סופר צעיר מכר את ספריו תמורת 2500$ לעותק – כך הוא עשה את זה

האם היית משלמת מאות דולרים עבור ספר אחד? הקוראים של הסופר הזה שילמו, ואף יותר. דנה דריקס (קוראים לו דנה והוא זכר… אין לי שליטה על דברים כאלה) שמח לגלות שעסק הקופירייטינג שלו מצליח, אבל אחרי שהוציא פרויקט כתיבה אחרי פרויקט, הוא הבין שרחוק הוא לא יגיע באופן כזה: "נשרפתי… הייתי לכוד במסחר בזמן תמורת כסף".

דריקס, בוגר אוניברסיטת ויסקונסין, כיום בן 26, שקל את האופציות שלו. למרות שהוא מנהל חוות עיזים בקלייר לייק, וויסקונסין, עיירה קטנטנה שמונה כאלף בני אדם, הוא הבין שהוא רוצה סוג אחר של קריירה, למד מנהל עסקים בקולג' והמשיך להחזיק בחווה כמקור הכנסה. כשהחליט לחפש דרך חדשה להפוך את עסק הכתיבה שלו למקור ההכנסה העיקרי, הוא החליט לכתוב ספר שמדריך בעלי עסקים איך ליצור קופירייטינג משלהם, בכוחות עצמם, במקום לשלם לאחרים.

היתה רק בעיה אחת: "הבנתי ש -90% מהאנשים שכותבים ספרים לא עושים מהם כסף", אומר דריקס. כשחקר את העניין הגיע למסקנה מעניינת: "ספרים הם הפריטים היחידים בעולם המכירות שלא מתוגמלים על פי ערכם", קבע… והחליט לעשות מעשה.

מלא בנחישות לאתגר את עצמו ואת המודל המסורתי של פרסום הספרים ומכירתם, דריקס כתב, הוציא לאור ופרסם את ספרו הראשון בעצמו. הוא קרא לו "סודות ההמרה – מיטוב העסק שלך למכירות" (“Conversion Secrets, Optimize Your Business For Sales Workbook”), ושיווק אותו ישירות ללקוחותיו באוקטובר 2015 באמזון, תמורת 400 דולר לעותק! לא רק שדריקס מכר ספרים, הוא גילה שהקוראים שלו מאוד פתוחים לקרוא ולרכוש עוד ועוד, ולדבריו הצליח למכור 1,004 עותקים בכמעט 50 מדינות. כמובן שהוא לא הסתפק רק בכך והוסיף למאמצי השיווק הרצאות שתרמו למכירות.

וזו היתה רק ההתחלה. בזמן שמכירות ספרו הראשון המריאו לגבהים שאף אחד לא ציפה להם, הוא החליט לנסות לכתוב ספר נוסף עבור קהל הנישה שלו, "סודות ההתעלות" בשמו הקצר ו “Ascension Secrets, Back-end Mastery Guide: Maximize Your Reviews & Profits”  בשמו המלא. בספטמבר 2016 הוא פרסם את הספר עם השם הארוך הזה תוך התמקדות על קבלת ביקורות חיוביות שהודגשו, מן הסתם, ב-ר' גלי ברחבי האינטרנט. הפעם הוא קבע מחיר גבוה יותר. 1,000 דולר לכל עותק (!) ודיווח על מכירת 167 עותקים. תעשו את החשבון לבד…

דריקס המעושר, מלא במוטיבציית הצלחתו, פרסם בנובמבר 2017 ספר נוסף. הפעם הוא קרא לו “High-Ticket Book Secrets: The Only Way To Publish & Sell Your Book For What It's Worth” או "הדרך למכירת ספר במחיר שהוא ראוי לו" בתרגום חופשי (מדי) במחיר של 2,500 דולר לספר!! עד כה, כך הוא אומר, הוא מכר ארבעה עותקים בלבד. עם זאת הספר שוחרר ושווק ממש לאחרונה וצפויות לו מכירות נוספות.

ספרו האחרון, “The Dream 100 Book”, שמתמקד בהתחברות ל 100 אנשים משפיעים ומרכזיים בתחומי עיסוק שונים, יצא החודש ומכר תשעה עותקים תמורת 2,000 דולר לעותק, בהזמנה מראש.

דריקס, שבמשך שבע שנים ניהל לבדו את "קבוצת דריקס", החברה שממנה יצאו כתביו, הגדיל את העסק שלו משמעותית הודות לכתיבת הספרים האלה, שתומחרו גבוה… מאוד גבוה. כיום, כך הוא מספר, יש לו מחזור בן שבע ספרות והוא מעסיק שבעה עובדים.

עד כמה רחוק ניתן לקחת את הרעיון של מכירת ספרי עיון במחיר גבוה יודע רק סופר עם תעוזה כמו שלו. "זו תנועה" הוא אומר כיום, "וזו תנועה שמחזירה את הכוח לידי היוצרים". בהנחה שמחברים אחרים מוכנים ליישם את אסטרטגיות התמחור והשיווק שלו, יהיה מעניין לראות איך השוק יגיב.

האמת צריכה להיאמר. לא לכל מחבר יש מומחיות מיוחדת, או לפחות שנתפסת כך, עד כדי שקוראיו יהיו מוכנים לשלם כמה מאות דולרים או יותר לספר אחד. זאת ועוד… לא לכל סופר יש קהל יעד שיכול להרשות לעצמו להוציא סכומים כאלה פר ספר. אבל דריקס הוכיח שזה אפשרי. אם חקלאי העיזים הזה הצליח, כנראה ששווה לנסות. עובדה היא שהניסוי שלו בתמחור ספריו מעלה כמה אפשרויות מעניינות עבור כולנו, בתקווה להרוויח חיים טובים יותר באמצעות פרסום עצמי, בעולם שבו הערך הנתפס של סופרים הולך ויורד.

אנשי מקצוע רבים יש בחוץ, בעלי ידע עצום ונרחב. אלפים, אולי מאות אלפים בעולם ישמחו להכיר, לקרוא וללמוד מהם. בעולם בו אנחנו חיים כל שצריך לעשות הוא לחבר ספר מעניין על הנושא הנבחר, לתרגם אותו לאנגלית ולשווק אותו בצורה נכונה ב'אמזון' ובאתרים אחרים. אליה וקוץ בה. אנשי מקצוע עסוקים מדי ומתקשים למצוא את הזמן לכתוב ספרים בעצמם – אבל לשם כך נוצרו סופרי הצללים. לא? כן!

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית