פשוט וקצר = נקלט ונמכר

אם נדמה לך שהאבחנה בין כותב מיומן לבין כותב מחורבן נעשית על בסיס שגיאות כתיב וטעויות דקדוק, כדאי לחשוב על זה שוב. לא במקרה זה המאמר הפשוט והקצר ביותר שכתבתי. למעשה "קצר" ו"פשוט" הן שתי מילים שמתארות את לב ליבה של הכתיבה השיווקית הטובה ואת הקופירייטינג המהודק. הטיפים החשובים הללו הם כלי מושלם לשיפור כתיבה לשם מכירה באשר היא. אם יש לך 5 דקות אני רוצה להדגים לך למה.

מתחילים?

יתרונה העצום של כתיבה פשוטה וקצרה היא קלות הקריאה המתקבלת. משפטים קצרים ופשוטים קלים לעיכול עבור הקוראים. הדבר הטוב ביותר עבורך, עבור המוצר או השירות שלך, הוא לכתוב פשוט וקצר. יצירת משפטים ארוכים ושורות ארוכות עושים בדיוק ההפך. הם מסיחים את דעת הקוראים מהמסר. הדרך הטובה ביותר אל מוחו של הקורא היא לערבב, מדי פעם, בין אורכי המשפטים, כדי לשמור על תשומת לבו לאורך פרק זמן ארוך יותר.

זה בסדר להתחיל משפטים עם "אבל" או עם ו' החיבור. לכתוב שיווקית משמעו שאין צורך להיצמד לחוקי הדקדוק שלמדת בבית הספר. אפשר ואפילו מומלץ להתחיל משפטים ככה. הסיבה לכך טמונה בסוד המקצועי איתו התחלתי את המאמר הזה. משפטים שמתחילים ב"אבל" או עם ו' החיבור מבטיחים משפטים קצרים יותר. משפטים קצרים יותר הם פשוטים יותר. ועוד דבר. זו דרך מצוינת להדגיש רגעים קריטיים בטקסט.

להימנע מחזרות מיותרות בתוכן נשמעת כמו עצה מובנת מאליה, אבל היא לא, מפני שלפעמים, כשעושים בזה שימוש מושכל, מוטיב החזרה יכול להיות כלי רב עוצמה. אבל, אם אין לך מושג איך להשתמש בו נכון, חזרה יוצרת שעמום. חזרה על התוכן שכתבת בסעיף הקודם, בלי להוסיף לו דבר, גורמת לכתיבה שלך להיגרר אל מחוזות ה"לא פשוט", "לא קצר" ו"לא מעניין". מצאת מילים שחוזרות על עצמן פעמים רבות? יש לחפש חלופות מתאימות. הפעולה הפשוטה הזו תהפוך את הקריאה בטקסט שלך למעניינת ולמרתקת יותר. הטקסט יהיה עשיר ומשמעותי יותר. הקוראים שלך יודו לך. וכשהקוראים מודים לך עולה הסיכוי שיקנו ממך.

וכדי לשמור על הפשוט והקצר אנחנו חייבים להימנע גם מכתיבת מילים מורכבות. גם אם קהל הקוראים שלך מורכב מאנשים אינטליגנטים ומלומדים, מילים מורכבות ומסובכות לא יבטיחו את פיתויים להמשך קריאה או לנקיטת פעולה. ברוב המקרים יתרחש בדיוק ההפך. גם אם התוכן חייב להיות עשיר במידע, יש להימנע מלסבך את הקוראים. הסיבה לכך היא פשוטה קצרה. המטרה העיקרית של כתיבת כל פיסת תוכן שיווקי היא להציע בהירות לקוראים. המורכבות והכבדות הן האויב של סגנון הכתיבה הפשוט והקצר. לפיכך, בכל פעם שמעלים טקסט שמטרתו למכור, כדאי תמיד לחשוב פעמיים אם שימוש במילים מורכבות או בביטויים מסובכים באמת הולך לעשות הבדל גדול.

וכל זאת למה? כי קופרייטינג = קצר. כתיבה שיווקית = פשוט. אחרת? אף אחת מהמילים הללו לא ישרתו את מטרתך העיקרית, והיא למכור.

זו גם הסיבה שהמאמרון הזה קצר ופשוט מתמיד.

המסר עבר?

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך