12 צעדים לניקוי התוכן השיווקי שלך ולשיפורו

אף אחד לא אוהב תוכן זבל. אז למה עסקים שמפיצים תוכן נחות מצפים להניב תוצאות חיוביות? הרי ההפך הוא הנכון – כשמשתפים תוכן בינוני מקבלים תוצאות בינוניות. זה משפט הגיוני במיוחד אם מתייחסים ברצינות לכלל עתיק יומין שקובע "אתה מקבל מה שאתה נותן".

תוכן איכותי מספק לקהל העוקבים אחריך חוויה מרתקת ורלוונטית שגם מגדילה לך את ערכי ה SEO וגם בונה אמון בקהל שלך. אם לא השגת עד כה את מטרותיך השיווקיות, ולא הצלחת לטפח מוניטין טוב שהקפיץ אותך לצמרת הדירוג של גוגל, אולי הגיע הזמן לשאול את עצמך: האם התוכן שלי זקוק לניקוי ולשיפור?

ניסוחים רעים ומידע שאינו רלוונטי לקהל שלך יכולים להפוך את התוכן שלך מאמצעי לקידום מכירות לאתר פיגוע. שיתופים מינימליים במדיה החברתית ומעורבות נמוכה של הקהל לאחר שיתוף התוכן הם כולם סימנים לכך שייתכן שמה שהפצת באינטרנט יכול להשתפר.

אז מה כן מהווה תוכן איכותי? איך מנקים תוכן רע? איך משפרים אותו? בדיוק לשם כך התכנסנו כאן.

המונח "תוכן איכותי" יכול להשתנות בהתאם לתחום העיסוק, קהל היעד וגורמים נוספים, אבל המרכיבים הבסיסיים שנדרשים כדי לייצר תוכן ברמה גבוהה תמיד נשארים זהים. 12 הצעדים הבאים יכולים להוות עבורך כרשימת צ'ק ליסט מקיפה באמצעותה ניתן לוודא שהתוכן שלך אמנם מדורג גבוה ואם לא, מה כדאי לשפר בו.

דקדוק וניסוח: בדיקת איות ודקדוק נכון יעניקו תוקף של איכות לתכנים שלך גם בגוגל וגם בעיני הקהל שלך.

אורך: רבים מתלבטים בנוגע לאורכם של התכנים שהם מעלים. בזמן שלא מומלץ שאורכו של פוסט שיווקי ממוצע בפייסבוק יעלה על 5 שורות, אורכם של פוסטים מעמיקים יותר שמפורסמים באתר או בבלוג תלוי בכוונה שמסתתרת מאחוריהם. רוצה לשפר את ה SEO ולמשוך לינקים לאתר שלך? פוסטים ארוכים יענו על דרישה כזו. היעד שלך הוא גולשים שקוראים אותך בניידים שלהם? התוכן צריך להיות קצר ולעניין.

UX – שימושיות: האם התוכן שלך קריא וקל לניווט? פרישה נקיה של מילים ועיצוב טקסט נעים לעין תורמים לקריאה מרפרפת, ורוב ה"קריאות" ברשת הן מרפרפות.

היבט חברתי: שיתופים במדיה החברתית ותגובות הם אינדיקטורים חשובים לאיכות התוכן. קבלת מעט כאלה? יש בעיה. קבלת הרבה? עשית משהו נכון.

הוספת מדיה: ויזואליה טובה מהדהדת באופן חיובי עם הקוראים. כולם אוהבים תמונות יפות וכמעט כולם יודעים להעריך אסתטיקה. תמונות יפהפיות, צילומים נדירים, 'גיפים' מדליקים וסרטונים מרתקים עושים ניצול יעיל במרכיב האסתטיקה, במיוחד אם הצלחת ליצור חיבור הגיוני בינם לבין התוכן שלך. גולשים רבים משתפים תוכן רק בגלל תמונה או סרטון אליו מצורף לינק, כך שהוספת מדיה מוצלחת בהחלט תורמת להשלמת התוכן.

דומיין: אם התוכן שלך משויך לדפים באיכות נמוכה, זה פרט שיכול להשפיע לרעה על אמינותו. בדקו את הדפים אליהם קשורים הפוסטים שלכם (דף הבית, בלוג, דף נחיתה) כדי להבין מהי האיכות והחוויה הכוללת של הגולשים שלחצו עליך.

על החתום: מי חתום על התוכן שהעלית? בין אם זה אתם או כותב חיצוני כדאי שידעו על מה הם מדברים. בנוסף, מומחים קובעים שככל שישנם יותר מאמרים על שם כותב המאמר או הפוסט, כך גוגל מדרג את התוכן שלו/שלה גבוה יותר.

מטרה: בין אם כתבת על נושא טרנדי או סתם עניין משמעותי אחר, התוכן שלך צריך לענות על שאלה, לפתור בעיה, ואם לא אז לפחות לרגש (להצחיק, להפחיד, להפתיע וכיוצא באלה). תוכן ללא מטרה מושגת שכזו הוא תוכן שיווקי רע.

כמובן שישנם מרכיבים נוספים שמשפרים תוכן שיווקי, למעשה יש המון, אבל נמצא ש-12 הצעדים האלה הם בבחינת ייהרג ובל יעבור כשרוצים לייצר תוכן שיווקי איכותי.

אני יודע, אם אין לך זמן לטפל בתוכן שלך כי את/ה נורא עסוק/ה, כל זה הוא ג'יבריש עבורך ועדיף לפנות למי שמבינים ועוסקים בתוכן שיווקי עשרים וארבע שבע, אבל אם אחרת, אז כל אחד מהסעיפים לעיל, ובמיוחד כולם ביחד, יעזרו לך ליצור תוכן שבאמת ישווק את עסקיך ויביא להם תועלת.

הרשמה לניוזלטר של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך