16 עובדות משוגעות ומעניינות על גוגל

תוכן שיווקי טוב, רע, בינוני או גאוני בסופו של דבר מגיע לשרתים של חברה אחת שהפכה ל'אלוהים החדש' של כדור הארץ – גוגל. מה שאנחנו לא עושים ואיך שלא נעשה את זה, כל מה שבאמת רצוי לנו כבעלי עסקים הוא שגוגל יעלה אותנו ברשימת הדירוג שלו ויחשוף אותנו כעסק מוביל בתחום מומחיותנו. אז למה שלא נכיר את גוגל קצת יותר טוב? הרי כשמחזרים אחרי גוף כלשהו, בין אם הוא חטוב או עלוב, לא יזיק להכיר אותו ברזולוציה גבוהה יותר כדי להגדיל את הסיכוי שיבחין בנו. הנה 16 עובדות משוגעות ומעניינות על גוגל, שלפחות את חלקן לא ידעת, ושמסבירות מדוע גוגל היא מפלצת דיגיטלית אימתנית שהעולם לא ידע כמותה:

1. מנוע החיפוש של גוגל לוקח בחשבון כ-200 מרכיבים שונים לפני שהוא מעביר אליך את תוצאות החיפוש שלך בשבריר של שניה.

2. Google מחזיקה במקבץ דומיינים שמכילים את הטעויות הנפוצות ביותר באיות שם החברה, ביניהם com, Gogle.com, Googlr.com ועוד. גוגל גם מחזיקה בדומיין בשם 466453.com. ראו תמונה מעלה והבינו למה.

3. בשנה בה גוגל נולדה, 1998, משתמשים ברשת יצרו חצי מיליון חיפושים דרך מנוע החיפוש של החברה, בכל יום. כיום ישנם יותר מ-2 מיליון חיפושים במנוע החיפוש של גוגל בכל שניה!

4. בכל חודש, בכל שבוע וכמעט בכל יום גוגל חוקרת ונכנסת לפרויקטים שאמורים להשפיע על חייהם של כל תושבי כדור הארץ. מנגד היא מפתחת גם פרויקטים קטנים יותר שמשפיעים על מספר מצומצם יותר של אנשים. למשל, בשנת 2012 גוגל השיקה ב Gmail תמיכה בשפת הצ'רוקי (Cherokee – שפת האינדיאנים מזרם ה'אירוקי').

5. מאז שגוגל השיקה את שירותי צילומי הרחוב של מפות גוגל בשנת 2007 ועד היום הם צילמו רחובות לאורך יותר מ 11.5 מיליון קילומטרים של כביש.

6. באותה שנת 2007, כשגוגל רק השיקה את שירות צילומי הרחוב, צולמו רק 5 ערים בארצות הברית במצלמות של 5 מגה פיקסל. כיום הם הספיקו לצלם כמעט את כל הרחובות בכל היבשות במצלמות של 75 מגה פיקסל.

7. יותר מ-6 ביליון שעות וידיאו נצפות בכל חודש ב'יוטיוב' (You-Tube), של גוגל כמובן. בחישוב גס זה כמעט שעת צפייה לכל אדם ואדם על פני כדור הארץ.

8. מהיכן מגיע כל התוכן הזה ליוטיוב? מאתנו… משתמשים ברחבי העולם מעלים 300 שעות וידיאו ל'יוטיוב' בכל דקה!

9. יותר מביליון טלפונים חכמים מסוג אנדרואיד נמכרו בשנה שעברה. משמעות הדבר היא שמערכת ההפעלה של גוגל כבר שולטת ב-81% מהשוק… וידה עוד נטויה.

10. לגוגל יש יותר מ – 53,600 עובדים הפזורים על פני 70 משרדים ביותר מ – 40 מדינות מסביב לעולם.

11. כשגוגל רוצה משהו היא לא מתקמצנת ורוכשת אותו בכסף רב. למעשה, גוגל בצעה יותר מ – 170 רכישות לאורך השנים. 10 הרכישות הגדולות ביותר של גוגל מסתכמות בסכום דמיוני בסך 24.5 ביליון דולר.

12. זה נחמד לדבר על פרויקטים מדליקים של גוגל כדוגמת מכוניות שנוהגות את עצמן ועדשות מגע חכמות, אבל לא משם מגיע הכסף הגדול שלהם. בשנת 2014 גוגל הרוויחה כ-66 ביליון דולר, ובסביבות 89% מההכנסות הללו הגיעו מכיסם של המפרסמים בגוגל.

13. לארי פייג' וסרגיי ברין, שני מדעני המחשב שהקימו את גוגל, הם גם אלה שיצרו את הטרנד הוויזואלי המתחלף בלוגו של גוגל, אותו ניתן לראות בכל פעם שמגיעים אל דף מנוע החיפוש שלהם. הכל התחיל כאשר הם וצוות גוגל עשו את פעמיהם ל'פסטיבל האיש השרוף' במדבר נוודה שבארה"ב בשנת 1998. כל מה שהם רצו באותה עת הוא שאנשים ידעו איפה צוות גוגל יהיה בימים הקרובים, אז הם הוסיפו את הלוגו של הפסטיבל ללוגו של החברה, כפי שניתן לראות בתמונה הבאה.

google and Burning man logo14. גודלו של אינדקס החיפוש של גוגל עומד על יותר מ-100 מיליון ג'יגה-בייט. אם מטורף כלשהו ירצה להכיל את כל האינדקס של גוגל בביתו הוא יזדקק ל – 100 אלף כוננים קשיחים בגודל של טרה-בייט כל אחד.

15. גולשים ברשת כל כך נזקקים לשירותי גוגל, עד שבשנת 2013, כאשר התגלתה תקלה במערכת גוגל שקרסה למשך 5 דקות, תנועת האינטרנט העולמית צנחה ב – 40%.

16. גוגל היא החברה היחידה בעולם שמטרתה הגדולה ביותר היא להקטין את הזמן במהלכו אנשים שוהים באתר שלהם.

עכשיו, אחרי שסופקה מנת הסקרנות שלך, כדאי לך להבין מדוע בעולם המקוון שגוגל שולטת בו כל כך חשוב תוכן מקורי לקידום עסקיך ברשת.