סיפורי חייו של מר פיקרי | ביקורת הספרים של טלי

בספר הקסום 'סיפורי חייו של מר פיקרי' כל פרק מתחיל בציטוטים, שחתומים על ידי גיבור הספר, מתוך ערימות הספרים שמעטרים את חנות הספרים האמריקאית הקטנה שלו, שנמצאת על אי אמריקאי קטן. אלו הם ציטוטים שאמורים לייצג משהו שמסופר בפרק עצמו, שיש בהם אמירה או השלכה על הדברים, כמטפורה לחיים מלאי מטפורות גם כך.

הספרים של מר פיקרי הם כל חייו על האי הקטן 'אליס', במיוחד לאחר ששכל את אשתו שנהרגה בתאונת דרכים. נו מה הפלא? היא היתה הגורם המתווך בינו ובין העולם, שעה שהוא תמיד היה אדם מסוגר ומתבודד ואילו היא ההפך ממנו.

מספרים גם ש'סיפורי חייו של מר פיקרי' היה לרב-מכר מיד עם צאתו לאור בארצות הברית. הוא נכתב על ידי גבּריאל זֶווין, סופרת ותסריטאית אמריקאית, שספרי הנוער שלה תורגמו ליותר מעשרים שפות. "ספר מצחיק, עדין ומרגש, המזכיר לכולנו מדוע אנו קוראים ומדוע אנו אוהבים" כתבו עליו בביקורת של Library Journal, על כך אוסיף כי הוא גם מזכיר לנו למה נוסחת הסיפורים/תסריטים/סרטים האמריקאים עובדת עלינו למרות שהיא כל כך צפויה מראש.

שעה שהספר מתחיל בתיאור התנהגותו הדוחה והלא חברותית של מר פיקרי, שמין הסתם מגיעה מכאב עמוק, אט-אט הוא מטפס דרגה רוחנית, ואז עוד אחת, ועוד אחת, עד שלא נותר לקוראים אלא להתאהב בו. כל כך אמריקאי. הוא מתפכח ומשתנה בשל פעוטה שאימה נוטשת אותה בחנותו עם פתק עליו כתוב: "זאת מאיה. היא בת שנתיים וחודש. היא חכמה מאוד, מדברת יוצא מן הכלל לגילה, והיא ילדה מתוקה וטובה". כל כך צפוי לגלות שמאיה תשנה את חייו, תלמד אותו להיפתח אל העולם מכל בחינה מחשבתית ורגשית ושהיא באמת פעוטה מבריקה שמאפשרת לו לראות את העולם בצבעים ורודים הרבה יותר. כל כך צפוי ועם זאת כל כך מענג.

Ferrari 360 Modena F1

£45,000.00 (15 Bids)
End Date: Monday Jun-25-2018 10:00:20 BST
Bid now | Add to watch list

אהבתי בספר: עצם העובדה שהסיפור מתרחש על אי קטן, מוסיפה קסם לסיפור הקסום גם כך, שנובע מהאינטימיות, מהבידוד ומהמשפחתיות החברתית של תושבי האי. מר פיקרי חי באמצעות הספרים אבל לא באמצעות אנשים, הילדה משמשת לו פתח לכך. מר פיקרי גם אחראי על הידע ועל ההעשרה של כל האי ואנחנו, הקוראים, הופכים לתושביו ולתלמידיו. אהבתי את ציטוטי הסופרים שמשמשים כמעין פתח לא רק לפרקי הספר הזה, אלא גם לקריאת הספרים והסופרים הללו בעולם האמיתי. מהלך מבריק של הסופרת. אהבתי את הסיפור המעניין ואהבתי לשים את עצמי בנעליו של מר פיקרי, ולו רק מפני שחלום שלי להיות בעלת חנות ספרים. הספר כתוב מרתק, מצחיק ועצוב והקריאה זורמת כבתוך חלום.

פחות אהבתי בספר: כאמור, המדובר בקיטש אמריקאי. יש בו את כל האלמנטים האמריקאיים הצפויים של מחלה, תאונה, התפכחות, מציאת אושר וכל שאר הירידות לצורך עליות. מאוד מוכר, אבל מאוד עובד. אז זה לא ספר שיפתיע את מי שמכירה את הנוסחה בעל פה, אבל החיים מלמדים אותנו שהנאה לא תלויה בהכרח במרכיב ההפתעה.

שורה תחתונה: אוהבת ספרים? אל תדלגי על הספר הזה. התרגשתי, צחקתי, בכיתי, למרות הנוסחה האמריקאית, ואולי בגללה? זה עוד אחד מהספרים שקשה להניח אותם בבית הקברות לספרים, גם כשהם נגמרים. אני מרגישה שנוצר בינינו קשר, ולא עוד קשר – קשר אמריקאי טוב!

ארבעה וחצי מתוך חמישה כוכבים של הנאה אמריקאית

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

שישה טיפים לכתיבת ספר מאת ג'יין הארפר, מחברת שני רבי מכר

איך היא עושה את זה? הריאיון הבא שנערך בפסטיבל הכותבים של סידני, אוסטרליה, חושף את סודותיה ומרים את המסך מעל כתיבת ספרי מתח שמוכרים כמו מטורפים.

בשנת 2014 ג'יין הארפר החליטה שהיא סוף סוף הולכת לעשות את זה ולכתוב ספר. היא נרשמה לקורס כתיבה מקוון, ובתוך 12 שבועות בלבד סיימה את הטיוטה הראשונה של ספרה ‘The Dry’ (היובש/הבצורת). רומן הפשע המהיר והמתוחכם הזה היה סוג של ספר שתמיד רצתה לכתוב. "אני אוהבת ספרים שמתובלים במסתורין ובמתח", אומרת העיתונאית לשעבר.

זה היה סיפור הצלחה מידי. המבקרים אהבו את מבנהו האלגנטי של הספר, את קולה האוסטרלי ואת יכולתה של הארפר לצייר נוף מלא חיים על אף הבצורת המתוארת. הקוראים אהבו את הספר בגלל הקצב שפועם בו, ובגלל הגיבור המביך אך החביב. ספרה רץ בהצלחה יתרה ברשימות רבי המכר ברחבי העולם, זכה בפרסים מרובים, נמכר ותורגם ליותר מעשרים שפות.

כיום הארפר עדיין רוכבת על הצלחת ספרה, שאמור להפוך לסרט. זכויותיו נמכרו לחברת ההפקה של השחקנית ריס וויתרספון, והתסריט הושלם. ספרה השני של הרפר “Force of Nature” (כוח הטבע) הפך גם הוא לרב מכר, ולדבריה יש עוד אחד בדרך.

כך היא עשתה את זה.

Ferrari 360 Modena F1

£45,000.00 (15 Bids)
End Date: Monday Jun-25-2018 10:00:20 BST
Bid now | Add to watch list

1. ברצינות. פשוט להתחיל: לפני שכתבה את ספרה הראשון, הארפר היתה עיתונאית במשרה מלאה, שתמיד רצתה לכתוב רומן. אבל "לא הגעתי לזה". למעשה היא עשתה מה שעושים רבים אחרים – היא דחתה את כתיבת הספר במשך שנים. "תמיד חשבתי שיום אחד יהיה לי רעיון נהדר וכשהוא יגיע יהיה לי יופי של ספר", היא אומרת, "אבל עשור חלף, וזה לא הגיע". ואז היא הבינה שהיא פשוט תצטרך לדחוף את עצמה אל הרעיון במקום לחכות שהוא ידחוף את עצמו אליה. "באמת נמאס לי לחכות שזה יקרה", היא נזכרת. כפי שעיתונאים לפעמים מושכים את עבודתם עד הדד-ליין, היא ידעה שהיא צריכה קצת מוטיבציה כדי לעשות את העבודה. אז היא נרשמה לקורס כתיבה מקוונת. "במסגרת הקורס היה עלינו לשלוח תקציר ופתיחת פרק, ואז חשבתי, 'אני הולכת לעשות את זה… זה בדיוק הלחץ החיצוני שהיה חסר לי כדי להתחיל'", נזכרת הארפר. אז היא מילאה את המשימה שניתנה לה בקורס וכעבור שנים-עשר שבועות, בערב ראש השנה, היא סיימה את כתב היד שלה, ולמעשה את הטיוטה הראשונה שהפכה לספרה הראשון והמצליח.

2. לפנות זמן לכתיבה: הארפר כתבה את ספרה הראשון כשעבדה במשרה מלאה, וכתבה את ספרה השני בהיריון. אור לעובדות האלה אפשר לומר שהיא יודעת דבר או שניים על ניהול זמן. "אני מאוד ממושמעת במהלך הכתיבה שלי", היא אומרת. לכתיבת ספרה הראשון היא 'גילפה' שעה בכל יום, ללא הסחות דעת, רק כדי לכתוב. "הייתי חוזרת הביתה מהעבודה, נשארת בבגדי העבודה שלי, ופשוט מתיישבת לכתוב במשך שעה". אחרי ששעת הכתיבה הסתיימה, היא הניחה לעצמה להירגע, להחליף בגדים, להכין ארוחת ערב ולצפות בטלוויזיה. "כי כשאת יודעת שיש לך רק שעה, את באמת מנסה להפיק מעצמך את המרב בשעה הזו".

3. כוחו של הפרולוג (או המבוא): בשני ספריה הראשונים, שכאמור הפכו לרבי מכר, הדבר הראשון שכתבה היה הפרולוג. בכל אחד מהם, כך היא אומרת, היה לה דימוי מפתח במוחה – "המשפחה שנרצחה ביער" בספרה הראשון, או "אישה שנעלמה בשיחים" בספרה השני. "אני יכולה ממש לראות את הדילמה הזאת, את הנושא הזה, ואז משם אני יכולה לבנות את מה שהיה יכול לקרות או את מה שעשוי לקרות, ואיך זה ישפיע על האנשים מסביב". פרולוג טוב יכול לשמש כמדריך לסופר – כמעין הצהרת כוונות ומצע שליחות ברורה שמתווה לאן הולך הרומן. "אני חושבת שזה באמת עוזר, ופרולוג שכזה חוסך לך הרבה מילים מאוחר יותר", אומרת הארפר. האמת היא שהיא צודקת, וזה עוזר לא רק לסופר, זה יכול לעזור גם לקורא. "אנשים שקוראים את זה וחושבים, 'טוב, זה לא בשבילי', כנראה לא יאהבו את שאר הספר. אני אוהבת פשוט לשים את הכל בפרולוג, ולתת לו להתפתח".

4. עשו את זה קצר ומתוק: על פני הביקורות הטובות לספרה הראשון, הביטוי "הופך דף" (באנגלית זה עובד טוב יותר – page turner) עולה שוב ושוב. זו ביקורת מדויקת. פרקי ספריה קצרים וחדים, וכל אחד מהם מסתיים במתח או בשאלה גדולה שעושה חשק לקרוא עוד ועוד. כשמדובר בבניית הפרקים שלה, הארפר היא שיטתית באופן חסר רחמים. "מחיקת כמה פסקאות אחרונות בכל פרק, וסיומו קצת יותר מוקדם מהצפוי, יכולים לעשות את כל ההבדל במונחים של קריאה רציפה וצורך לעבור לפרק הבא" היא אומרת, "אני די הגיונית בקשר לזה. אני חושבת על איך אני יכולה לסיים את הפרק כך שיגרום לקוראים לרצות, אפילו להיות חייבים לקרוא את הדף הבא, את הפרק הבא. זאת אפילו לא הרגשה. זה מבט קליני מאוד על מה יגרום לקוראים לרצות עוד".

5. כדאי שפתרון התעלומה יהיה שווה את זה: רומן מתח הוא ז'אנר שכיף לקרוא. אבל רבים נופלים בסוף, כשמגיע הרגע לחשוף את התעלומה ולגלות את פני הרוצח. התוצאה? אכזבה גדולה לקוראים. לפעמים שאלת "מי הרוצח?" ברורה כבר מהדף הראשון, ולפעמים הסוף כל כך מסובך שהוא נוגד כל היגיון. כשהארפר התיישבה לכתוב את ספרי הפשע שלה, היא היתה נחושה בדעתה שהם יסתיימו מעניין וטוב ושחלילה לא יאכזבו. "לפני שמגיעים לסוף הסיפור כדאי לתת לקוראים סיכוי להבין למה X, Y ו- Z קרה". היא אומרת שהיא תמיד יודעת מי הרוצח לפני שהיא מתחילה לכתוב. ברגע שהיא מסיימת את הטיוטה הראשונה, היא חוזרת ומשליכה כמה נתונים מטעים ורגעים שעלולים להסיט את תשומת הלב מהרוצח האמיתי, כאילו היו אלה תבלינים על תבשיל גורמה. "כאשר יש לך עלילת בסיס מבוססת, נהיה הרבה יותר קל להוסיף את התבלינים הללו, כי את מקבלת תחושה כמה תבלינים אפשר להוסיף, ואיפה את יכולה להשפיע על תשומת הלב של הקוראים, וזה בדרך כלל קורה בשלב מאוד מאוחר בכתיבה".

6. לכתוב עבור הקוראים שלך: בעוד שלהארפר הלך קלף מטורף, ומזלה שיחק לה כמו למעטים, היא להוטה להדגיש שזה לא קרה בין לילה. כתב היד הראשון לספרה הראשון הכיל רק 40,000 מילים, רחוק מאוד מהספר הסופי שמכיל כ – 90,000 מילים. בזמן שהיא חוגגת את הצלחותיה, היא אומרת שמה שבאמת מנחה אותה היא לא ההצלחה, אלא הקוראים. "כשכתבתי את הספר הראשון, מטרתי האמיתית היתה רק לסיים אותו", היא אומרת "ואז את חושבת… 'נו טוב, אנסה לעשות את זה הכי טוב שאני יכולה' ואז את חושבת 'רגע… אבל זה יהיה נהדר אם זה יצא לאור' ורק בסוף את חושבת 'וואוו, יהיה מדהים אם הספר הזה יימכר ואפילו יצליח'. אני כל כך שמחה על ההצלחה הזאת, באמת. אבל בכנות, ואני מקווה שאני לא נשמעת זולה, אני אוהבת במיוחד את העובדה שקוראים אומרים שהם נהנו מהספר, כי זה כל מה שרציתי, לכתוב ספר שאנשים ייהנו ממנו".

מסכים עם כל מילה.

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

 

 

7 אסטרטגיות יעילות למודעות פייסבוק (ובכלל)

בפוסט הזה אני מתכוון לקחת אותך לסיור מעשיר בין שבע אסטרטגיות שונות של קופירייטינג, שמתאימות ספציפית למודעות פייסבוק, ויכולות להרים אותן לגבהים שלא תיארת. רק לידיעתך, באופן כללי יותר הן מתאימות גם למסעות פרסום במדיות אחרות.

Ferrari 360 Modena F1

£45,000.00 (15 Bids)
End Date: Monday Jun-25-2018 10:00:20 BST
Bid now | Add to watch list

גורמים שונים נלקחים בחשבון כשכותבים מודעת פרסום בפייסבוק ובכלל. לא רק התמונה או הווידיאו צריכים להתאים למודעה, גם הטקסט חייב להיות חזק. רבים שהפעילו מסעות פרסום זהים, ויצרו רק שינוי קל (או כבד) בטקסט המודעה, גילו שהם מקבלים תוצאות שונות באופן דרסטי לאותן מודעות, מה שמוכיח עד כמה הכתיבה הטובה והמתאימה היא קריטית.

מה הקופירייטינג למודעת הפייסבוק שלך אמור לעשות?

טקסט מתאים וטוב למודעות הפייסבוק יכול לעזור לך למכור את המוצר או את השירות שלך, הרבה יותר טוב מאשר תיארת לעצמך, או לגרום למשתמשים לבצע פעולות מסוימות. זו מודעה שיכולה להכיל מידע חשוב על המוצר שלך, או בקשה להרשמה לניוזלטר או לאירוע. כמובן שלמודעה שלך יכולות להיות מטרות רבות נוספת, כמו להעלות את מספר העוקבים אחריך בפייסבוק או באינסטגרם. כדי להביא לתוצאות כאלה, הכתיבה שלך לא אמורה רק לגרום למישהו לעשות משהו, היא אמורה לומר לקהל הגולשים למה הם צריכים לעשות את מה שרצית.

הנה כל מה שהמודעות שלך בפייסבוק צריכות לעשות:

לתפוס את תשומת הלב. התמונה ואו הסרטון שמצורפים למודעה שלך יהיו ככל הנראה הדבר הראשון שהגולשים יראו, אבל הטקסט שלך הוא זה שישפיע אם ילחצו על המודעה או לא.

הדגשת הערך של ההצעה. ערך אמיתי של הצעה שיווקית, שכתוב טוב, מראה בבירור איך המוצר או השירות שלך יכולים לשפר את חיי הלקוחות.

ליישר קוו עם הקריאה לפעולה. הטקסט שלך צריך להוביל לקריאה לפעולה באופן הכי טבעי שאפשר, ו"הכי טבעי" משמעו שיש קשר הגיוני בין מה שכתבת במודעה לבין ההצעה שלך בסופה.

לגרום לגולשים לעשות משהו. האם הצלחת לגרום לגולשים, לכל הפחות, ללחוץ על המודעה כדי לקבל מידע נוסף? אם לא, הטקסט שלך לא עושה את עבודתו ולא משכנע מספיק.

כעת, כשאנחנו מצוידים ביסודות לעיל, נבחן שבע אסטרטגיות קופירייטינג (כתיבה שיווקית) שונות, שבהן כדאי להשתמש כדי לקבל תוצאות הרבה יותר טובות בכל מודעה.

1) לשאול שאלה שהתשובה עליה ידועה מראש: אם שואלים כל אדם רציונלי ביקום "האם אתה רוצה שיהיו לך יותר שעות פנויות ביום?" או "האם אתה רוצה יותר כסף?" התשובה תהיה "כן" מהדהד. על שאלות כלליות כאלה קשה מאוד לערער. ​​הן פונות לנקודת כאב משותפת לכלל האנושות, והן יכולות להיות מיושמות כמעט בכל מודעה. שימוש בשאלות פשוטות וגנריות שכאלה היא דרך מצוינת לזכות בתשומת ליבו של… כמעט כל אחד, והן מגבירות את הסיכוי שיקראו את המודעה שלך. וזו בדיוק המטרה שלך.

2) להתחיל טקסטים עם "הידעת?": רוב האנשים שנחשפים ל"הידעת ש?" מרגישים כאילו הם חייבים לדעת עוד. למשל: "הידעת שמקדונלדס משקיעים בפרסום עבורך 8 שקלים, ולו רק כדי שתכנס אל הסניף? הידעת שכשהם מוכרים לך בורגר תמורת 7 שקלים הם מרוויחים רק 0.5 שקל? אבל… כשהם מבקשים להגדיל לך את הארוחה ומצליחים בכך הם מרוויחים על גבך עוד 5 שקלים?"

הידעת ששימוש בשאלות כאלה בתחילת המודעה היא למעשה דרך מאוד יעילה לגרום למשתמשים לקרוא את שאר המודעה שלך? ראית מה עשיתי פה?

בכל הרצינות, כל המרגישים תקועים עם הטקסט למודעות הפרסום שלהם, ורוצים להשתמש בעובדות מעניינות כדי למכור משהו, צריכים להתחיל את המודעות שלהם עם שאלות שכאלה. זה פשוט וזה עובד.

3) זה סיפור ארוך: זה סיפור ארוך גם כי באופן אישי אני לא מתחבר לטכניקה הזו, שנוגדת את כללי הקופירייטינג הבסיסיים, וזה סיפור ארוך כי מפרסמים רבים עושים בטכניקת הסיפור הארוך שימוש נהדר, כי מתברר שהיא מקדמת להם את כל מה שהם רוצים לקדם.

סיפורים ארוכים בפייסבוק (טקסטים שיש בהם יותר מ-5 שורות או שצריך ללחוץ על 'קרא עוד' כדי לחשוף את מלואם) יכולים להיות יעילים באופן מפתיע. ראשית הם באמת יכולים לתת למשתמשים הרבה מידע, ומפנים יותר מקום לשכנוע עדין תוך שימוש בסיפור מפורט. סיפורים ארוכים מסייעים גם ליצוק ערך במוצרים ומתחילים ליצור מערכת יחסים עם לקוחותיהם בשלב מוקדם, עוד לפני שקבלו את המוצר או התעניינו בשירות.

מאחר שאני לא משתמש ולא אשתמש בטכניקה הזו, שפחות מתאימה לכתיבה ולאופי שלי, ניסיונם של אחרים מלמד כי פרסום בשיטת הסיפור הארוך יעיל יותר כאשר הוא נע בין פסקה ארוכה אחת לשלוש. יותר מזה עלול להציף את הגולשים ביותר מדי מידע ולהפחית את הסיכוי למכירות, אם כי גם כאן יש יוצאים מן הכלל.

4) רישום תכונות שונות בתבנית קרוסלה: אחד הדברים המוצלחים במודעות קרוסלה הוא שיש מקום ליותר תמונות, וחשוב מכך – יותר מקום לטקסט מכירתי בצורה אורגנית, מבלי להפריז. אסטרטגיה מוצלחת במיוחד שמודעות כאלה מאפשרות היא רשימת התכונות והתועלות השונות בתמונות השונות, משמע במוצרים השונים. היא מאפשרת יותר מסרים בפחות מילים. הדוגמה למטה ממחישה את זה.

7 אסטרטגיות יעילות למודעות פייסבוק (ובכלל)

רישום תכונות שונות בתבנית קרוסלה:

5) טקסט קצר עם נקודות דגש: זו אחת מהצורות הקלאסיות לפרסם הרבה מידע בלי להעמיס. כי לפעמים רשימות שורות הדגש Bullet Points)) היא אחת מהדרכים הטובות ביותר להציג את כל תכונות המפתח והיתרונות של המוצר שלך, במיוחד אם לדעתך לכתוב את כולן ביחד זה דבר חיוני למכירות ולהמרות.

7 אסטרטגיות יעילות למודעות פייסבוק (ובכלל)

טקסט קצר עם נקודות דגש

פריסת טקסט שכזו היא תמציתית, 'שוברת' את המידע למשפטים קצרים ולמסרים קלים לעיכול, קלה יותר לסריקה ולכן מביאה לכך שקוראים יותר מידע בפחות מאמץ.

6) ה'צליפה' או המסר הקצר: זו בהחלט האסטרטגיה הטובה ביותר עבורך, במיוחד אם כתיבה שיווקית היא לא הצד החזק שלך. כי השיטה הזו מאפשרת גם לכותבים גרועים למכור כמו מטורפים… בהנחה שהצליפה הטקסטואלית שלהם אכן פגעה במטרה.

7 אסטרטגיות יעילות למודעות פייסבוק (ובכלל)

ה'צליפה' או המסר הקצר

טקסט קצרצר שכזה 'יורה' תכונה או תועלת ממש מהר, ממש קצר, ומשאיר לגולשים זמן להרהר בזה.

7) הומור עדין וחכם: חולה על הטכניקה הזו. בגללה הפכתי לכותב. כי אתם מבינים, לפעמים "חכם" הוא הטכניקה הכי טובה שיש. משחקי מילים, בדיחות בטעם, או כל רעיון טקסטואלי בעל נימה הומוריסטית מתאימה, עוזרים למודעות שלך להתבלט באופן משמעותי, הרבה יותר מכל המודעות הבנאליות שיש מסביב. תראו את המודעה הבאה. אם אתם קוראים אנגלית ומבינים חשבון בסיסי של כיתה ב', סביר להניח שהיא תעלה בכם חיוך קל.

7 אסטרטגיות יעילות למודעות פייסבוק (ובכלל)

הומור עדין וחכם

אני עדיין זוכר מודעה של כירופרקט, שראיתי לפני כמה שנים. המודעה שלו הראתה שלד אדם והטקסט הלך ככה: "מה הדבר המפחיד ביותר בזומבים? השלדים שלהם!" אני עדיין בועט בעצמי שלא תפסתי צילום מסך של המודעה הזו כדי שגם אתם תיהנו.

לסיכום – מה שכותבים במודעות פייסבוק (ובכלל) הוא הגורם החיוני ביותר, שקובע אם מסע הפרסום שלך יהיה בעל ביצועים גבוהים או כישלון חרוץ. אסטרטגיות שונות כמו אלו, יעזרו לך ליצור טקסטים שיכולים להגדיל את ההמרות ומכירות מסוגים שונים, ולקבל את התוצאות שתמיד חיפשת.

יש לזכור ולבדוק כל אסטרטגיה ביסודיות, שכן אסטרטגיות שונות פועלות עבור קהלים שונים בזמנים שונים. יש לעקוב מקרוב אחר מסעות הפרסום המפוצלים שלך, כדי לראות מה עובד לך טוב, וכדי שניתן יהיה להשהות מודעות שלא פועלות עבורך כמו שצריך.

מה דעתך? האם השתמשת באחת מהאסטרטגיות הללו במודעות הפרסום של פייסבוק? מה עבד הכי טוב בשבילך?

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך