הקשר הישיר בין שיפור יכולת הכתיבה להצלחה בעסקים | כותב טוב

הקשר הישיר בין שיפור יכולת הכתיבה להצלחה בעסקים

כולם יודעים שהשכלה ואופי יכולים להשפיע לטובה או לשמש מכשול בקריירה של אדם. מתברר שגם היכולת, או היעדר היכולת, לכתוב טוב, אפילו 'רק' מאמר ראוי, יכולים להשפיע באופן דומה על אותה קריירה ממש. יש הטוענים באופן קיצוני יותר ואומרים כי כישורי כתיבה נחוצים לאדם לא רק כדי לקדם את הקריירה של עצמו אלא כדי שתהיה לו קריירה מלכתחילה.

מיומנויות כתיבה בכלל, וכתיבת חיבורים ומאמרים שכנועיים בפרט, חשובים לקריירה של אדם מכיוון שהכישורים הדרושים ליצירת טקסט כתוב היטב ישימים בתחומים אחרים בחיים. לא צריך להיות כותבים מנוסים על מנת לדעת שכדי לכתוב טוב, כל סוג של חיבור, יש להתייחס לקהל הקוראים, לטון ולנימה, והרי אלו כישורים שיכולים לבוא לביטוי משמעותי במצבי חיים אמיתיים. הרי בשיחות בין פינות קפה במשרדי ענק לשיחות חולין בזמן ארוחת צהריים עסקיות, וברמות שונות של פורמליות, אנחנו נדרשים להתאים את הטון והנימה לאנשים שונים במצבים שונים. חוסר טקט בא לביטוי כאשר תכונות כאלה חסרות לנו באותם מצבים, וההפך – משיכה כמעט חשמלית מתרחשת כאשר אנחנו שולטים באמנות הזאת.

שמירה על רשמיות עם ממונה או בוס, למשל, מדגימה כבוד לאדם ולעתים קרובות קשורה לאינטליגנציה

גם במאמרים ובכתיבת טקסטים שונים, לרבות טקסטים שיווקיים, אם המידע לא עובר לצד השני באופן טוב זה כאילו הוא לא הוצג בפני הצד השני בכלל. בסביבת העבודה, אם עמית לעבודה מרגיש זלזול מצדך, ולא בהכרח בגלל מה שאמרת אלא בגלל איך אמרת את זה, זאת אומרת בשל טון או נימה לא תקינים, המסר שלך לא יתקבל טוב, ללא קשר לשאלה אם הדברים היו כבדי משקל או לא. כך קורה שהתכונות שקשורות בלהיות כותב/ת טוב/ה חשובות לקריירה העתידית והנוכחית של אדם, מכיוון שהיא עוזרת להעביר את המסרים שלך ליותר אנשים באופן הרבה יותר ברור, וגם מבטיחה שהמסר יתקבל היטב ויעבור צלול.

בנוסף לכך, היכולת לכתוב היטב יכולה גם לשפר את יכולתו של אדם לתקשר באופן יעיל יותר על בסיס אישי ופחות רשמי. לדוגמה, טקסטים משכנעים משתמשים במגוון טכניקות כדי לשכנע ביתר קלות את קהל הקוראים שלהם. גם כשמנהלים דיונים עם אחרים, שבהם יש צורך בשכנוע מסוים, אפשר להשתמש באסטרטגיות כתיבה שכנועית כמו 'ביסוס טיעון והפרכתו', או שימוש בשינויים ומניפולציות סמנטיות כדי לשים דגש על משהו, או שימוש בטכניקות אחרות שכותבים מיומנים משתמשים בהן מבלי משים כדי להשפיע על קהל.

אותם דברים תקפים לגבי אנשים שמעורבים מאוד בתחום פוליטי

או מדברים מול קהל כדי לשכנעו להצביע בדרך מסוימת. אין כמו אסטרטגיות כתיבה על מנת להעביר מידע ביעילות ולשכנע קהל בקלילות. ראשית, כפי שהוזכר קודם לכן, להיות מודעים לטון הדיבור/כתיבה ולנימה שבה הדברים נאמרים/נכתבים – יש השפעה חשובה להפליא על יכולת השכנוע. כותבים צריכים להכיר היטב את הקונוטציות של המילים בהן הם משתמשים כדי לא לבלבל או לפגוע בקהל. זה קשור גם לאסטרטגיות השכנוע הנפוצות בכתיבה: פאתוס, אתוס ולוגוס, שזכו כאן במאמר מפורט לאחרונה. במונחים של דיבור אל מול ציבור מאזינים, או באופן פרטי, אוצר מילים מסוים עשוי לעורר תגובות עוצמתיות יותר בקהל מאשר בחירת מילים שגויה. אפשר גם להגביר את האמון של הקהל בדובר באמצעות טכניקות האתוס והלוגוס, בהן עושים שימוש רב בכתיבה שיווקית.

העובדה היא שאנשים רבים משתמשים באופן לא מודע באסטרטגיות כאלו, ללא קשר לכישורי הכתיבה שלהם, רק שכישורי הכתיבה משפיעים באופן ישיר על היכולת הזו. זו יכולת שקשורה לשליטה טובה יותר בתגובות הקהל, ומשפרת את הסיכויים של כל אדם להגשים את מטרת הנאומים והטיעונים שלו.

לסיכום, מיומנויות כתיבה, ולו רק כאלו שקשורות לכתיבה פורמלית בלבד, יכולות לשמש ביעילות גם שיחות מילוליות כמו גם נאומים מול עשרות או מאות אנשים על מנת להועיל באופן חיובי ולקרב כל אדם ליעדי הקריירה שלו.

מעקב צמוד אחר מהדורות הניוזלטר הזה, לאורכו ולרוחבו לאורך השנים, מבטיחות לצייד אותך בכל שנדרש על מנת לשפר את כישורי הבעתך בכתב, את יכולת השכנוע שלך באמצעות מילים, וכך גם את כישורי הקריירה והחיים שלך – בכל תחום.

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך