עקרונות כתיבה שמציתים אהבה בקהל | כותב טוב

עקרונות כתיבה שמציתים אהבה בקהל

אם גם את מנהלת עסק, יתכן ששמת לב למאבק המתמיד שנדרש ממך לקבלת תשומת הלב של הקהל. יש מזור. כמה עקרונות מעולם הקופירייטינג והכתיבה השיווקית יכולים לעזור לך לתפור לעצמך חליפת מסרים משכנעת הרבה יותר. בזכותם אפשר ליצור תוכן שעוזר לקוראים להתאהב בעסק שלך – משימה לא פשוטה ולא מובנת מאליה.

העקרונות האלה, שמבעבעים מבארות הכתיבה השכנועית, הם הבסיס ליצירת מסר עסקי טוב. הרגישי חופשיה להשתמש בעקרונות הקופירייטינג הללו כדי להפוך את קוראיך ללקוחותיך

הזדהות עם הבעיה המרכזית

הגולשים הגיעו אליך מסיבה מסוימת. אם את יכולה להזדהות עם הסיבה הזו ולהראות שאת מבינה את מצבם דרך הניסוח ובחירת המילים, סביר יותר להניח שהם יתנו לך להוביל אותם אל מחוזות הפתרון שאת מציעה.

יתכן שהמשמעות היא שעליך להודיע ​​להם שאת מבינה היטב שהמצב בו הם נמצאים מתסכל אותם, ושזה בטח לא פשוט עבורם אם הבעיה בגללה פנו אליך נותרה לא פתורה. עליך גם לזכור לכתוב להם שהם לא צריכים ללכת לכל אחת או אחד לטיפול בבעיותיהם, הם צריכים לפנות למישהי מנוסה ומקצועית כמוך. טקסט אמפטי שכזה יכול לעשות עבורך את כל ההבדל.

נסי לנסח את מסריך כאילו ישבת בכיסא שמול לקוחותיך

מפתה להשתמש במילים גדולות בתעשיית הכתיבה, ולו רק כדי להראות עד כמה עסקיך מתוחכמים. מפתה לכתוב את הטקסטים שלך כאילו הלקוחות יודעים על העסק שלך כמוך. אבל כשאת עושה את זה ככה, עיני הקוראים מזגגות ומבטם נהיה מעורפל. מעטים באמת יודעים על מה את מדברת, ורוב הסיכויים שהם לא יישארו איתך מספיק זמן כדי לפענח את מה שלא הבינו.

האלטרנטיבה היא להסביר את הדברים בפשטות ובאופן שמאפשר לקוראיך להבין את דבריך בקלות. אם יש בך התלבטות איך לנסח את הדברים אז הנה פתרון ביניים: לא לכתוב באופן מתנשא אלא להתנסח קרוב יותר לשיחה. דברי עם קוראיך כאילו אתם יוצאים לשתות קפה ביחד. זו דרך מצוינת לבנות מערכת יחסים מתמשכת וזה אחד העקרונות החשובים ביותר בקופירייטינג ובכתיבה שיווקית שתפקידה לבנות אמינות ולשכנע.

הציגי את המומחיות שלך

על פניו אולי נראה שהדברים הבאים סותרים את הנקודה שכתבתי ממש פה למעלה, אבל הישארי איתי לרגע והסכיתי נא… למרות שאת לא רוצה להתנשא אל-על כמי שיודעת הכל טוב יותר מקוראיה, חשוב להתנסח כך שגם יבינו שאת לא מתמודדת פה עם שום דבר חדש. תפקידך לוודא שהקוראים שלך מבינים שאת יכולה לעזור להם במצבם, יהיה אשר יהיה. זה איזון עדין אבל משמעותי. יש לוודא שהם מבינים כמה זמן את עושה את מה שאת עושה ושאת שולטת בתחומך כמו אף אחד ממתחריך, תוך שאת מקפידה לא להתנסח רחוק מדי מיכולת הבנתם.

זאת אומרת… שנינו יודעים שאת יכולה להתמודד עם עניינים מקצועיים שכאלה בקלות, אבל כשתצליחי לתקשר לקוראיך שאת מבינה טוב מהם את הבעיה שלהם ובידך הפתרון, הם ירגישו אתך הרבה יותר בנוח ויגדל הסיכוי שיהפכו ללקוחותיך.

גלי גמישות בניסוח

כדי להשיג את המענה החזק ביותר לטקסט השיווקי שלך, יהיה עליך למצוא את הגישה/נימה המתאימה ביותר עבור הקוראים והלקוחות שלך. אין מה לעשות, מאחר שכתיבה לא יכולה להישען על נוסחות מתמטיות, איתור הנימה המתאימה לך ולקוראיך כרוך לעיתים בניסוי וטעיה רבים ומפרכים.

בדרך כלל מגיעים לתובנות שכאלה אחרי כמה ניסויים בכמה חזיתות; בבלוגים, בדפי נחיתה, באתרים ועוד. הרעיון הוא לוודא שהניסוחים השיווקיים שלך מסייעים להגדיל את הקהל ככל הניתן. לשם כך יש לגלות גמישות גם בניסוחיך.

עוצמתה של הוכחה חברתית

 הקוראים שלך רוצים לדעת שאת יכולה לעמוד בהבטחותיך. הם רוצים לחוש רמה מסוימת של ביטחון לפני שהם מתחייבים לך. הוכחה חברתית היא הדרך להשיג את זה. המלצות למיניהן, כחלק מעוצמת השיווק מפה לאוזן, והצגת מקרים ותגובות מפיהם של לקוחות מרוצים – כל אלה עוזרים מאוד. ספרי בגאון את סיפורי ההצלחה שלך ואם את יכולה גם הדגימי אותם. אם את רוצה שהקוראים שלך יסמכו עליך, 'הוכחה חברתית' הוא אחד העקרונות החשובים ביותר בכתיבה שיווקית יעילה.

השקיעי יותר זמן בניסוח כותרות טובות

אולי זה נראה לא הגיוני… הרי כותרות תופסות כמות כה קטנה של 'נדל"ן טקסטואלי' על המסך בהשוואה לשאר התוכן, אז למה להשקיע בזה כל כך הרבה? משום שכותרות הן הדרך של הקוראים לקבוע אם ללחוץ על הקישורים שלך או לא, או אם לנקוט בפעולה או לא. גם משום שרוב הקוראים לא באמת קוראים את המלל לפני שהם קוראים את הכותרות. הכותרת שלך אמורה לעורר באנשים את הרצון לפעול, וזה מספיק חשוב כדי להשקיע בניסוח כותרות טובות ומתאימות יותר מאמץ מאשר בכל טקסט אחר שמתנוסס על דפיך.

התחייבי עכשיו להיות משווקת טובה יותר

על ידי תרגול עקרונות הקופירייטינג האלה, את משפרת את המסר המותגי שלך והופכת למשווקת טובה יותר. יישום הדברים הללו ילמד אותך כיצד לגרום לקוראיך להתאהב בעסק שלך. זה עלול לדרוש חזרתיות ותרגולים לא מעטים כדי להתאים לעצמך קול, נימה ושיטה שיושבת עליך בנוחות, אבל ברגע שזה קורה יהיה לך קל יותר למשוך אליך לקוחות חדשים.

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך