טיפים לכתיבה שיווקית באתר אינטרנט – 1

כתיבה באינטרנט היא יותר מאשר סוג של חוברת שיווק און-ליין. כתיבה לאינטרנט היא קצת יותר מאשר רשימה פשוטה של 'בולטים' (שורות דגש) על נושא מסוים. למעשה, כתיבה שיווקית לאינטרנט היא מדע בפני עצמו. השתמשו בעצות אלה כדי ליצור לעצמכם תוכן שיווקי איכותי לאינטרנט שיעורר בגולשים שלכם את הרצון לקרוא עוד ועוד.

ההבדל בין כתיבה לעלונים לכתיבה מקוונת:

אחת הטעויות הנפוצות ביותר שבעלי אתר בתחילת דרכם עושים, היא פשוט להעתיק ולהדביק באתר את חומרי השיווק מהעלונים שלהם. הגיע הזמן להפנים את חוק הברזל – כתיבה לאינטרנט שונה מכתיבה לדפוס. הדרך שבה האינטרנט עובד שונה בתכלית מהאופן בו עלון משווק את מוצריכם, וכתיבה מקוונת צריכה לשקף את זה.

כתבו עבור כולם:

גם אם אתם חושבים שקוראיכם גאונים, עליכם לקחת בחשבון שכתיבה לאתר היא עבור כולם, גם אלה ש… איך לומר… פחות גאונים. אם יש לכם כוונות שיווקיות רציניות, כל דף באתר שלכם צריך לקבל התייחסות של דף שמופיע מול עיני קוראים שיכולת הקריאה והבנת הנקרא שלהם היא לא משהו. אם אתם כותבים בשפה פשוטה ומסבירים גם את המובן מאליו, תוכלו להיות בטוחים ש'תשמרו' גם על קוראים פחות מיומנים. לעומת זאת, אם אתם רוצה לשדר פוזה אינטליגנטית, אתם בהחלט מוזמנים, אבל קחו בחשבון שתאבדו לא מעט לקוחות פוטנציאלים שלא מתרגשים מהפוזה הזו ולעיתים אף לא מצליחים להבין מה אתם רוצים לומר.

כתבו תוכן שיווקי בסגנון הפירמידה ההפוכה:

חשבו על תוכן כמו על פירמידה. הכיסוי הנרחב של הנושא העיקרי צריך להופיע ראשון ברשימה, ורק אז ניתן לפרט עוד ועוד. השיטה הזו שימושית לקוראים שלכם, כי היא מאפשרת להם להבין את המסר המרכזי כבר בהתחלה ולהחליט בקלות ובמהירות אם להמשיך בקריאה או לעבור לנושא אחר, ספציפי יותר, שהם רוצים לקבל מידע אודותיו. העיקרון הוא פשוט, ככל שתיצרו טקסט יעיל יותר עבור הקוראים שלכם, כך הם ירצו לקרוא עוד וייהנו יותר מהגלישה באתר שלכם.

כתבו תוכן – לא פרסומת:

עמדו בפיתוי לכתוב בשפת משווקים פרסומית מדי. גם אם אתם מנסים להשפיע על הקוראים שלכם לנקוט בפעולה מסוימת, הם נוטים פחות לעשות זאת אם הדף שלכם מרגיש להם כמו עוד פרסומת. ספקו ערך תוכני לכל דף שאתם כותבים בכדי שהקוראים ימצאו סיבה להישאר אתכם.

אם חשבת שהפוסט הזה יכול לעזור למישהו, למישהי או למישהם – אפשר לשתפו ממש פה למטה.