדריך קלאסי לניסוח שיווקי מוצלח, שכן זו בעיקר היצירתיות וההיכרות עם הלקוחות שלך שעובדים, יש כמה עצות כלליות אך בדוקות שעוזרות לייצר כתיבה טובה יותר ולבסוף מכירה רבה יותר.

למעשה ישנם 4 צעדים שכדאי מאוד להקפיד עליהם כש"מדברים שיווקית" בכתב, אז הנה הם לפניך.

זיהוי הבעיה הוא חצי מפתרונה:

לעתים קרובות קיים פער עצום בין האופן בו אנשים חושבים שהם נתפשים לבין האופן שבו הם באמת נתפשים על ידי אחרים. הכלל הזה תקף גם לגבי הכתיבה השיווקית שלך. אם המודעה, דף האינטרנט או המיילים שלך נכשלים בהמרת לקוחות, כדאי לקרוא את מה שכתבת (או את מה שכתבו עבורך) ולשאול את עצמך "למה זה לא עובד?". לאחר שזיהית את הבעיה, יהיה לך הרבה יותר נוח, נפשית ומעשית, לבצע את השינויים הנדרשים.

בניית אמון:

על מנת להשיג את אמון הלקוחות שלך, עליך לענות על שאלותיהם החשובות ביותר. אם הצלחת בכך גרמת להם לסמוך עליך יותר. יש למלא את הדף שלך בהמלצות וסיפורים רלוונטיים על המוצר או השירות שלך. כשמדובר ביצירת מנת כבוד ואמון עבור העסק שלך, יש להציג ראיות למקצוענות ולאיכות השירות או המוצר כבר כשהלקוחות נחשפים ללוגו שלך. חשוב שאנשים יאהבו אותך על מנת שיוכלו לעבוד אתך, ולכן זה לא רעיון כל כך רע לפרוש בפניהם כבר בהתחלה מה העסק שלך יכול לעשות עבורם.

הדגם, אל תגמגם:

בהמשך ישיר לשלב הקודם, לאחר שיצרת לעסק שלך אמון ומנת כבוד צנועה, הגיע הזמן לספר לקונים הפוטנציאליים שלך מהם אותם שירותים שהעסק מציע. המפתח כאן הוא להנחות את הלקוחות לעבר אותן פעולות שמקדמות את הקשר ביניכם או בינם למוצריך. 'הדגם, אל תגמגם' היא מנטרה שכדאי להפנים, כי התועלת ללקוח היא כל מה שחשוב במכירה. או במילים אחרות, כפי שניסח זאת הכלכלן תיאודור לוויט, "אנשים לא רוצים לקנות מקדחה רבע אינץ' – הם רוצים חור רבע אינץ'".

לספק עצות בחינם:

כל מי שעוכב אחרי הפרסומים הרבים של 'כותב טוב' בטח הבחין ששיטת השיווק השלטת היא מתן עצות מקצועיות בחינם. כי כולם אוהבים דברים בחינם, במיוחד באינטרנט. לאחר שכבר ביססת בשלבים הקודמים כמה תועלת העסק שלך מפיק, אין לבזבז עוד זמן, כי זה הזמן לומר להם את מה שהם רוצים לשמוע. הגיעה העת לצלול ישירות לתוך העניין של העניין על ידי כמה עצות בלעדיות לעסק כמו שלך.

אם זוכרים שקופירייטינג הוא מלאכה קשה לפיצוח, בעיקר בגלל שהקושי טמון בביצוע (ולא בדיבורים עליה), לפחות יש לך עכשיו עוד 4 צעדים לפסוע, שיעזרו לכתיבה השיווקית שלך להרים את ראשה.

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? הלינק הזה בשבילך