ביקורת הספרים של טלי | הילד הטוסקני

קוראת שכמותי בדרך כלל לא מתחברת לרומנים רומנטיים. הם נתפשים בעיני כקיץ' סכריני. אבל ב'הילד הטוסקני', של הסופרת ריס בואן, הופתעתי לגלות ספר אחר בז'אנר העמוס, שעושה את זה טוב מהאחרים, ושמחתי לגלות שאני מצליחה ליהנות גם מסוגת הסיפורים הזו.

אבל נתחיל בהתחלה. שתי תקופות חיים שונות של אותה משפחה מתוארות ב'ילד הטוסקני'. האחת מסופרת על ידי הוגו, טייס בחיל האוויר הבריטי, שנלחם ונפל עם מטוסו מעל אדמת איטליה במהלך מלחמת העולם השניה, ובמקביל סיפורה של ביתו, ג'ואנה, שמתרחש בשנות השבעים, או אז היא מנקה את דירתו הנטושה, מוצאת מכתב מסתורי שכתב לאהובתו שלא הכירה, ומחליטה להתחקות אחר פרטיו.

לא קל לה לג'ואנה. היא מתמודדת עם טראומה אישית. בן זוגה איתו אמורה היתה להתחתן ביטל את חתונתם. טעונה בתחושות בלבול היא יוצאת למסע בטוסקנה במטרה להבין לפחות את קורותיו של אביה, ואולי כך גם תצליח להכיר את עצמה טוב יותר. עד מהרה היא מגלה שיש המעדיפים להשאיר את העבר קבור, אבל היא עברה את נקודת האל-חזור וכבר לא יכולה להרפות.

פרק אחד מסופר על אביה ופרק אחר עליה ועל הדרך בה היא פוגשת בכפר את בנה של אהובתו האבודה של אביה, וחוזר חלילה. השאלה איך הסיפורים יתלכדו הופכת את הקריאה למעניינת במיוחד וממלאת את הקוראים בניחושים… עד שמגיע "הגילוי", ששווה לחכות לו.

אהבתי בספר: הספר מיטיב לתאר את כל מה שהוא מתאר. כשטוסקנה הופיעה לראשונה תיאוריה עשו לי חשק לשבת עם גיבורי הסיפור על כוס יין איטלקי וטוב. כשהסיפור מתחולל באנגליה, האחוזה שג'ואנה גרה בה מתעוררת לחיים ומצטיירת בעיני במלוא תפארתה. התיאורים של הארוחות הדשנות בטוסקנה, המאמות הבשלניות והנופים הירוקים חומקים בין דפי הספר ומתייצבים מול עיני כמו הולוגרמה ספרותית. גם סיפורי האהבה הצליחו לכבוש נתח מליבי, למרות שבדרך כלל אני לא נופלת לקיץ' הזה. אהבתי גם שמעל כל הסיפור המורכב מתנוסס סוד. אהבתי מאוד איך שהכול מתלכד לידי סיפור אחד, שיש בו רצף הגיוני ומצע רגשות שהופך לחלק מגוף הסיפור. לא יכולתי שלא לאהוב את העובדה שהספר כתוב באופן קליל, לא עמוס בפילוסופיות ואידיאולוגיות מעמיסות, ושהוא רומן רומנטי שמתגולל בקצב טוב עד לסופו.

פחות אהבתי בספר: נדמה שיש יותר מדי אזכורים של דמויות חדשות ושונות, בעיקר בפרקים על ג'ואנה. ספרים שנופלים לבור הזה ולו רק כדי להעמיק את הסיפור, וספרים שכמעט דורשים פנקסנות שמות כדי להצליח לעקוב אחרי פרטיהם, פשוט מעמיסים על הקריאה.

רגע השיא שלי: גילוי הסוד שעומד במרכז הסיפור. חשיפת החוט המקשר בין תקופות העלילה השונות, הפך לרגע קריאה מזכך עבורי. הוא הגביר את העניין בספר והגדיל לעשות כשהסוד לא נגלה בסוף, אלא באמצע, ולכן אפשר להמשיך וליהנות מהשלכותיו לאורך עמודים רבים נוספים.

שורה תחתונה: ללא ספק ספר מומלץ לכל הקוראים והקוראות שמעוניינים להתאוורר עם ספר קליל, טוב, מעניין ו…רומנטי.

ארבעה כוכבי רומנטיקה קצבית מתוך חמישה כוכבים בשמי איטליה, בסולם הקריאה של טלי.

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך

שישה מתכונים לבישול ספר

ישנם שני סוגים של כותבים בעולם הסופרים. יש את המתכננים בקפידה כל דבר ויש את כל השאר, שזורמים עם כתיבתם לכל מקום שהיא רק לוקחת אותם. פוסט זה פונה בעיקר אל המעוניינים לתכנן היטב, ומראש, את ספרם, אם כי יש לזכור ש"כל השאר" הם הרוב המוחלט. הרי רובנו פועלים על פי אותו עיקרון בלתי נמנע שקבע הסופר המנוח אדגר לורנס דוקטורו, שאמר, ובצדק רב: "כתיבה היא כמו נהיגה בלילה. אתה יכול לראות רק את מה שמאירים הפנסים הקדמיים, אבל ככה אתה נוסע לאורך כל הדרך".

אז כדי לעזור ל'בני המיעוטים', אותם כותבים שחייבים לתכנן את ספרם מראש, אפרט פה שישה מתכונים, שיטות יעילות ומוכחות לבישול ספרים… או לכתיבתם.

1) שיטת פתיתי השלג:

סופר בשם רנדי אינגרמנסון נקרא "איש פתיתי השלג" בגלל שיישם את שיטת הכתיבה החדשה הזו בכל אחד מספריו, ובסך הכל בשישה רומנים שיצר על פי שיטה זו, עליהם זכה בעשרות פרסים והרצה על כתיבה באינספור כנסים. אין להתפלא שהסופר היה מהנדס תוכנה במשך שנים רבות. במהלך עבודתו מצא שיצירת פתיתי שלג מושלמים באמצעות מחשב הוא תהליך מעניין של יצירת שכבות על גבי שכבות קודמות, והפך את זה לשיטת כתיבה.

כדי להבין על מה הוא מדבר, כך נראה פתית שלג על מסך המחשב:

אבל איך המחשב מייצר את הצורה המורכבת הזו?

שכבה אחר שכבה.

אינגרמנסון טוען שעליך להתחיל ספרים כמו שמחשב מתחיל לצייר פתית שלג – להתחיל בקטן ואז לבנות את הסיפור, שכבה אחר שכבה, עד שנראה שיש לך משהו משמעותי וגדול ביד. על פי השיטה שלו ישנם עשרה שלבים מלאים בניואנסים. אם השיטה שלו מעניינת אותך או שנראית לך מתאימה, כדאי לבדוק את האתר שלו.

2) שיטת 30 הימים (והלילות):

קרן ויזנר פרסמה למעלה מ-90 ספרים וזכתה בפרסים רבים. אור לניסיונה העצום היא גם כתבה מדריך לסופרים שמעוניינים לגבש סיפור טוב. על פי שיטתה כל ספר מתחיל בשורה קריטית, וכל צעד בכתיבה עוקב אחרי קודמו. למעשה עליך לבנות על מה שכבר כתבת עד שהגעת לטיוטה הראשונה של הספר, לאחר 30 ימים (ולילות).

הנחת היסוד של שיטה זו מתווה דרך ברורה, והדרך הזו קובעת שעליך להתאים ולערוך, כל הזמן, את הטקסט החדש שכתבת לזה שכבר היה שם, כדי לשקף את מה שיצרת לאורך כל תהליך כתיבת הספר. כל שלב בשיטת ​​30 היום שלה מוסיף עוד שכבה לקו המתאר שנוצר, עד שבסופם של 30 הימים יש לך טיוטה ראשונית, שכל שנותר לעשות הוא ללטש אותה…

ויזנר קובעת: "לא משנה מהו הז'אנר שתכתבו או רמת ניסיון שלכם, ובלי לגזול מכם את שמחת היצירה, שיטה זו מלמדת אתכם איך להיות סופרים שיטתיים, ממושמעים ופרודוקטיביים". למתעניינים בספרה, הנה פרטיו.

3) שיטת חמשת שלבים:

שיטה זו מובנית טיפה פחות משתי השיטות הקודמות. על פיה מתחילים לסכם את הרעיון של הספר במשפט אחד או שניים. אם לא הצלחת לסכם את הרעיון העיקרי של הספר בשני משפטים או פחות, הסיפור שלך עדיין לא ממוקד, וכתיבת הספר כולו לא יכולה לצאת לדרך, עד שתירשם הצלחה.

או אז כותבים תקציר (סינופסיס), שנפרש על פני שלושה עד חמישה עמודים, ושמתאר את המרכיבים העיקריים של העלילה, מציע קווים מנחים לדמויות המרכזיות ומפרט את המוטיבציות שלהם.

בשלב השלישי יש להישען על הסינופסיס שכתבת כדי לתאר את הסיפור כולו, בצורה מעוררת השראה. שלב 4 הוא הבשר האמיתי: כתיבה חופשית. זה המקום שבו השריר היצירתי שלך מתחיל לפעול. והוא פועל בתוך הקווים המנחים שכבר יצרת, וקורם עור וגידים על שלד קיים. כי כעת יש לך מתווה להשתמש בו כמפת דרכים, ועכשיו אפשר למלא את השלד הזה עם הרעיונות הכי טובים שעולים במוחך ובלבך. בשלב החמישי והאחרון מתחילים 'לשפצר' את הטקסט כולו, לערוך אותו ולשפר אותו.

4) שיטת האמת שבאמצע:

ג'יימס סקוט בל, שסייע למאות סופרים לכתוב סיפורים וספרים, כתב ספר שכותרתו היא "כתוב את הרומן שלך מהאמצע". לטענתו, במהלך כתיבת כל ספר יש "רגע ראי" (mirror moment – התרגום לא משהו, הוא מתכוון לרגע של 'גילוי האמת') שבו נחשפת בפניך האמת, במלוא תפארתה, שמצביעה על מה באמת עוסקים הספר והסיפור שלך.

זה יכול להיות רגע בסצנה שבאמצע הסיפור, שמבהיר לך את הדרך לכתיבת הספר כולו. בל משתמש בדוגמה קולנועית כדי לעזור לאתר את הרגע הזה. בסרט 'קזבלנקה', אילסה מגיעה לריק לאחר שמובהר לשניהם למה עזבה. הסצנה מלאה במתח, כי הוא שיכור כלוט ואומר לה כמה דברים משפילים, ואז היא בוכה ויוצאת. כעת לריק יש 'רגע ראי' שכזה, בו הוא תוהה איזה סוג של בנאדם הוא רוצה להיות. מאותו רגע שאר הסרט עוסק במסע שעליו לעבור כדי להיות האדם שהוא רוצה להיות. השיטה של ​​בל מבקשת ממך לכוון לרגע הזה בטקסט. הוא אומר שאם הצלחת להצביע על רגע ה"אהה!!" הזה, כל שאר הכתיבה תהיה מוארת בפניך באור נגוהות.

5) שיטת חמש הטיוטות:

מן הסתם זו שיטה שמתחילה בטיוטה מספר 1: הלא היא 'טיוטת הזבל'. בטיוטה זו יש 'להקיא' הכל על הדף, ללא עריכה או שינויים. טיוטה מספר 2 תהיה טיוטת המבנה, שבה בוחנים איך הסיפור בנוי. האם הוא זורם? האם אנשים יבינו ויאהבו את הסדר שבו הסיפור נחשף בפניהם? בטיוטה השלישית יש להתחיל וללטש את היהלום הספרותי שלך, שורה אחר שורה, פרק אחר פרק. הטיוטה הרביעית מכונה 'טיוטת הכירורגיה', שבה יש להתחיל לחתוך, להשמיט ולקצר את מה שמיותר. כל זאת עושים כדי להגיע לטיוטה 5, הטיוטה האחרונה בכתב היד המוגמר שלך, שמן הסתם אפשר עוד לערוך ולשנות אותה, אבל זו הטיוטה ששולחים לסקירה בעיני קוראי המבחן והעורכים.

6) שיטת הפס הנע:

ברוכים הבאים למתכון האחרון, או לשיטה האחרונה לכתיבת ספר, שנראה כאילו זוכה לפופולריות הגדולה ביותר מבין כל שאר השיטות. מעניין למה…

מתחילים בכתיבת עמוד השדרה של הסיפור, או בתיאור הנחת היסוד לסיפור כולו. המדובר בסך הכל בשורה (ארוכה?) אחת, שמתארת את פרטי הספר שלך, כולל את אופיו, את הרקע להתרחשויות, את הגיבור(ים), את יריביהם ואת האסון שפוקד אותם. משם מתחילים ליצור את הרומן צעד אחד בכל פעם, כשכל צעד בכתיבה בונה על קודמו.

על פי שיטה זו ישנם 15 צעדים שמוליכים אותך לאורך כתיבת הספר. כנראה שזו הסיבה לפופולריות השיטה, שכן המדובר במתכון האולטימטיבי לכתיבת ספרים, שמשרת את הסופרים ואת ספריהם כמו פס נע במפעל ליצירת ספרים. אולי הצעד המסקרן ביותר בשיטה הזו, הוא כאשר נדרשים הכותבים שעוקבים אחריה לעבור על כל סצנה וסצנה מנקודת המבט של כל אחת מהדמויות העיקריות בסיפור, כדי להוסיף עומק וראליזם שקשה לקבל אחרת. מי שקראו את הספר 'המאהב' של א.ב. יהושוע, מבינים בדיוק על מה מדובר. (היתכן שכתב את ספריו על פי שיטה זו?)

אז מהי השיטה הטובה ביותר?

השיטה הטובה ביותר היא זו שמדברת אליך. זו השיטה שמחייבת אותך להשתמש בה ולהתחיל לכתוב את הספר שלך. אבל חשוב יותר, זו השיטה שעוזרת לך להגיע לסוף הספר. אמת. רק אתם יכולים להחליט מהי השיטה הטובה ביותר עבורכם, כי כל סופרת וסופר הם שונים, עם צרכים שונים ומוטיבציה שונה. פשוט בחרו מה עובד הכי טוב בשבילכם וצאו לעבודה המאתגרת והמתגמלת של כתיבת ספר. לחלופין, התנסו בשיטות שונות כדי למצוא את האחת שעוזרת לכם להיות יותר פרודוקטיביים בכתיבה מאשר אי פעם. ואז יש לשמור על השיטה שבחרת ולפעול על פיה. אין להרפות ממנה עד שיש לך ספר ביד.

כתיבה שמחה לכולם!

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

כך ממקסמים תפוצת פוסטים ברשתות חברתיות

לפעמים נדמה למשווקים שהם יכולים לכתוב פוסטים בשנתם ולקבל מעורבות אופטימלית. כדאי שיתעוררו. המדיה החברתית השתלטה על חיינו די מזמן, ולא רק על חיינו, גם על עסקינו. אבל רק בגלל שהרשתות החברתיות נמצאות פה כבר כמה שנים, זה לא אומר שהמתחרים שלך לא התקדמו והתפתחו בהתאם ליכולותיהן החדשות. למעשה, בזמן שישנת כמעט כל הערוצים החברתיים התפתחו, דבר שגורם למשתמשים השונים, ובמיוחד למשווקים, לשדרג ולקדם את הפוסטים שלהם טוב יותר.

אור לתחרות הרבה ולכל כך הרבה ערוצים חברתיים שמתחרים על זמן האוויר שלנו, כולנו חייבים לשחק את המשחק על פי כלליו העכשוויים, כדי שבכלל ישימו לב לעסק שלנו.

זו בדיוק המטרה של הפוסט הזה, לעדכן את הלא מעודכנים בשיטות העבודה החדשות והמומלצות ביותר כדי לעזור להם להתעורר, להפגין נוכחות במדיה החברתית וליצור את הפוסטים היעילים ביותר עבור המותג שלהם.

פייסבוק

1. להתעדכן בעדכוני האלגוריתם האחרונים. פייסבוק מעדכנת את האלגוריתם שלה באופן קבוע, לכן מומלץ להקפיד ולהישאר מעודכנים בשינויים שמשפיעים על מידת ההפצה של התוכן שלך. למשל, השדרוגים של השנה האחרונה כוללים שינויים באורך הווידאו האופטימלי, האותנטיות של ההודעות ועיתוי הפוסטים. בעדכון האחרון ביותר, שיצא בנובמבר 2018, הודיעה פייסבוק על צמצום מידת ההפצה של 'פוסטים גבוליים', שנושקים לאלימות מילולית. למשל, פוסטים שמכילים שפה בוטה, למרות שאינם נכנסים לקטגוריית 'שנאה', פוסטים שמכילים תמונות בוטות מכל בחינה מינית, פוסטים שכוללים מידע שגוי, כולל בתחום הפוליטי, כולם יסבלו מירידה משמעותית בתפוצתם. למעוניינים להתעדכן בכל שינויי האלגוריתם האחרונים, שחשובים לאין ארוך לתפוצת הפוסטים שלהם, אפשר לעשות את זה כאן.

2. מהי כמות המילים הנדרשת לפוסט האידיאלי בפייסבוק כיום? המתקשים לקצר בדבריהם ישמחו לגלות שניתן להגיע עד 120 מילים, אבל אורך הפוסט האופטימלי נע סביב 80 מילים. על פי פייסבוק פוסטים כאלה מייצרים את מידת המעורבות האידיאלית. וכשפועלים כך כדאי לא לשכוח לכלול תמונה או סרטון טובים, כדי לקבל מעורבות אפילו טובה יותר.

3. 'האשטג' זה נחמד, אבל לא כדאי להגזים עם זה בפייסבוק. שעה ש Hashtags הם דרך נחמדה לתייג את הפוסטים שלך ולהסב את תשומת הלב של גופים ואנשים מסוימים, הם אינם מהווים גורם שממש משפיע על המעורבות או המדדים של הפוסטים בפייסבוק, בטח שלא באותו אופן כמו ב- Twitter, למשל, לכן תיוג פוסט עם יותר מ'האשטג' אחד או שניים רק 'ילכלך' את הפוסט שלך בפייס, במקום לתרום לו.

FERRARI 355 GTS replica, Red, Superb!

£6,500.00
End Date: Saturday Dec-29-2018 12:37:36 GMT
Add to watch list

אינסטגרם

1. מומלץ להשתמש בפיצ'ר שנקרא Instagram Live Stories. בדומה ל Snapchat, סיפורי האינסטגרם 'החיים' הם כעת אחת התכונות הפופולריות ביותר של האפליקציה.

2. הזמן הטוב ביותר להעלות פוסטים לאינסטגרם הוא בהפסקת הצהריים, אי שם בין 12:00 ל – 13:00 בצהריים, בימי ראשון עד חמישי (בחו"ל שני עד שישי), ולפעמים גם בסופי השבוע.

3. ניתן להשתמש בכלים הבאים כדי לעזור לך לתזמן את הפוסטים שלך. הכלים הללו (רשימה חלקית) נועדו למשווקים שרוצים להפוך את אינסטגרם לפלטפורמת שיווק מקצועית של ממש. הם חלק מארסנל הכלים של אינסטגרם, שתפקידים לתזמן פוסטים באופן אוטומטי עבורך. אחד מהם הוא 'באפר' ואילו השני נקרא ‘Hootsuite’.

סנאפצ'ט

1. הוספת לינק ל-Snapchat שלך. תכונה חדשה ונהדרת עבור מותגים שפעילים גם בסנפצ'ט היא היכולת לכלול לינק בפוסט, שמאפשר לשלוח את המשתמשים שצופים בפוסטים לאתרים של המשווקים. לשם כך יש ללחוץ על סמל המהדק לאחר סיום יצירת הפוסט שלך ופשוט להוסיף את הלינק.

2. להפעיל שני מסננים בו-זמנית. הוספת מסנן שני לתמונה שלך, על ידי משיכת המסך כלפי מטה, תוך כדי החלקה שמאלה או ימינה, היא טריק שיוצר עניין ויזואלי מוגבר ואינטראקטיביות משופרת לפוסטים שלך בסנפצ'ט.

3. יצירת Geofilter משלך. זה אולי נשמע לא ברור, אבל יצירת Geofilter היא דרך קלה לקיים אינטראקציה עם המשתמשים שלך, ולהציג מוצרים חדשים, השקות, או אירועים עבור המותג. לרוצים להעמיק הנה סרטון שמסביר את זה לעומק.

טוויטר

1. כדאי לעקוב אחר המנהיגים המובילים בתעשייה שלך, ולא רק ברשתות החברתיות. חשוב לנצל את המומחים המובילים האלה, שקיימים כמעט בכל ענף, וספציפית לעקוב אחר אלה שיש להם חשבון בטוויטר. כדי למצוא ולעקוב אחריהם נולד כלי, שניתן להורדה, שנקרא 'Buzzsumo' שמסייע לך לעקוב אחר נושאים, משתמשים ופוסטים שקשורים למותג שלך.

2. לבצע אופטימיזציה של החשבון שלך. כדאי להקפיד ולהזכיר את אתר האינטרנט של המותג שלך ומה העסק שלך עושה, אבל לכתוב את זה קצר ומתוק. כמו כן, כדאי להגיש בקשה לחשבון מאומת על ידי ביצוע ההוראות האלה של Twitter – המדובר באותו סימן כחול קטן ליד שם המשתמש, שמסמן פרופילים ייחודיים.

3. לפרסם סרטונים. אם העלאת המעורבות בפוסטים נמצאת בראש סדר העדיפויות שלך, כדאי להעלות סרטונים גם ב'טוויטר'. בדומה לפייסבוק, גם בטוויטר הפוסטים שיש בהם סרטונים יקבלו פי 5 תגובות, פי 2.8 Retweets, ופי 1.9 יותר לייקים, מאשר פרסום קישור וידאו שאינו מוטמע בפוסט.

פינטרסט

1. כדאי לאמת את החשבון שלך ולבצע אופטימיזציה עבורו. כמו ב'טוויטר', זה רעיון טוב שמסייע לייעל את הפרופיל ה'פינטרסטי' שלך ולוודא שאת/ה באמת את/ה. לעסקים כדאי לשקול גם ליצור פרופיל ספציפי לעסק, כדי שיתאים טוב יותר לסטנדרטים הקהילתיים שלהם ושל מותגיהם.

2. להסתנכרן עם האלגוריתם החדש. Pinterest שיפצו את האלגוריתם שלהם כדי לחבר משתמשים מעורבים יותר, לכן חשוב להבין את השדרוגים והשינויים שבוצעו בשנתיים האחרונות. 'סיכות' נכנסות כעת לשלוש קבוצות ספציפיות: מעקב, קשר ענייני, ועניין (Following, Related, Interest), שמוגשים למשתמשים כאשר הם לוחצים על הסיכות הרלוונטיות.

3. יש לך מוצר למכור? Pinterest הוא המקום המושלם לשם כך. אמנם 'פינטרסט' גדול יותר בארצות הברית מאשר בכל מקום אחר בעולם, עם 70 מיליון משתמשים אמריקאים חודשיים, אבל לא יזיק גם למוצרים ישראליים בעלי אוריינטציה בינלאומית לפרסם שם. מחקר מצביע על כך שמשתמשי Pinterest משתמשים בערוץ החברתי הזה יותר ככלי אישי מאשר ככלי חברתי. אלה שיקדימו ויעלו סיכות (פוסטים) של מוצרים שהם מוכרים עם קישורים לאתרים ולדפי הנחיתה שלהם, ייהנו מתנועת גולשים רבה הרבה יותר.

לינקדאין

1. המראה החדש של LinkedIn. לאחרונה 'ליקנדאין' עבר מתיחת פנים שמדגישה את ההיבטים המוצלחים יותר של רשתות חברתיות מוצלחות כדוגמת פייסבוק. אם עדיין לא עשית זאת, כדאי לבצע אופטימיזציה בהתאם, על ידי עדכון תמונת הפרופיל, תמונת הרקע וביוגרפיה מקוצרת, שיתאימו באופן הטוב ביותר ל'לינקדאין' המחודש.

2. לקבל כתובת URL ייחודית לפרופיל. לא כדאי להיתקע עם אותה כתובת אקראית ישנה שקבלת באופן אוטומטי עם הרשמתך ל'לינקדאין'. ניתן להתאים באופן אישי את הערוץ שלך ברשת החברתית הזו על ידי הוספת כתובת URL חדשה שמשקפת את המותג שלך באופן הטוב ביותר. איך עושים את זה? ככה.

3. להוסיף מדיה אינטראקטיבית לקבלת מעורבות רבה יותר. כמו בשאר הרשתות החברתיות, גם ב'לינקדאין' כדאי להעלות תוכן אינטראקטיבי, כגון סרטונים. שעה שב'לינקדאין' אין עדיין סרטונים חיים, סרטונים הם עדיין צעד ענק ליצירת מעורבות מוגברת. למעוניינים להעמיק גם בזה מצורף הלינק הזה.

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך