ביקורת הספרים של טלי | זאת שהיתה כאן קודם

אמה היא אישה שיצאה בעור שיניה מתקיפה אכזרית. במסגרת ניסיונותיה להתאושש, היא מחפשת דירה נקיה מאנרגיות רעות שתסייע להם לפתוח דף חדש, אבל כל הדירות שהיא מוצאת יקרות מדי או שלא נראות לה בטוחות מספיק. כשהיא מגיעה למבנה להשכרה שהוא יצירת מופת אדריכלית, עשוי אבן בהירה, זכוכית מלוטשת ותקרות גבוהות, נדמה לה שמצאה את בית חלומותיה. ולא סתם בית, זה בית חכם, שמתאים את עצמו לדייריו, יודע את הטמפרטורה הרצויה להם, וזוכר את חום המים הנדרש במקלחת. זה בית חכם ויפה ואפילו במחיר סביר, אבל זה בית שטומן סוד אפל בעברו…

מי שרוצה לגור בבית המושלם הזה מחויב לשמור על כללים נוקשים: אסור לקרוא בו ספרים, כריות נוי הן מחוץ לתחום, תצלומים או חפצים אישיים מכל סוג שהוא הם בגדר טאבו מוחלט. יש לכך סיבה – האדריכל החליט שתפקידו של המבנה הוא לא רק להכיל את דייריו, אלא לחולל שינוי אמיתי בחייהם. במרכז הסיפור עומד הבית המסתורי, שעל אף תחכומו הטכנולוגי, הוא מציע מינימליזם פונקציונאלי מאוד, ממש כמו רשימת הדרישות של האדריכל, שמוגשות לדיירים שרוצים לגור בו. אז אמה עושה את הצעד הנועז ומחליטה לגור בו, ואילו אתם, קוראים יקרים, לא תעשו שום צעד נועז אם תחליטו לקרוא את הספר המצוין הזה.

ג'יי-פי דילייני אמנם מתנוסס בראש עמוד השער של הספר, אבל הוא לא שם הסופר האמיתי, אלא שם העט שלו. דרכו בהמצאת שמות עט לספרים, דומה לדרכו הפתלתלה של ספר זה. מתברר שכתב בעבר מותחנים שהגיעו לפסגת רשימות המכירות, אבל בכל פעם תחת שם עט אחר. עם צורת חשיבה כזו אין להתפלא שהסופר המסתורי ועלום השם מייצר ספרים מסתוריים ומותחים כל כך.

ferrari 355 gts replica (MUST SEE)

£10,500.00
End Date: Sunday Oct-21-2018 21:10:33 BST
Buy It Now for only: £10,500.00
Buy It Now | Add to watch list

אהבתי בספר: כחובבת ספרי מתח קל לי להתמסר לעוד אחד, אבל לא לכל אחד. לא כל ספר מתח מצליח לטלטל אותי. ב"זאת שהיתה כאן קודם" אהבתי לגלות שאני קוראת שני סיפורים מקבילים על שני צירי זמן שונים, של הדיירת הנוכחית בהווה, וסיפורה ה"היסטורי" של זאת שהיתה כאן קודם. הייתי מרותקת לגלות, יחד עם השוכרת הנוכחית, שזו שגרה בו לפניה הלכה לעולמה, ולא באופן סטנדרטי. מאחר שהגילוי הזה הופך את עולמה, היא מתחילה לחקור והופכת גם את עולמי.

טכניקת הסיפורים המקבילים עובדת כאן מדהים, וכל תיאורי האסתטיקה של המבנה, הערות האדריכלות וההיגיון מאחורי הבניה מתואר כל כך חי שבא לך לחיות בבית הזה, בין אם הדיירת הקודמת מתה בתוכו או לא. זה מותחן פסיכולוגי שמפעיל עליך יותר מאשר מתח פסיכולוגי – הוא גורם לך לחשוב. הפרקים הקצרצרים תורמים לקצב פעימות הלב, והעובדה שכל אחת משתי הדמויות המרכזיות היא בעלת סיפור בפני עצמה, מרגיש כאילו הרווחת שני סיפורים מרתקים בספר אחד.

פחות אהבתי בספר:  טיפה פלצני בעיני כל הטרנדים הבורגניים המעושים האלה, של בתים חכמים ואדריכלים שמלאים בעצמם. אבל זה לא ביקורת על הספר כמו על מגמה חברתית.

רגע השיא שלי בספר: רשימת התנאים למגורים בבית החכם פרושים על פני הספר כולו, ומתנוססים בראש כל פרק. כל אחד מהם גרם לי לחשוב על חיי, ועל הדרך בה אני מתנהלת בתוכם. והנה כלל לחיים – ספרים שמצליחים להיכנס אל תוך חייך לא יכולים להיות רעים.

שורה תחתונה: הנאה צרופה מספר חובה שמיועד לכל מי שלמד לקרוא. זה אמנם לא מתח בסגנונו מורט העצבים של הסופר יו נסבו, זה אמנם לא ספר מתח אימתי, אבל זה סיפור מסתורי ומרתק, שמסופר  כל כך טוב עד שאין סיבה להפסיק לקרוא. יצירת מופת.

5 מ – 5 בסולם ספרי האיכות של טלי.

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

 

21 כללים קריטיים לעריכה עצמית

יש מעט מאוד דברים גרועים יותר מאשר ספר לא ערוך. רוצה שאנשים באמת יקראו את הספר שכתבת? כדאי לשלוט באמנות העריכה העצמית.

נפצח בקריאת מציאות. בימינו כל אחת יכולה להוציא ספר. הוא אפילו לא צריך להיות טוב. אם יש לך את התקציב הדרוש את תמיד יכולה למצוא מישהו שידפיס את מה שכתבת, כפי שהוא. מאחר שאת הבוסית, ואת רוצה שידפיסו את הספר הלא ערוך שלך בדיוק כפי שכתבת אותו, תקבלי את התשובה שתרצי לשמוע "בטח, בשמחה, תשלחי אותו במייל". מה אכפת להם? הם יגבו סכום נאה ביותר ויתנו לך חשבונית נאה ביותר. ואם הם לא יסכימו להוציא את ספרך, את תמיד יכולה למצוא מישהו אחר שיסכים, די בקלות.

מצד שני…

כדי להגיע רחוק ולייצר ספר שאפילו בני משפחתך ירצו לקרוא, ולא רק בגלל שאת כתבת אותו, כתב היד שלך צריך להיות טוב יותר מאשר אלף אחרים. ואם את מתכוונת לפרסם אותו בעצמך, הדרך היחידה לבלוט ולהפוך קובץ מילים אקראי לספר ראוי לקריאה, היא על ידי עריכה טובה, ללא פשרות, עד שהספר שלך הופך מעובש טקסטואלי מכביד, ליצירה פריכה ונקיה מטעויות ככל האפשר.

כדי לעשות זאת את חייבת ללמוד איך לערוך.

האחריות של כל סופרת טובה היא להביא את הספר שלה לרמה הגבוהה ביותר האפשרית, לפני שהיא מעבירה אותו הלאה, כי סופרות טובות לעולם לא מסתפקות ב"זה הכי טוב שאני יכולה לעשות, קחו צ'ק, עכשיו תתקנו לי".

למה?

למרבה הצער, אם תנסי ללכת על מסלול הפרסום המסורתי, בהוצאת ספרים מסורתית, עשויים לקרות כמה דברים: ראשית יבחנו אם הז'אנר שלך בכלל מתאים להם. אם כן, ישלחו את הספר ללקטור (בוחן ספרים) שתוך 5 דקות ושני עמודים יחליט אם הספר שלך ראוי לפרסום. כואב? לגמרי. את יכולה לשפוך את כל החיים שלך לתוך הספר הזה ולקבל בתמורה "נדחה" תוך שבוע או פחות, אם בכלל יטרחו לחזור אליך.

נשמע לא הוגן? תתנחמי בעובדה שיש לכך סיבות טובות.

מוציאים לאור מחליטים לקבל או לדחות את כתב היד שלך לאחר קריאת שני עמודים בלבד, מפני שהם מסוגלים לזהות, תוך דף או שניים, כמה עריכה תידרש כדי להפוך את הספר שלך לראוי לפרסום. אם יראו שתידרש הרבה עבודה על כל משפט ועל כל פסקה, רק עלות העבודה תספיק כדי לפסול אותו.

עורכים טובים יכולים לזהות מיד אם הכותבים שעומדים למבחן מבינים מה זה לתפוס את הקורא בגרון ולא להרפות. הם יודעים לזהות אם הסיפור מתוחכם ומעורר, או שהוא משעמם ומרדים. הם יודעים להבחין בין טקסט בינוני למשובח. כן, עורכים מקצועיים יכולים לקבוע את כל זה, והרבה יותר מזה, תוך 5 דקות.

כדי להימנע ממפחי הנפש הללו, אני רוצה לעזור לך להתאפס על כתיבה הדוקה ועריכה עצמית.

בהקשר הזה, הסופרת פרנסין פרוז אמרה: "עבור כל סופר, היכולת להסתכל על משפט ולראות מה מיותר, מה ניתן לשנות, לתקן, להרחיב או למחוק, הוא חיוני. זו תחושה מספקת לראות את המשפטים מתכווצים, מוצמדים למקומם, ובסופו של דבר מגיחים באופן מלוטש, ברור, חסכוני וחד יותר".

ferrari 355 gts replica (MUST SEE)

£10,500.00
End Date: Sunday Oct-21-2018 21:10:33 BST
Buy It Now for only: £10,500.00
Buy It Now | Add to watch list

על פי רוח דבריה מורכבת הרשימה הבאה, שתסייע לך להגיע אל מחוזות העריכה הטובה:

1. לפתח עור עבה. או לפחות להעמיד פנים שיש לך עור עבה. זה לא קל אבל זה כלל יסוד כשניגשים לעריכה, ובמיוחד לעריכה של ספר שהשקעת בו חודשים, אולי שנים. אנחנו הסופרים צריכים להקשיב לעורכים שלנו, ואם אנחנו העורכים של עצמנו, זה גם אומר להקשיב לעצמנו. עריכה דורשת ויתורים, מחיקות של קטעים, כתיבה מחדש ולפעמים מחיקת פרקים שלמים, או הפיכתם על ראשם. כדאי לפתח עור של פיל כדי לעשות זאת לבד, בלי לאבד פעימות לב יקרות.

2. להימנע ממריחות. באנגלית קוראים לתופעה הזו "ניקוי גרון" או “throat clearing”, משמע כחכוח טקסטואלי שנמרח על פני עמודים שלמים ולו רק כדי להכין את הקוראים לחלק המעניין או החשוב. המונח הספרותי הזה הוא למעשה תמרור אזהרה, שהמבחינים בו חייבים להעיר את העורך שבתוכם, כדי שיתחיל לקצר, לנקות ולהגיע אל הפואנטה מהר יותר.

3. להעדיף את הפשוט על פני המורכב. כשאת מתפתה להפגין את אוצר המילים שלך או להפוך ביטויים פשוטים ובהירים למפוארים ומורכבים, חשבי על הקוראים תחילה, ורק בסוף על עצמך. התוכן, איכותו ובהירותו הם המלכים האמיתיים. הם העיקר. אל תתני לאגו שלך להפריע לספר. פני את הדרך למסר ברור וחד יותר.

4. להשמיט מילים מיותרות. כנראה אחת העצות החשובות ביותר בכל עריכה עצמית. כלל זה צריך להיות סימן ההיכר של כל סופרת טובה. וברוח הכלל הזה גם הטיפ הזה יסתיים פה.

5. להימנע מתיאורים מיותרים. אסביר למה הכוונה. "היא הנהנה בראשה בהסכמה" למחוק "בראשה". הרי מה עוד תהנהן חוץ מראשה? בנוסף, כשהיא מהנהנת, לא צריך להוסיף "בהסכמה", כי משמעותה של המילה "הנהנה" היא "הניעה את ראשה מעלה ומטה לאות הן". אפשר להסתפק ב"היא הנהנה" ולפעמים אפשר אפילו לוותר על "היא". עוד דוגמה? את מהנהנת? או-קיי, הנה. "הוא מצמץ בעיניו". לא צריך "בעיניו". מה עוד הוא יכול למצמץ?? את ישבנו? לקצר. לא להכביד.

6. בדרך כלל למחוק את המילה "כי". למה? כי (…) משתמשים בה רק לבהירות. דוגמה: "הוא סירב כי לא רצה להיות בנוכחותה". עדיף: "הוא סירב. נוכחותה הפריעה לו".

7. לתת קרדיט לקוראים. ברגע שבהרת דבר מה בטקסט, לא צריך לחזור עליו. דוגמה: "הם נכנסו דרך הדלת הפתוחה והתיישבו זה מול זה על כיסאותיהם". אם הם נכנסו והתיישבו, אפשר להניח שהדלת היתה פתוחה, ואפשר להניח שהם התיישבו על כסאות ולא על ארונות המטבח… אלא אם כן נאמר אחרת. אפשר וצריך לערוך ולקצר את זה, ובמקום לכתוב: "הם נכנסו והתיישבו זה מול זה".

8. להימנע ממירכאות להדגשה. תופעה נפוצה היא להדגיש מילים שכוונתן היא הפוכה או משנית למשמעות המתבקשת מהן. למשל "עריכה לא היתה כוס התה שלו. הוא ממש 'רצה' לערוך, אז הוא מסר את הספר לעורך" כשהכוונה היא, כמובן, שהוא לא רצה לערוך. הקוראים הם הרבה יותר אינטליגנטים ממה שנדמה לך. הם מסוגלים לקרוא בין השורות גם בלי עזרתך.

9. לא לספר מה לא קורה. דוגמאות: "הוא לא הגיב", "היא לא אמרה כלום", "החדר ההומה לא נדם". אם לא אומרים שהדברים הללו לא קרו, הקוראים יניחו לבד שהם לא קרו, וחסכנו מהם מילים מיותרות. מילים עבור סופר הם כמו שקלים. אסור לזרוק אותם לחינם. אם חשוב לך להדגיש ש"היא לא אמרה כלום" וזה השפיע על הגיבור, עדיף לכתוב "שתיקתה הפתיעה אותו".

10. להימנע משמות תואר מיותרים. כתיבה טובה היא עניין של שמות עצם ופעלים חזקים, לא של שמות תואר מרובים. אם כבר משתמשים בשמות תואר, אז בצמצום. כלל עריכה בסיסי קובע שאחד ועוד אחד שווה חצי. משמעות הדבר היא שפחות זה יותר. זאת אומרת שאם כתבת "הוא היה לוחם חזק ועוצמתי", עדיף לבחור "חזק" או "עוצמתי", אחרת המשפט שלך יהיה הרבה פחות חזק ועוצמתי.

11. להימנע מתארי פועל מיותרים. הכוונה היא ל"היא חייכה מעט", אם לא הכרחי עדיף לוותר על ה"מעט". זוכרת? בעריכה טובה מעט יותר זה הרבה יותר.

12. ממש להימנע ממילות הגזמה כמו 'ממש'. "ממש מתתי כששמעתי את זה". מיותר. "העיניים שלי ממש יצאו מחוריהן". שיצאו, אבל שנינו יודעים שלא ממש. "ממש טיפסתי על הקירות" אולי יש לך ממש עתיד בכתיבת סרטי אימה, אבל אין עתיד למשפט הזה. עדיף למחוק את ה'ממשים' המיותרים האלה.

13. להימנע מבימוי יתר. לא צריך לספר ולכתוב על כל פעולה של כל דמות בכל סצנה. לא צריך לתאר מה הם עושים עם כל יד, עם כל רגל או עם הפוני. ספר זה לא תסריט.

14. לשמור על נקודת מבט אחת (POV) עבור כל סצנה. דוגמה: "הוא עבר במסדרון והבחין בה נשענת על קיר. היא הרימה את ראשה ולא יכלה להסיר את עיניה מגופו החטוב". או נקודת המבט שלה או שלו. נא לבחור ולהיצמד לזה. אגב, זו אחת השגיאות הנפוצות ביותר של סופרים מתחילים. הסצנות שלהם מלאות בנקודות מבט שונות. החובבים למיניהם יגנו על עצמם מפני ביקורת שכזו על ידי ציטוט קלסיקות של סופרים בעלי שם שהפרו את הכלל הזה. ובכן, זמנים משתנים. הטעם של הקוראים השתנה. זהו הכלל כיום, וזה כלל נכון לגבי רוב הספרים שמוכרים היטב במילניום השלישי.

15. להימנע מקלישאות. ולא רק ממילים ומביטויים לעוסים. יש גם מצבים קלישאתיים, כמו להתחיל את הסיפור שלך עם הדמות הראשית מתעוררת לקול השעון המעורר, או כשהגיבורה שלך מתארת ​​את עצמה כשהיא מביטה במראה הגדולה שבחדר השינה…

16. להתנגד לדחף הזה של להסביר כל דבר. במקום להסביר פשוט אדגים: מריאן יצאה מדעתה ודפקה על מהשולחן. "ג'ורג', אתה משגע אותי" אמרה בכעס, "את יכולה לעשות את זה!" אמר ג'ורג' ועודד אותה. כי את מבינה… אם את מרגישה שאת חייבת להסביר כל דבר כנראה שהסצנה לא חזקה מספיק. כתבי אותה טוב יותר, או שתקראי את הטיפ הבא.

17. להציג, לא לספר. נחזור לסצנה הקודמת. אם מריאן דופקת על השולחן ובוחרת במילים שבחרה, אין צורך לספר שהיא יצאה מדעתה. זה ברור. אם ג'ורג' אומר "את יכולה לעשות את זה", אנחנו יודעים שזה משפט מעודד, לא צריך להכביד ולכתוב את מה שברור מאליו.

18. למחוק תיאורים מיותרים. אנשים אומרים דברים, הם לא "מצפצפים", "מתנשפים", "נאנחים", "צוחקים", "רוטנים", "נוחרים", "משיבים", "מגיבים", "שואגים" או "מכריזים" עליהם כל הזמן. למשל.

לא מומלץ: ג'ון היה תשוש. הוא צנח על הספה וקרא בעייפות, "אני מובס".

מומלץ: ג'ון קרס על הספה. "אני מותש"

19. להפריד פעולה מדיאלוג. נכון, לפעמים אנשים לוחשים או צועקים או ממלמלים, אבל כדי לחזק את הטקסט שלך, כדאי לתת למילים לבחור אם הם לוחשים או צועקים או ממלמלים. אם חשוב לך להדגיש שהם נאנחים או צוחקים, יש להפריד את הפעולה מהדיאלוג. לדוגמה: ג'ים נאנח. "אני פשוט לא יכול יותר".

20. להימנע מחזרה על אותן מילים באותו משפט או פסקה. ברור שכל הכותבים והעורכים הירוקים כבר יודעים את זה, אבל המדובר בכלל עריכה כל כך חשוב שאסור להשמיט אותו משום רשימת טיפים לעריכה טובה. שעה שאין ספר שאין בו חזרה על אותן מילים, צריך לעשות את המקסימום כדי שהחזרה הזו לא תתרחש באותה פסקה ובטח שלא באותו משפט. חזרות על מילים שטובות לשירה, לפרוזה, לכתיבה עיתונאית או לשם הדגשת עניינים במאמרים, לא עובדות בספרים.

21. להימנע מסימני פיסוק מיותרים וממשחקי פונטים. דוגמה "היא גילתה ש…הוא מת!" מפני שהשטויות האלה לא הופכות את הדמות ליותר מתה. אין צורך במשחקים מיותרים שמצביעים על חוסר ביטחון בכתיבה, יותר מאשר על המסר. אפשר להסתפק ב"היא גילתה שהוא מת". יהי זכרו ברוך.

המשימה שלך: אם תצליחי להכיל את רשימת הטיפים החשובים הללו על העמוד הראשון בספר שלך, תעשי דרך משמעותית לעריכה עצמית משובחת. מבטיח שתרגישי בעצמך בהבדל עצום. ואז לא תרצי להפסיק. מתי תדעי שסיימת לערוך? כשתרגישי שאת כבר לא משפרת את הספר שלך, רק משנה את הדרך בה הוא כתוב. לא תמיד קל לקבוע דבר שכזה, אבל זה כבר קושי בו נתקלים סופרים אמיתיים.

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

 

 

הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק – מחקר 2018

האם יש לך מושג כמה אנשים יראו את הפוסטים שהעלית לפייסבוק? למידת הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק היא יותר מאשר למען רווח דל של עוד כמה קליקים, כי נתונים כאלה מאפשרים לך להבין את הקהל שלך לעומק. עם זאת חשוב לדעת שלמרות הנתונים, אין ולא יהיה זמן קסם מדויק בו ניתן לפתור את כל בעיות הפרסום שלך בפייסבוק.

המחקר הזה והנתונים שמופיעים בו נוצרו הודות לצוות המחקר של אתר שנקרא ‘Sprout Social’, שנועד לספק מידע יעיל ללקוחותיו. מעבר לנתונים הכלליים, ניתן למצוא כאן נתונים ספציפיים לפרסום פוסטים ולחשיפה מרבית בפייסבוק עבור מוצרי צריכה, בריאות, טכנולוגיה, חינוך ומלכ"רים.

שנתחיל?

הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק – כללי

הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק – מחקר 2018

אולי תתפלאו, אבל פייסבוק היא עדיין הרשת החברתית השלטת, עם יותר מ-1.4 מיליארד משתמשים פעילים מדי יום. מן הסתם זוהי גם הבחירה הטובה ביותר לפרסום במדיה החברתית, שעה ש – 93% מהמשווקים משתמשים בפלטפורמה הזו באופן קבוע.

בפייסבוק כבר מזמן לא קל, למעשה בלתי אפשרי להגיע לכל הלקוחות שלך בלי לשלם. בגלל העדכונים האחרונים באלגוריתם פייסבוק, משתמשים רואים יותר פוסטים מחברים ובני משפחה מאשר מדפים עסקיים. הפתרון? לשלב גם מודעות בתשלום.

זה לא שאין בכלל חשיפה ללא תשלום. בעלי מותגים עדיין רואים מעורבות אורגנית ממשתמשים בפייסבוק, אבל זה לא יעיל כמו פעם. למרבה המזל, הנתונים להלן מספקים תובנות עצומות בנוגע לזמן המדויק בו מותגים שונים נהנים מהמעורבות ומהחשיפה הגדולות ביותר בפייסבוק. הנה הנתונים:

– הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק מופיעים בימי רביעי בצהרים וספציפית בשעה שתיים בצהריים. גם ימי חמישי בשעות 13:00 ו 14:00 הם טובים.

– מהמחקר עולה שימי חמישי הם הימים הטובים ביותר בשבוע לכתוב בפייסבוק וליהנות מחשיפה מוגברת.

– באופן כללי יותר, בשאר ימי החול, הזמנים הבטוחים ביותר להעלאת פוסטים שזוכים לחשיפה מרבית מתרחשים בין השעות 10:00 ל – 15:00.

– עוד עלה מהמחקר שבימי שבת מתקבלת המעורבות הנמוכה ביותר בפייסבוק, ושבשאר הימים, בשעות הערב והבוקר המוקדם יש הכי פחות מעורבות.

מה למדנו מהנתונים הללו?

בימי חול שיעורי המעורבות עולים בעקביות באמצע הצהריים. היעילות המרבית מתקבלת בפייסבוק במהלך הפסקות הצהריים של ימי רביעי וחמישי. בנוסף, סופי השבוע נוטים להיות עניים בחשיפה, במיוחד בשבתות, ככל הנראה בגלל שאנשים עסוקים או טרודים בעניינים אחרים בזמן החופש שלהם.

הזמנים הטובים ביותר להעלאת פוסטים בפייסבוק שלא למטרות רווח

הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק – מחקר 2018

עבור עמותות או לשם העלאת פוסטים לא מכירתיים גרידא, פייסבוק עובדת כ'נקודת איסוף' נהדרת בה ניתן לקבץ משתמשים להשתתפות באירועים, לעקוב אחר הארגון שלך ולהיות מעודכנים בהתרחשויות שונות מבלי להיכנס לאתר האינטרנט שלך.

– הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק, שלא למטרות רווח, הם בימי רביעי ושישי בשעה 14:00.

– בין היתר, נמצאה מעורבות גדולה במיוחד ביום שני בשעה 9 בבוקר, בימי שלישי בשעה 18:00, בימי חמישי בשעה 10 בבוקר ובשעות הצהריים, ובימי שישי בשעה 9 ו -11 בבוקר.

– הזמנים הבטוחים ביותר לפרסום יעיל בימי חול הם בין השעות 9:00 ל – 14:00

– בימי ראשון נרשמה המעורבות הנמוכה ביותר. שימו לב, מחקר זה נערך בין הגויים… ימי ראשון נחשבים עבורם לימי חופש, כמו שבת אצלנו. לכן בישראל ניתן להסיק שבימי שבת תירשם המעורבות הנמוכה ביותר.

– בכל מקרה, בסופי שבוע ובימי שני רואים הכי פחות מעורבות ביחס לשאר השבוע. (ראו הערה לעיל, ימי שני הם כמו ימי ראשון אצלנו)

הזמנים הטובים ביותר להעלאת פוסטים בפייסבוק בתחום החינוך

הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק – מחקר 2018

בין אם ברצונך להגיע אל בוגרי מכללות או אל סטודנטים חדשים המגיעים ליומם הראשון בלימודים, פייסבוק יכולה להיות מקור טוב של מידע עבור בתי ספר ומוסדות להשכלה גבוהה. על כך מצביעים הנתונים שנלקחו ממשתמשים שמתעסקים עם מותגים חינוכיים בפייסבוק:

– בתי ספר נהנים מהמעורבות הגדולה ביותר ביום חמישי בשעות 14:00 ו 15:00

– בדרך כלל בין ימים שלישי לחמישי בין השעות 11:00 ל 17:00, נמצאו הזמנים הטובים ביותר ל'חשיפה חינוכית'.

– באופן כללי, ימי שישי וסופי שבוע הם פחות טובים בכל הנוגע לנתוני חשיפה חינוכית.

– באופן פרטני, חשיפה חינוכית מוגברת מורגשת בשעות הערב של סופי השבוע.

הזמנים הטובים ביותר להעלאת פוסטים בפייסבוק בתחום הבריאות

הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק – מחקר 2018

הסקר חושף שיותר ממחצית מהגופים בארה"ב שעוסקים בתחום הבריאות הם גם בעלי דף בפייסבוק. תעשייה זו דורשת מארגוני בריאות שונים, ולבטח מעוסקים פרטיים, להיות נוכחים יותר במדיה החברתית. לכן, אם את או אתה עובדים בתחום זה, תמצאו עניין רב בנתונים הבאים:

– הזמן הטוב ביותר לכתוב בפייסבוק בתחום הבריאות הוא יום שישי בצהריים.

– זמנים בולטים אחרים הם ימי שני בשעה 14:00, ימי רביעי בצהריים עד 13:00, ימי חמישי בשעה 14:00 ובשעות 19:00 עד 20:00 , ובימי ראשון בצהריים וספציפית בשעה 14:00

– בימי שבת יש הכי פחות מעורבויות בכל הנוגע למותגי בריאות.

– פרסום מיטבי בימי חול עבור מותגי בריאות מרחש מיום א' עד ימי שישי בשעות הצהריים.

הזמנים הטובים ביותר להעלאת פוסטים בפייסבוק בתחום הטכנולוגיה

הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק – מחקר 2018

שעה שהחשיפה האורגנית בפייסבוק מדוללת עד כדי 2 אחוזים עלובים, יותר חשוב מאי פעם לדעת את הזמנים הטובים ביותר להעלות פוסטים שקשורים בטכנולוגיה (כמו בשאר תחומי העיסוק). הנה הנתונים שנאספו עבור מותגים טכנולוגיים, והדרך לקבל עבורם את המעורבות הגדולה ביותר בפייסבוק:

– הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק בתחום הטכנולוגי מופיעים בימי שני בשעה 11 בבוקר ובימי שלישי מ 10 בבוקר ועד הצהריים.

– בימי חול בדרך כלל ניתן לפרסם בכל עת, וללא חשש לחשיפה נמוכה בהכרח, בין השעות 8:00 ל 16:00.

– המעורבות הטכנולוגית הנמוכה ביותר נרשמת בשבתות.

– באופן כללי, מידת המעורבות הטכנולוגית יורדת משמעותית בבקרים המוקדמים ובשעות הלילה המאוחרות.

הזמנים הטובים ביותר להעלאת פוסטים בפייסבוק בתחום מוצרי הצריכה

הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק – מחקר 2018

לא משנה אם המכירות שלך מתבצעות באינטרנט או בחנות, פייסבוק יכול להיות שחקן מרכזי בהגברת המודעות למוצרים שלך, ושחקן מוביל במכירות. ספציפית למוצרי צריכה, הנה הזמנים הטובים ביותר בהם ניתן להגיע לצרכנים שלך:

– הזמנים הטובים ביותר לפרסום בפייסבוק עבור מוצרי צריכה הם ימי חמישי בשעה 14:00 וימי שישי בשעה 11:00 בבוקר.

– מועדי מעורבות בולטים אחרים מגיעים בין השעות 11:00 ל 15:00 בימי רביעי, בימי חמישי בשעה 16:00, ובימי שישי בין השעות 10:00 ל 15:00

– בשאר ימי השבוע אפשר להעלות פוסטים בין השעות 10:00 ל – 18:00, שנמצאו כשעות סבירות עבור הקונים באינטרנט בזמן העבודה.

– בסופי שבוע הופיעו שיעורי המעורבות הנמוכה ביותר עבור מוצרי צריכה.

לסיכום מאוד כללי – פרסמו בשעות הצהריים. זה תופס כמעט לכל תחומי העיסוק.

עד כאן תוצאות הסקר עבור פייסבוק. למתעניינים בתוצאות סקר זהה עבור אינסטגרם, טוויטר ולינקדאין, חכו קצת או כתבו לי כאן שזה ממש מעניין אתכם, ואעשה כל מאמץ להעלות אותם בהקדם.

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך