לב השיחה השיווקית הוא רגש, לא שכל

כבעלי עסקים אתם רוצים שהלקוחות הנוכחיים והעתידיים שלכם ידעו מה העסק שלכם עושה. לא פחות חשוב – אתם רוצים לשכנע אותם שאתם טובים במה שאתם עושים. נכון, זה חשוב, אבל זה ממש לא כל מה שהכתיבה השיווקית שלכם צריכה לשדר. התכלית של כתיבה שיווקית היא כפולה: שידעו עליכם ועל מוצריכם עוד לפני שבכלל צריכים אתכם, ושתהיו האופציה הראשונה לפנות אליה כשמתג "אני צריך אותך" קופץ בקרב הלקוחות הפוטנציאליים. למרות שזאת האמת, ישנן שתי טעויות שבעלי עסקים עושים כשהם כותבים, או מבקשים מקופירייטרים שיכתבו עבורם את החומרים השיווקיים שלהם: 1) הם מדברים על עצמם הרבה יותר מאשר על הצרכים של הלקוחות שלהם. 2) המסר השיווקי שלהם כולל רשימת מכולת של המוצרים או השירותים שהם מציעים. זה משעמם ולא בדיוק מה שהצרכנים רוצים לדעת.

יודעים מה הלקוחות שלכם רוצים לדעת? אז אספר לכם בכל זאת. כשהלקוחות שלכם קוראים את החומרים השיווקיים שלכם (אם הם קוראים אותם), הם רוצים לדעת איך המוצר שלכם הולך להקל על חייהם האישיים או העסקיים, או לשפר אותם, הם רוצים לדעת איך המוצר שלכם יעשה את החיים שלהם יקרים פחות ומהנים הרבה יותר. אם אתם, כבעלי עסק, יכולים לענות על השאלות הללו בטקסט השיווקי שלכם, אני ערב לכך שאתם מגדילים את סיכויי המכירה שלכם בעשרות מונים.

לרוע המזל, רוב הטקסטים, אולי אפילו שלך, הולכים לכיוון כזה: "ב [שם העסק] אנו משרתים לקוחות לאורך 50 שנים עם מוצרים איכותיים, שירות מעולה ומחירים הוגנים. חרטנו על דגלנו שירות הוגן…" וכו' וכו'… איכס. זה נורא! למה איכס? כי זה טקסט משעמם שבעייתו העיקרית היא שלא אכפת לו מהצרכנים. למה נורא? מפני שברוב המקרים, קנייה היא החלטה רגשית, לא שכלית. הבחירה היא בידכם – לדבר ללבם של הלקוחות שלכם או אל המוח שלהם. אם בחרתם במוח שלהם – אתם בצרות.

יצרנית האופנועים 'הארלי דוידסון' היא דוגמה נהדרת. הם מוכרים אופנועים, נכון? ממש לא נכון! הארלי דוידסון מוכרים אורח חיים. שיחת השיווק שלהם עוסקת במשהו כמו "איך אפשר לקבל משב אוויר רענן על מכונות המדיטציה היפהפיות שלנו". הם ממש לא מוכרים אופנועים כי הם מבינים שהמכירה שלהם היא לא כלי תחבורה אלא מורכבת מחוויות, מאדרנלין ומהרבה רגש. איך מתקשרים דבר כזה למשתמשי הקצה המכונים 'לקוחות'? ובכן, באמצעות כתיבה שיווקית שפונה לרגש של הלקוחות. אם אתם יכולים לכתוב כך אודות המוצר שלכם, המסר שלכם יעבור מטמורפוזה ממשעמם למשכנע, ואם הטקסטים השיווקיים שלכם משכנעים, רוב הסיכויים שאתם בדרך ליצירת קשר עם הרבה יותר לקוחות.

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? הלינק הזה בשבילך

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם