חמישה עקרונות בכתיבה לשיפור ההמרות בדפי נחיתה

חמישה עקרונות בכתיבה לשיפור ההמרות בדפי נחיתה | כותב טוב

לאור שיעורי ההמרה הנמוכים שמאפיינים דפי נחיתה, הצורך להשפיע על יותר מהתנועה כדי להפוך ללקוחות הוא גדול. מזל שיש דרכים מוכחות ולא יקרות לעשות את זה.
ככל שמאמירות עלויות המודעות וקידום אתרים הופך לעולם תחרותי ויקר יותר, עדיף לקטוף תחילה את הפירות שכבר הבשילו על העץ השיווקי, הלא הם דפי הנחיתה הקיימים והתנועה שבמילא זורמת אליהם.
אז הנה חמישה עקרונות מעולם הכתיבה השיווקית שתפקידם להגדיל את שיעורי ההמרה של דף הנחיתה שלך בכ-10% או יותר, משמע פי 5 יותר המרות, ומבלי לשלם על כך אגורה שחוקה נוספת.

לדבר אל 'קהל אחד'

דפי הנחיתה הטובים ביותר מאוד ספציפיים בכל הנוגע למה שהם מציעים, ולכן הם 'מתחברים' למגזר מוגדר מאוד ו'מדברים' ישירות אל הרצונות והמאוויים האמיתיים של המגזר/קהל הזה.
דפי נחיתה בעלי 'פניה רחבה', לעומת זאת, מדברים אל כולם, ו'כולם' אף פעם לא היה קהל יעד טוב בעולם הפרסום והשיווק, אלא אם כן מוכרים מים בדף נחיתה שנפתח במדבר.
פרקטיקה חכמה יותר טוענת שאם חייבים לתת מענה לכמה סוגים של קהלים ופלחי שוק, צריך ליצור לשם כך כמה דפי נחיתה ייחודיים, לכל אחד מהם.
לדוגמה, נניח שאת מוכרת ביטוח לעסקים קטנים. עסקים קטנים מרכיבים שוק רחב למדי שמלא בנישות משל עצמו; החל ממאפייה מקומית, מוסך או מספרה ועד לסוכנות שיווק דיגיטלית. הניסיון ליצור דף נחיתה אחד שמדבר ישירות לנקודות הכאב של כל העסקים הללו ביחד יסתיים בכישלון בטוח. הקופירייטינג/כתיבה שיווקית שנדרשת לשם כך מתבקשת להיות גנרית ובעלת פניה רחבה מדי כדי לפנות אל כולם. קוראים/גולשים לא ממש מתחברים למסרים כלליים וסיכויי הדף להצליח נמוכים בהתאם.
לכן מומלץ להקים דפי נחיתה ייחודיים עבור כל פלח שוק וליצור טקסטים ייחודיים שמכוונים לצרכים הספציפיים של כל קהל וקהל.

שליטה בקצב ובזרימה של טקסט ההרחבה

לכל שורת טקסט בדפי נחיתה יש שתי מטרות עיקריות: לשמור על תשומת הלב של הגולשים ולהניע לפעולה הרצויה (קנייה, מילוי פרטי קשר, הורדת מדריך). קצב וזרימה הם כלים רבי עוצמה שעוזרים להשיג את המטרות הללו, במיוחד בטקסט ההרחבה. אם זה נשמע לך קצת סתום זה כי (כנראה) את לא כותבת למחייתך, אבל זה בסדר, כי זו ככל הנראה הסיבה שהשקעת מזמנך ואת קוראת את המילים הללו.
אז אנסה להסביר יותר טוב…
כשאת כותבת מידע כלשהו בדף נחיתה, את רוצה לכלול שילוב של אורכי משפטים ומבני משפטים, ולמקם נכון את טקסט ה'עומק', או 'טקסט ההרחבה' שבו מסבירים את הרעיון שמנסים להעביר בדף כולו. דוגמה טובה לקצב ולזרימה מהירים וחדים היא הכותרת והתמונה הראשית בחלק העליון והקבוע של דף הנחיתה, המכונה בלעז "Hero Section". זה חלק שאמור להיות קליט יותר ולהכיל הצעת ערך שמשכנעת במהירות. החלק הזה אמור להיות קצר, מתוק וברור, כמו למשל "קבלו משלוח תוך 10 דקות או את כספכם בחזרה" לצד תמונה של ארנבת עם תיק משלוחים על הגב. כאמור, קצר וקולע.
ככל שמתקדמים במורד דף הנחיתה אל טקסט ההרחבה אפשר להוסיף פרטים נוספים, ככל הנדרש, לרבות הסברים כיצד שירות המשלוחים עובד, והכל במונחים שכולם יכולים להבין. מטרתו של טקסט ההרחבה הוא להעביר את הגולשים דרך חוויית העסק ותהליכיו הרלוונטיים, כדי שיהיה ברור למה לצפות כשמבצעים את ההמרה המיוחלת ונרשמים לשירות או מבצעים רכישה. בטקסט ההרחבה יש לשלב הסברים בקצב, בזרימה (להימנע ממשפטים ארוכים מדי) ובשפה משכנעת, תוך התייחסות לכמה שיותר שאלות נפוצות של לקוחות פוטנציאליים.

לכלול הוכחה חברתית

'הוכחה חברתית' (עדות או 'טסטמוניאל') היא קריטית בדפי נחיתה. אבל חשוב להבין שהוכחה חברתית לא אמורה להיות מוגבלת רק לציטוטים של לקוחות מפרגנים. יש דרכים רבות להכיל הוכחות חברתיות ערכיות ועדינות שמעודדות המרות, וחשוב לעשות את זה, כי הן הכרחיות לבניית אמון וביטחון בקרב הגולשים.
כדאי לשקול להוסיף הוכחה חברתית שכזו כבר בקטע העליון, הקבוע והראשי של דף הנחיתה, כך שההוכחה תהיה אחד הדברים הראשונים שהמשתמשים יראו כשינחתו בדף.
הנה כמה הסברים ודוגמאות להוכחות חברתיות:
• האם דף הנחיתה שלך הוא של חברת תוכנה? אם כן, מתחת לכפתור ההנעה לפעולה (CTA) אפשר להראות כמה חברות נרשמו השבוע במטרה להשתמש בתוכנה המדהימה שלך. הוכחה כזו יוצרת אפקט החזר-השקעה גבוה.
• אפשר לכלול את רשימת הלוגואים של חברות ומותגים שמשתמשים במוצר או בשירות שלך.
• אפשר להכיל 'ביקורות כוכבים' (מאתרים כמו Google ו-Yelp) מלקוחות שונים (בתקווה שרובם מפארים את השירות).
• אפשר לציין כמה לקוחות שירתה החברה שלך ולכמה עזרת השנה, או לאורך חיי העסק.

לצמצם את ה'סיכון' שבהנעה לפעולה

כפתור הנעה לפעולה כמו "הירשמו עכשיו" יכול להיתפס כמרתיע, מכיוון שהוא מרמז על 'עבודה' נוספת שיש לעשות בדרך לקבלת התמורה. לפעמים זה ניסוח הכרחי, אבל אם הוא לא הכרחי, יש בצידו בעיה – הוא עשוי להיתפס ככפתור שלא נותן תמורה מיידית. הסיכון הוא כפול ומכופל במיוחד אם מנסים להשיג מכירות ישירות מדף הנחיתה עצמו.
כפתורים בעייתיים שכאלה תורמים להססנות, שמפחיתה את שיעורי ההמרה וגם את המכירות. אנשים הססניים מתחילים לשאול את עצמם אם הם בכלל צריכים את השירות/מוצר שלך, אם הם רוצים אותו או יכולים להפיק ממנו תועלת. בעידן של הסחות דעת אינסופיות ומערכות שיקולים קצרות, כמה שניות של היסוס מספיקות כדי להפוך לקוח ל'מנוח'.
כדי לטפל בבעיות שכאלה, כדאי להקיף את כפתור ההנעה לפעולה בהצהרות מחזקות וחיוביות כמו:
• "אין צורך בכרטיס אשראי"
• "גרסת ניסיון חינם"
• "אחריות להחזר כספי תוך 30 יום"
• "חינם לנצח עד שתשדרג"
כל אלה משפטים שתפקידם להרגיע את המשתמשים ולתת להם להבין שהם מכוסים, גם אם הדברים לא יסתדרו בדיוק כפי שקיוו.

להיות ספציפיים בכתיבה

הטעות הגדולה ביותר שניתן לראות בדפי נחיתה מופיעה בצורת הצהרות גדולות ורחבות, במקום הבטחות לתוצאות ספציפיות, שמגובות בנתונים.
לדוגמה, לאיזה מהמשפטים הבאים אפשר להאמין יותר?
א) "בטוח תהנו משנת לילה טובה יותר"
ב) "9 מתוך 10 לקוחות שיפרו את איכות השינה שלהם ב-65% תוך 7 ימים"
נתונים ספציפיים ומספריים מעניינים ומשפיעים הרבה יותר מהבטחות כלליות. בזמן שהמשפט הראשון אכן יוצק ביטחון (כי הוא מנוסח עם הרבה ביטחון), משפט ב' מאוד ספציפי. לכן, בכל מקום שאת יכולה, שני הצהרות גורפות וכלליות לכאלו שמכילות נתונים, מספריים או אחרים, שמוכרים עבורך את המוצר או את השירות.
אין לך נתונים כאלה? אם לא נעזרים בחברת סקרים אפשר פשוט לדבר עם הלקוחות, לבקש מהם לענות על סקר על סמך מוצרים שהתנסו בהם או שניתנים להם בחינם לטובת הסקר, ואז להשתמש במשוב כדי לשפר את הערך הנתפס בדף הנחיתה.
™™™™™™™™™™™™™™™™™™™™™™™™™™™™™™™™
בל נשכח ששיעורי ההמרה הממוצעים של דפי נחיתה בכל הענפים (מספר האנשים שיירשמו לשירות או ירכשו אותו בדף הנחיתה) הוא די עלוב. סקרים מראים שדפי נחיתה ממוצעים מסתפקים בכ-2.35% המרות פר דף מתוך סך התנועה שמגיעה אליהם. לא הרבה הא?
אן כן, המציאות מחייבת אותך להוביל יותר ויותר תנועה כדי ליהנות מיותר ויותר מכירות/המרות. כמויות גדולות של תנועה יכולות לזרום לדף שלך רק תמורת סכומי כסף גדולים, וגם אז לא בטוח שתמירי. לכן, הקפדה על חמשת העקרונות האלה בדפי נחיתה שווים את המאמץ מאחר שהם יעלו את שיעורי ההמרה היחסיים בדף הנחיתה, בלי קשר לכמות הגולשים אל הדף.

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך

תגובות בפייסבוק

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית

המחקרים האחרונים בתחום הכתיבה | שכנוע באמצעות מילים | מדריכים יעילים לכתיבה שיווקית בשיטת עשה זאת בעצמך | שילוב של הומור וידע | פעם בחודש אצלך במייל

הרשמה לניוזלטר ספרים

על אודות עבודתם של סופרי צללים | מחסומי כתיבה והדרך להתגבר עליהם | מדריכים יעילים לכתיבת ספרים בעצמך (DIY) | פוסטים, מאמרים וחדשות על יצירת ספרי ביוגרפיה ומקצוע | ביקורת הספרים של טלי

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד?

שיתוף:

טל מאור, 'כותב טוב'

הנה רואים אותי והנה קוראים אותי ומי שרוצים אותי יוצרים איתי קשר. מי אני? קופירייטר, כותב שיווקי, עורך תוכן, סופר צללים, החבר של טלי ואבא של אורי ויואב – לשירות כתיבתך, בכל עט.

שם, טלפון ומייל - כל מה שחסר כדי ש'כותב טוב' יכתוב טוב למענך

פוסטים אחרונים מתוך 'בלוג טוב'