ביקורת הספרים של טלי | המתיקות שבתחתית הפאי

שימו לב, זו לא המלצה, זו אזהרה, כי המתיקות שבתחתית הפאי לא מספיקה לארוחה שלמה.

הכל מתחיל עם פלביה דה לוּס בת האחת-עשרה, כימאית חובבת עם נטייה בולטת לרקיחת רעלים, ואילו אני קוראת חובבת עם נטייה בולטת לספרים טובים. אבל הורעלתי. זאת אומרת לא מיד. מצאתי את עצמי בקיץ 1950 עם פלביה מול שורת אירועים בלתי מוסברים, שנוחתת על האחוזה האנגלית המתפוררת שבה גרה משפחתה של פלביה. ציפור מתה נמצאת על מפתן הדלת ובול דואר תקוע במקורה. מעניין. מאוחר יותר, מוצאת פלביה בערוגת המלפפונים גבר זר, שמתפגר מול עיניה. מעניין.

כמו פלביה, גם אני מבוהלת ומרותקת גם יחד, ומרגישה שהרצח בגינת הירק הוא רק תחילתם של החיים האמיתיים. הרי בכל זאת, יש לנו פה את אנגליה של שנות החמישים, יש אחוזה כפרית ורומנטית, ואווירה של מסתורין ומתח.

הכל בפנים, אבל כלום לא מחזיק.

קראתי גם שזה הרומן הראשון, "המבריק והמרושע" של אלן ברדלי, הסופר, שבגלל שלא הסתדר בבית הספר התיכון, נהג להבריז לבית קברות סמוך כדי לקרוא ספרים. התיאור הביוגרפי שלו מעניין יותר מהספר שכתב. נשבעת.

ברדלי זכה בפרס Dagger הבריטי לספרי מתח בקטגוריית "רומן ביכורים", כי היו מי שטענו שבספרו 'המתיקות שבתחתית הפאי', הוא יצר את אחת הגיבורות המקסימות ביותר בספרות העכשווית. הלוואי וזה היה נכון.

Ferrari Mondial T LHD Rolling Chassis

£1,000.00 (1 Bid)
End Date: Monday Oct-1-2018 13:18:28 BST
Bid now | Add to watch list

אהבתי בספר: את העובדה שהסיפור מתרחש בעידן אחר, את הניחוח האירופאי ואת המתח לקראת הסוף.

לא אהבתי בספר: את השאר. המתח לא באמת מותח, השתלשלות העניינים די צפויה והניחוחות האירופאיים לא מספיקים כדי לעשות מהספר עניין מרתק ומושך. לא היה לי קל לסיים אותו. יהיה נכון לומר אפילו שסיימתי אותו בשבילכם, למען ביקורת הספרים הזו, כי בכל סיטואציה אחרת הייתי מוותרת מזמן.

לשואלים "אבל למה?" אסביר שמצאתי סיפור די משעמם, לא זורם שקל מאוד לאבד בו את חוט המחשבה. אם היה מעניין בהתחלה הטעם אבד בו כמו בקרטיב שכל הטעם שבו נשאב בטעימה הראשונה. הוא לא מצליח לשאוב אותך פנימה, העלילה מקרטעת, הדמויות אופייניות עד כדי שעמום, הדמות הראשית, הלא היא הילדה החמודה שאמורה לשאת על כתפיה הצעירות את העלילה, לא ממש מצליחה לעשות את זה. הספר מתיימר להציג אותה כפלפלית חמודה ואינטליגנטית, אני בטוחה שאימה חושבת כך, וכן מר אלן ברדלי, אבל סליחה – היא לא מרגשת. הניסיון ליצור דרכה אווירה מסתורית ומותחת לא צולח, השפה לא עשירה דיה, ויש תחושה כאילו הסופר התארח באיזו אחוזה, השתעמם נורא ולכן החליט לכתוב כדי להפיג את השעמום. בעיני המעפעפות בין ערנות לתרדמה מצאתי שהוא אילץ אווירה מסתורית לסיפור תפל שלא דבק בקירות האחוזה.

רגע השיא שלי בספר: כשהוא סוף-סוף נגמר. למעשה כבר בשליש הראשון של הספר ייחלתי לסופו.

שורה תחתונה: המתיקות שבתחתית הפאי באמת לא מספיקה לארוחה שלמה. אני לא יכולה להמליץ על הספר הזה לאף אחד שאני מכירה, ובכל זאת משערת שיאהבו אותו הטסים לקפריסין והמיועדים לקונקשנים ברחבי העולם. לדלג.

שני כוכבים מתוך חמישה בסולם האכזבות של טלי

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

איך כתיבת ספר עשויה לייצב עסקים קטנים

כבעלת עסק קטן את עלולה להיאבק לא מעט כדי לגייס לקוחות נאמנים, במיוחד בהתחלה. ישנן דרכים רבות לשווק את העסק, את המוצרים או את השירותים שלך, ואחת הדרכים הטובות להשיג קשר עם הקהל שלך היא על ידי שיתופם בידע, במחשבות ובחוויות מקצועיות שצברת.

דרך יעילה לעשות זאת מופיעה בצורת כתיבת ספר מקצועי ופרסומו. זה לא חייב להיות סיפור בן 400 עמודים על העסק שלך, אבל זה צריך להיות ספר רלוונטי מספיק עבור הקוראים כדי לחבר ולעניין אותם. בין אם זה ספר לעזרה עצמית אודות יזמות, או סיפור שדן באיך הגעת עד הלום, הספר שלך אמור לבנות אמון ולטפח חיבור אמיתי וטוב יותר עם הקהל של העסק שלך.

הנה מה שצריך לדעת כדי להגיע לשם.

כיצד לכתוב ולפרסם ספר

לפני שתתחילי לכתוב את הספר שלך, כדאי שתחשבי היטב ולעומק על מה שאת רוצה להגיד בו. האם קיים חלל מקצועי בתעשייה שברצונך למלא? אולי את רוצה להדגיש נושא מסוים? או סיפורים מקצועיים שחשוב או כדאי לך לספר?

האמת? זה לא כל כך משנה, העיקר שתהיי נלהבת לכתוב את הספר הזה. לא נלהבת? חבל על הזמן שתשקיעי, כי התלהבות ורצון עז הם הסופרים האמיתיים שיכתבו את הספר של העסק שלך, ויכתבו אותו היטב.

"אני מאמין שחשוב לכתוב על נושא שאתם מכירים היטב ושיש לכם בו כיוון, תובנות מעמיקות, ניסיון וחוכמה לחלוק", אמר בראד דויטשר, בעל חברת יעוץ ומחבר הספר 'בהירות מובילה: פריצת דרך אסטרטגית לשחרור אנשים, רווחים וביצועים'. "כשספר מקצועי שנכתב הוא באמת אישי, יש לו סיכוי להיות יותר חזק ואותנטי".

כתיבת ספר היא לא משימה קלה, אבל אם את מקפידה על, נאמר, כתיבת פרק אחד בכל פעם, זה לא ירגיש כל כך מרתיע. הגדרת מטרות ריאליות עבור כל שבוע כתיבה ועמידה ביעדים הללו יסייעו לך להגיע אל סוף המשימה בהצלחה. יתרה מזאת, ברגע שאת צוללת פנימה, את עלולה למצוא את עצמך כותבת אפילו יותר ממה שציפית.

חשוב שתיהני מהתהליך כולו, לא רק מעצם הרעיון של פרסום ספר שיעזור לעסק שלך לשגשג. שני מרכיבים אלה הם סופר חשובים, זה בטוח, אבל אם תחששי ותתייסרי מהעבודה הקשה שתעשי בכל יום, יראו את זה בכתיבה שלך.

זכרי שאת לא צריכה לעשות את זה לבד, ואפילו עדיף שלא תעשי זאת לבד. כדאי לערב בתהליך אנשים נוספים. בקשי עצה או עזרה מסופרים אחרים או משותפים לדרך, שכרי סופר צללים או כל אדם אחר שעשוי להקל על התהליך.

"כמו בכל מקצוע ותחום בחיים, מומחים לדבר מביאים תועלת, במיוחד כשרוצים לבנות תוכן עניינים ראוי לספר, כמו שאנחנו בונים מדי יום עבור הלקוחות שלנו כשאנחנו מייעצים" אומר דויטשר, "זה היה מאוד מועיל שהיה לנו מישהו שעורר בנו רעיונות לגבי מה הקוראים של הספר עשויים למצוא כמעניין, במיוחד בנושאים שאנחנו שוחים בהם, מובנים לנו מאליהם ובילינו שנים בלמידתם".

ואז, כשסיימת לכתוב, מגיע שלב העריכה. שלב זה עלול להיות מתיש, וייתכן שיחלפו חודשי עריכה של אותם פרקים עד שתרגישי שסיימת. לכן זה כל כך חיוני שזוג עיניים נוסף יבחן את העבודה שלך. קל לפספס שגיאות או להיות מקובעת בעבודת כתיבה בה השקעת חודשים, לפעמים אפילו שנים.

כשאת מרגישה שהספר שלך מוכן לקריאה, תוכלי לחפש הוצאה לאור שתייצג אותך ואת הסיפור שלך או פשוט לפרסם אותו בעצמך. כמו רבים בימינו, דויטשר בחר באפשרות השנייה. "החוכמה, המומחיות והתמיכה של מו"ל מבוסס, התגלתה כאופציה יקרה מאוד" הוא נזכר.

כך ספר עוזר לעסק הקטן שלך

הספר שדויטשר כתב מסייע למנהיגים וליזמים להיות חדשניים יותר ומונעים לעבר מטרותיהם. באמצעות ניסיונו המקצועי הוא היה מסוגל לבנות לעצמו רעיונות לספר ולשתף את השיעורים החשובים הללו עם הקהל שלו. לאחר פרסום הספר בהוצאה עצמית הוא אמר שחוויית כתיבת הספר והפקתו הייתה אחת מתקופות הצמיחה הגדולות ביותר בחייו המקצועיים, שסייעה למשוך תשומת לב חיובית לעסק שלו.

"התהליך של יצירת הספר הוא לא יסולא בפז, במיוחד בכל הנוגע לפיתוח החשיבה ה'מסורתית' אודות העסק שלך. זה תהליך שאתגר את המחשבה, שסייע לייצר ולנסח מושגים חדשים בחברה ועזר לנו להמשיך ולפתח את המחקר שלנו בתחום שאנחנו מומחים בו" אמר דויטשר, "זה היה טרנספורמטיבי לרווחה האינטלקטואלית של כל החברה שלנו, חשוב להבנה מעמיקה יותר של הלקוחות שלנו ובסופו של דבר העלה את הפרופיל שלנו כמובילי דעה".

הוא הדגיש כי כתיבת ספר מקצועי שדן בעסק שלך ובתחום מומחיותו הופכת אותך למומחה בתחום או בנושא עליו כתבת, ושזה תהליך שבסופו מתגלה לך שנבנה אמון בעסק שלך ויצרת קשרים אישיים ובין אישיים עם לקוחות חדשים.

"אחד מערכי הליבה של החברה שלנו עוסק בחשיבות האהבה למה שאתה עושה" אמר דויטשר. "הספר שלי הוא דוגמה חיה לערך הזה. תמיד אהבתי למידה, צמיחה ושיתוף, והספר שכתבנו יהיה הבסיס לצמיחה שלנו במשך שנים רבות".

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

 

7 צעדים לעסקים שרוצים לעשות עסקים באינסטגרם

נתחיל עם הפיל שבחדר: לא, זה לא מאוחר מדי להתחיל לפרסם את עצמך ב Instagram. אף על פי שמספר המשתמשים באינסטגרם מתקרב לביליון, משווקים רבים עדיין מצטרפים לעגלת השיווק הזו בהמוניהם.

ולמה לא מאוחר מדי? הפלטפורמה השיווקית של אינסטגרם ממשיכה להוסיף תכונות עסקיות ספציפיות חדשות, מספר המשתמשים גדל, וככל הנראה אין זמן טוב יותר מאשר עכשיו לבנות את הנוכחות העסקית שלך גם באינסטגרם, גם אם עליך להתחיל מאפס.

עם זאת, להלן אזהרה. אינסטגרם מתאים בעיקר לעסקים שיש להם מה להראות. מוצרים פיזיים, תמונות מרהיבות או רעיונות מוטרפים אך ויזואליים מתאימים לפלטפורמה. עסקים כמו שלי, שעוסקים בעיקר בתוכן, בכתיבה ובמילים, אבל פחות בתמונות? פחות.

מצד שני, היופי בשימוש ב-Instagram עבור עסקים, טמון בכך שהפלטפורמה לא מיועדת רק למותגים ספציפיים. מנהלת עסק לקבלנות בניין? יש לך עסק למסחר אלקטרוני? אולי אתה עסק של אדם אחד שרוצה להרים את הראש מעל למים? החדשות הטובות הן שיש קהל עצום ב- Instagram שמחכה גם לך.

כיצד להשתמש באינסטגרם לעסקים: מדריך מתומצת אך מקיף

מהצד אולי נראה לך שלהבין איך להשתמש ב-Instagram עבור העסק שלך נראה כמו עניין מרתיע. "מה לעזאזל עלי לפרסם? מה זה בכלל אינסטגרם? מי בכלל יעשה לי לייקים?" הן שאלות שיתכן שצצות בראשך. אבל למרות שאינסטגרם נראית כפלטפורמה חברתית מאיימת ומורכבת, למשוך עוקבים ולזכות בלקוחות חדשים הוא עניין די פשוט, ולו רק מפני שהפלטפורמה הזו נבנתה כך שיהיה קל להשתמש בה.

כמו בכל עניין שיווקי, הכל מסתכם באסטרטגיה שלך. בשורות הבאות אפרוש בפניך עצות עסקיות להצלחה באינסטגרם, לא רק כדי להתחיל לעבוד עם הפלטפורמה, אלא ממש כדי לבנות קהל שמתאהב בתוכן שלך.

ובנימה זו, בואו נצלול פנימה.

  1. הגדר את הפרופיל שלך בשבע עיניים:

ספוילר: לא ניתן לעשות הרבה ב Instagram עד שמילאת כראוי את הפרופיל שלך. מילוי הביוגרפיה העסקית שלך ב-Instagram היא הצעד הראשון והקריטי לבניית נוכחות עסקית בפלטפורמה הזו.

אמנם אין דרך אחת "נכונה" לעיצוב הפרופיל שלך, אבל העקרונות הבאים הם בבחינת נקודת המוצא להצלחה, שמבוססת על שיטות העבודה המומלצות של Instagram:

  • תמונת פרופיל: מומלץ להשתמש בלוגו של החברה/עסק שלך כתמונת הפרופיל, כדי שאנשים יוכלו לזהות בקלות את המותג שלך.
  • שם (Account name): יש למלא פה את שם העסק שלך, באופן זהה לשאר הפרופילים החברתיים של המותג שלך.
  • שם משתמש: גם שדה זה צריך להיות שם העסק שלך. יש לשים לב שבשם המשתמש שלך אין רווחים מיותרים.
  • אתר אינטרנט: זו תהיה כתובת האתר היחידה שניתן ללחוץ עליה כלינק בדף ה-Instagram שלך. רוב העסקים מכניסים לכאן את אתר האינטרנט שלהם ואחרים משלבים פה קישור דומה לדף קידום מכירות, דף נחיתה וכו'.
  • ביוגרפיה מקוצרת (Bio): זה המקום בו תוכל ללכוד את תשומת הלב של המשתמשים האחרים באינסטגרם. ניתן לתאר כאן מה העסק שלך עושה, לקדם את האתר שלך או לשלב כאן את הסלוגן העסקי שלך (או כל האמור לעיל, למעשה).

כדאי לזכור שיש בפרופיל האינסטגרמי אפשרות להיות יצירתיים. מצד אחד יש שנוקטים בגישה מינימליסטית, שהולכת יד ביד עם המיתוג שלהם. מצד שני ישנם מותגים שמנצלים את הפרופיל העסקי לתפארת החנות שלהם, לצד מיתוג מוצריהם באמצעות ה'האשטג' (hashtag). זה מהלך חכם גם עבורך, בהנחה שאמנם יש לך חנות ומוצרים פיזיים.

הסתבכת? יש להתחיל בהכנסת הפרטים העסקיים הבסיסיים לפרופיל. המעוניינים בקבלת טיפים נוספים להגדרת הפרופיל שלהם, מוזמנים לכתוב לי ואדאג להעלות פוסט שיהווה מדריך ספציפי שיעסוק אך ורק בדרך לכתוב ביוגרפיה עסקית באינסטגרם.

2. אימוץ מנטליות של 'שבט':

שעה שכל כך הרבה משתמשים אינסטגרמיים מעלים צילומים מרהיבים של נערות בבקיני ותמונות שצולמו מרחפנים ומצלמות 'גו-פרו', ושעה שישנם כל כך הרבה משתמשים ומשווקים ברשת הזו, לבלוט מביניהם אולי נראה כמו קרב אבוד מראש. אז הנה עובדה שתעזור לך לחזור למציאות: לא צריך מיליוני עוקבים ב Instagram כדי להיחשב לסיפור הצלחה.

במקום לדאוג למספרי עוקבים גדולים, בראשית דרכך האינסטגרמית מומלץ לגשת לעניין עם סוג של מנטליות שבטית. לשם כך צריך להתחיל בקטן – ליצור קשרים, כן, פשוט ליצור קשר עם משתמשים אחרים בשיטת האחד על אחד. ובמילים אחרות – לבנות שבט משלך.

בואו לא נתבלבל. Instagram היא לא פלטפורמה מסוג "אם רק תקים חשבון הם יבואו". עסקים גדולים וקטנים כאחד, צריכים להתמקד לא רק בבניית מסת העוקבים שלהם, אלא להיכנס אל תוך קהילת הנישה שלהם, או להתחבר אל קהיליית המשתמשים שמתאימה להם.

איך עושים את זה? איפה מוצאים משתמשים פוטנציאליים ל'שבט שלך'?

חושפים את נישת ההאשטגס (Hashtags)

מי שלא מכיר את הנושא, הנה הסבר קצר: ההאשטג (#) פועל כפונקציית חיפוש עבור Instagram (כמו גם באפליקציות ובפלטפורמות אחרות) שתפקידו למצוא את 'חסידיו' הרלוונטיים, את המותג או את הנושא הרצוי. בהאשטג עושים שימוש משתמשים רגילים ומשתמשים עסקיים כאחד. התחברות לקהל היעד שלך זה להיות ספציפי וממוקד לצרכיך.

לדוגמה – אם העסק שלך פועל בתחום הטיפוח האישי, לתג או להאשטג beauty# (יופי) יש מאות מיליוני הודעות, תמונות ופוסטים, שיכולים להתאים לך. עם זאת, במקום להתמודד עם האשטגים עמוסים שכאלה, שווה לך לשקול להיכנס להאשטגים צפופים פחות ונישתיים יותר, כמו למשל bluehairdontcare# או unicornhair# או coloredhairgoals# כדי לבלוט.  באופן דומה, גם hashtags שמציינים מיקומים ספציפיים יכולים להיות נהדרים לאיפוס הקהל שלך באזור הגיאוגרפי בו העסק שלך פועל. לדוגמה #chicagoeats.

"לחשוב בקטן" היא עצה חכמה באינסטגרם עבור מותגים שמנסים למשוך קהל ייעודי, בניגוד למותגים שפונים לכולם. המעוניינים לקבל עזרה באיך להשתמש ב-hashtags הנכונים עבורם, מוזמנים לכתוב לי ואדאג להעלות מדריך גם בנושא הזה.

להתמקד בלקוחות שלך

אם המעריצים והלקוחות שלך כבר נמצאים ב-Instagram, שימוש בהם בתור 'שלטי החוצות שלך' הוא מהלך מבריק, בהתחשב בפופולריות של התוכן שלהם. משתמשים שכאלה שמתייגים (@) את העסק שלך בתמונות שלהם עושים עבורך עבודה כפולה וחשובה. כך גם זוכים לפרסום נוסף בחינם וגם נתפשים כעסק שמקשיב ללקוחות שלו.

יעילות חוסכת זמן

הפעלת ה-Instagram העסקי שלך לא אמורה להיות בבחינת חור שחור ששואב לתוכו כל דקה פנויה. יעילות היא תכונה נדרשת בפרסום, בכל פלטפורמת או מדיה חברתית, ו-Instagram אינה שונה.

לייקים סדרתיים, מענה לתגובות, מעקב אחר משתמשים רלוונטיים – פעולות שכאלה נדרשות לקידום העסק שלך ב'אינסטה', ודורשות זמן. בהחלט משתלם לייעל את הפעילות שלך באינסטגרם כדי לחסוך בזמן. כדי לעשות זאת ביעילות יש להבין באיזו תדירות ומתי לפרסם ב-Instagram כדי למקסם את המעורבות שלך. באופן דומה, עליך לשמור על לוח הזמנים הזה (ולא להפריז) כדי לשמור על עצמך מפני חיי עבדות…

לשם כך אעלה בעתיד הקרוב פוסט שיעסוק ביעילות הכתיבה השיווקית ברשתות החברתיות, בהתחשב במועדים וזמנים מועדפים. האמת היא שכבר העליתי פוסט אחד כזה, וגם אם בחלקו עדיין רלוונטי, הוא מתייחס לשנים קודמות.

3. לפרסם תוכן מונחה יעד:

אם כבר מדברים על מטרות, כדאי לשאול את עצמך: "למה עלי להשקיע את זמני ב-Instagram העסקי מלכתחילה?" זו לא עוד שאלה מכשילה. התשובה עליה משפיעה ישירות על אסטרטגיית התוכן שלך. ועם כל כך הרבה נושאים עליהם ניתן לכתוב, פחות או יותר כל מטרה יכולה להיות חשובה. למשל:

אני משתמש/ת באינסטגרם בגלל ש….

  • …אני מנסה את מזלי ברשת החברתית.
  • …אני מנסה לבנות לעסק שלי מודעות חברתית נדרשת.
  • …יש לי תמונות מוצר מדהימות שאני רוצה להעלות.

כל תשובה היא לגיטימית. רק צריך לוודא שפרסום התוכן שלך מתקשר עם המטרה בגללה נכנסת לאינסטגרם מלכתחילה.

תבינו, אינסטגרם היא כל כך הרבה יותר מאשר פלטפורמה לתמונות סלפי אקראיות ותצלומי ביקיני, במיוחד בהתחשב במעמדה כאמצעי שיווק משמעותי של אינספור מותגים, וגם בגלל שמשתמשים בה כאמצעי מחקר ואתר ניסויים לגיטימי לאסטרטגיות פרסום.

תמונות מדהימות? צ'ק. הצגת מוצרים חדשים? צ'ק. אמצעי לקריאה לפעולה לקהל הלקוחות? צ'ק. פרסום באמצעות לקוחות מרוצים? דאבל צ'ק. אינסטגרם משמשת לכל אלה ועוד.

סתם פרסום אקראי באפליקציה הזו אינו אסטרטגיה טובה עבור העסק שלך. ברגע שהגדרת מה המותג שלך רוצה לעשות, ניתן להתחיל לדבר באופן ברור יותר את השפה בה מדברים העוקבים שלך.

4. לעצב נכון את סיפור המותג שלך:

איזו דרך טובה יותר ללכוד עוקבים מאשר לספר סיפור? קו משותף למותגים הגדולים ביותר ב-Instagram הוא שיש להם סיפור עסקי. באמצעות דימויים נרטיביים הם מסוגלים לתקשר עם האינטרסים והרצונות של הקהל שלהם, ומקבלים טונות של אהבה בצורה של תגובות ולייקים. אין צורך להיות סופר או קופירייטר מדופלם כדי ליצור נרטיב עסקי. כל שעליך לעשות הוא לנסח כיתוב מעניין ורלוונטי לתמונות שהעלית.

לדוגמה, הנה פרסום אינסטגרמי של Airbnb, ששובה את הקהל שלו באמצעות תוכן שיווקי סיפורי, נרטיבי ומלא הרפתקנות.

הרעיון כאן הוא לנסח כיתובים לתמונות שמשדרות את המסר שלך היטב, ולאפשר לאנשים שעוקבים אחריך להביט אל ה'פיד', או אל העמוד שלך, ולקבל תחושה מוגדרת של מה ומי אתה. זה כל העניין. נרטיב טוב מאפשר לך לנסח כיתובים ולבחור בין תמונות, תוך חיזוק הזהות שלך עבור אנשים שאולי לא מכירים אותך.

5. הצג את המוצרים שלך באלגנטיות

בסופו של דבר, לשלוט ב-Instagram למטרה עסקית מסתכם ב… להבין את עולם העסקים. כלומר פשוט לקדם את מוצריך. באמת פשוט.

כפי שמעידים אינספור המותגים שמפרסמים ב'אינסטוש' (שם חיבה), יש המון דרכים אלגנטיות 'להשוויץ' את מוצריך מבלי לדחוף אותם באגרסיביות לפרצוף של העוקבים שלך. למען האמת, יצירתיות משמעותית באינסטגרם לא פחות, ואולי אף יותר מאשר בכל פלטפורמה אחרת. גיוון אסטרטגיית התוכן שלך צריך להפוך עבורך למטרה.

כמובן, פרומואים ישירים שמכריזים על השקת מוצרים עומדים במרכז השיווק האינסטגרמי המודרני. אבל לא רק. גם תוכן וידאו הוא פופולרי בטירוף ב-Instagram ממש עכשיו. באמצעות כל אלה, בתוספת שפע של יישומים ואפליקציות שמיועדות ספציפית לפרסום באינסטגרם, ניתן להפיח במוצרים שלך חיים, ולהגדיל מכירות בלי כל צורך בתקציב מופרז.

הנה דוגמה נהדרת.

אינסטגרם גם לא חייב להיות חליפה עסקית מחויטת ומהודקת בעניבה. מותגים כמו Chubbies, לדוגמה, מסתמכים על 'ממים' או פיסות הומור בווידאו, שתפקידם להניח את המוצרים שלהם על המדף עם חיוך.

#chubbies

A post shared by Chubbies (@chubbies) on

כפי שציינתי קודם, תוכן שיווקי שמשותף על ידי לקוחות יכול להיות חלק מכוח האש השיווקי החזק ביותר שלך. זו גם הסיבה בגללה כמה מהמותגים הגדולים ביותר באינסטוש משתפים, באופן קבוע, תמונות של לקוחות ישירות מה'פיד' שלהם. הם קוראים לזה regram. הנה דוגמה.

המפתח לעקביות פרסומית מונח בריענון תמידי של רעיונות לתמונות ולכיתובים מדליקים. כל זאת כדי לשמור על העוקבים שלך מלאים בעניין ומבודרים, כדי שיישארו איתך, ממש כמו בערוצי הטלוויזיה המסחריים.

6. להתחבר עם מובילי דעה/משפיענים

ללא ספק, אחת הדרכים המהירות לזרוח ב-Instagram היא ליצור קשרים עם מובילי דעה ומשפיענים בענף שלך, שכבר יש להם מסה של עוקבים. לקבל התייחסות טובה ממוביל דעה שכזה יכול לתת אמינות ובוסט מידי לדף ולעסק.

משתמשים שכאלה זוכים להתייחסות מחברות גדולות על בסיס קבוע, ולו רק בגלל הערך שהם יכולים לספק לכל עסק. פוסט אחד טוב שהם מעלים על העסק שלך זה כל מה שצריך. כתוצאה מהמגמה הזו, כמה מהמשפיענים הללו מציעים את שירותיהם בתשלום (וקוראים לזה shoutouts).

החדשות הטובות הן שיש הרבה דרכים חינמיות להתחבר עם משתמשי כוח שכאלה. ניתן להתחיל על ידי הוספת הערות משלך לתמונות שהם מעלים, או לתייג אותם בפוסטים משלך. כאשר מתייגים@ או מוסיפים מישהו ב- Instagram, הוא מקבל התראה, בדיוק כמו בפייסבוק. לאחר שראו את שם החברה שלך צץ בפוסטים כמה פעמים, הם יכירו אותך יותר ויגדלו סיכוייך להתחבר איתם.

ניתן גם להתחבר עם ה-power users הללו בפלטפורמות ובמדיות חברתיות אחרות. למשל, הרבה משתמשי Instagram נמצאים גם בטוויטר, שיכול להיות אפשרות חלופית לפצוח בשיחות איתם.

טכניקה נוספת, אבל לא לגמרי חינמית, היא להציע להם דוגמאות חינם של המוצרים או של השירותים שלך. גישה כזו יעילה וידועה בעולם יחסי הציבור. עיתונאים רבים מקבלים מוצרים מיחצ"נים כדי להתנסות בהם ולכתוב עליהם. בין אם זה מוסרי יותר או פחות, זה בטוח עובד. כך מציעים ומדגימים ערך במקום רק לבקש דבר מה בחינם. אם 'משתמשי הכוח' מנסים את המוצר שלך ואוהבים אותו, סביר יותר שיכתבו עליו או יעלו פוסט שקשור בו בלי אפילו לבקש.

עם זאת, עליך להיות סלקטיבי. לא לשלוח הצעות לכל אחד או אחת. יש לחפש משתמשים שיש להם היסטוריה בכל הנוגע להנעה לפעולה של העוקבים אחריהם, ועל הקהל שלהם להתאים ליעד הדמוגרפי שלך.

7. הכר בכוחן של מודעות אינסטגרם

סעיף אחרון וחביב זה עוסק במה שהפך לחלק מהטבע של כל מדיה חברתית. פרסום בתשלום.

שלא כמו בפייסבוק, באינסטגרם הרבה יותר קל להגיע לאנשים המתאימים באופן אורגני. עם זאת, סוגי המודעות האינסטגרמיות הרבות, בשילוב עם יכולתה של הפלטפורמה למקד את המסרים לקהל המתאים, מפתים מותגים עם תקציב כלשהו, להתנסות במודעות שונות בתשלום. מן הסתם, כך הם מגיעים לקהל רחב יותר.

החל ממודעות וידיאו, עבור דרך 'גיפים', וכלה בתמונות וסיפורים, לפעמים לשלם עבור הנדל"ן האינסטגרמי שלך הוא בדיוק מה שצריך כדי להקפיץ את רשימת העוקבים אחריך. ואמנם מודעות וידאו וגיפים בתשלום הפכו לעניין מרכזי עבור עסקים רבים עם תקציבי פרסום. אמנם לא חובה לפרסם בתשלום באינסטוש ובכל מחיר, אבל כדאי לשקול את התכונות החדשות שאינסטגרם מציעה בתשלום עבור עסקים. לפעמים זה כל מה שחסר כדי לעבור לשלב הבא בחייך העסקיים.

לא, זה לא מאוחר מדי להיכנס לאינסטגרם

אם עדיין לא עשית את צעדיך הראשונים באינסטגרם, לא צריך להיכנס לפאניקה. עם בסיס משתמשים פעיל, שהולך וגדל, Instagram הוכיחה את עצמה כמרכיב שיווקי-חברתי משמעותי, ולא עוד אופנה חולפת. במיוחד עבור עסקים ומותגים עם סיפור חזותי, לגדל 'שבט' של עוקבים ייעודיים ולקוחות פוטנציאליים הוא מה שכל עסק צריך.

כפי שכתבתי לאורך כל המאמר הארוך הזה, אם יש לך בקשות ספציפיות למידע נוסף אודות אינסטגרם, כל מה שצריך לעשות הוא לכתוב לי הודעה קצרה, ואשתדל להעלות חומר מתאים בהקדם.

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיה

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך