הצהרת נגישות

מידע על אופן השימוש באתר

ל'כותב טוב' הסבירו שחשוב לשים דגש מיוחד על כך שכל אחת ואחד יוכלו להשתמש באתר, וכך הוא עשה. 'כותב טוב' מודע לקשיים שבעלי מוגבלויות עשויים להיתקל בהם כאשר הם מנסים לגלוש באתרים מסוימים. מטרתו להבטיח הנגשה של האתר לכולם. לכן 'כותב טוב' שם דגש מיוחד על הנחיות WC3/WCAG 2.0, העוסקות ברוב המכריע של בעיות הנגישות הניצבות בפני משתמשי הרשת. הבודקים ימצאו שאתר 'כותב טוב' נגיש ברמה AA. אתם חייבים להסכים – זו רמה לא רעה בכלל…

נגישות האתר:

'כותב טוב' עשה את מירב המאמצים לבנות את האתר הזה כך שלא יהיו בעיות תאימות. האתר נבדק על גבי מגוון דפדפני אינטרנט וגדלי מסך שונים ונמצא ראוי. אפילו ווידאנו שפריסת האתר מותאמת ומתאימה את עצמה לגודל המסך, ללא התערבות המשתמש. 

ובכלל, אתר 'כותב טוב' גם מותאם במלואו לגדלי המסך, מערכות ההפעלה והדפדפנים הבאים: Windows, OS X, IOS, Android, blackberry, 3.1’’ – 5.5’’, 7’’ – 11.6’’, 11.6’’ – 17.3’’, 21.5’’ – 30’’, Chrome, Mozilla Firefox, Edge, opera, Explorer 8-11, 16:9, 8:5, 5:8, 3:2, 3:4, 4:3, 75:128, 3:5

ניווט

הניווט באתר 'כותב טוב' מתבצע דרך סרגל התפריט בחלק העליון של האתר, או דרך התפריט בחלקו התחתון של האתר. ניתן לגשת לכל דפי האתר דרך תפריטים אלו.

באתר הזה גם קיים מענה עבור המשתמשים שאינם נעזרים בעכבר או מקלדת.  מקש TAB ינווט אותך קדימה בין קישורי האתר והשילוב שבין מקשי SHIFT + TAB ינווט אותך אחורה. הניווט בדרך זו מלווה בחיווי המדגיש את הקישור הנבחר.

מוגבלויות ראייה ושמיעה

אתר 'כותב טוב' בנוי מטקסט ומתמונות, ומתאים לרוב קוראי המסכים. 

מאילוצי עיצוב, נוצרה מגבלת נגישות בטפסי האתר, אך מי שבנה את האתר דאג להוסיף תכונה שנקראת  ARIA, או 'מציין מיקום', עם חיווי להתמצאות המשתמשים בעת מילוי הטופס.

כפתור נגישות בפינה העליונה של מסך

לחיצה על כפתור זה יציג סרגל נגישות. בסרגל ישנה אפשרות לביצוע שינויים בתצוגת האתר. השינויים כוללים בין השאר: ניגודיות צבעים, שליטה על גודל הגופן, הדגשת קישורים בניווט ועוד.

ניתן בכל שלב לאפס את ההגדרות לברירת המחדל ע"י לחיצה על כפתור הנגישות או על ריענון הדף.

תקנים אינטרנטים לנגישות אתרים

אתר 'כותב טוב' פותח ע"פ תקני האינטרנט הקיימים היום ובטכנולוגיות WEB שונות כגון: PHP, JavaScript HTML 5 ו CSS3.

יצירת קשר

אתר זה נבנה במלוא תשומת הלב לנושא הנגישות… אך טעויות יכולות לקרות כי אפילו 'כותב טוב' לא מושלם. אם בכל זאת חווית קושי בגלישה אבקש להפנות את תשומת ליבי באמצעות דף 'תהיו בקשר' למעלה בצד שמאל, ובתוכו תיאור הבעיה כולל כל המידע הרלוונטי שיעזור לי בפיתרון. מבטיח לעשות כל שאוכל כדי לתת מענה מהיר ויעיל לתקלה.

גלישה מונגשת ונעימה לך!