5 סיבות להפסיק לחשוב על זה ולהתחיל לעשות את זה | כתיבת ספר | כותב טוב

5 סיבות להפסיק לחשוב על זה ולהתחיל לעשות את זה | כתיבת ספר

לא חסרים יזמים שכבר רוצים לכתוב את ספרם, אבל נופלים קורבן לתסמונת 'יום אחד זה יקרה, בינתיים נחכה'. התכנסתי כאן לדון בחמש סיבות ממש טובות ל-מדוע כדאי להעביר עכשיו את מחשבותיך על כתיבת ספר מהצד הרדום של המוח אל הצד הפעיל, ולהוציא את הפרויקט החשוב הזה מהכוח אל הפועל.

1. כתיבת ספר באמת מייחדת אותך כמומחית בנישה שלך. בכך השגת משהו שרוב האנשים לעולם לא ישיגו

ניתן להעריך שרק כ-5% מהאנשים שרוצים לכתוב ספר באמת משלימים את הטיוטה הראשונה או בכלל 'מגיעים לזה'. אפילו המעטים האלה, שצולחים את הקילומטרים הראשונים ומגיעים אל הטיוטות הראשונות שלהם, לפעמים לא זוכים להגיע אל היעד האמיתי – ספר. ובכלל, כשחושבים כמה טיוטות ראשונות הופכות לספרים מלוטשים שפורסמו, המספרים רק הולכים וקטנים עוד יותר.
יש מעט דברים שזועקים 'יש לי סטטוס של מומחית' כמו ספר מקצוע שכתבת, או ספר שמשלב בין סיפור חייך האישי למקצועי. זו אחת ההוכחות החברתיות לכך שאת יודעת על מה את מדברת; את כבר לא סתם עוד קול בקהל שמבטיח הבטחות. אנשים הולכים והופכים ליותר סקפטיים בנוגע לאינספור המשווקים שמוכרים את מוצריהם או שירותיהם במדיה החברתית.
מי שמקדישה את הזמן, האנרגיה ולפעמים את המשאבים הכספיים להוצאת ספר, לא מחפשת להרוויח כסף מהיר. הרי היא לא התעוררה אתמול והחליטה למכור משהו. בדרך כלל לסוג כזה של סופרים וסופרות, או "יזמים ספרותיים" אם תרצי, יש שנים ואף עשרות שנים של השכלה וניסיון מאחוריהם.
כי למרות שאת יכולה לזייף מומחיות במדיה החברתית או אפילו במהלך נאום אישי קצר מוך קהל שבוי, הרבה יותר קשה לזייף את זה לאורך ספר שלם.

2. אפשר לייצר הכנסה של אלפים ואף עשרות ומאות אלפים דרך לקוחות שנכנסים למשפך המכירה שלך בזכות הספר שכתבת

אני נכנס לזה יותר לעומק בחלק מהמאמרים האחרים שלי על כתיבת ספרים, אבל למעשה כל יזם, מאמן, עורך דין, פסיכולוג וכו' יכול להרוויח כסף באמצעות מכירת השירותים שלו לקוראיו דרך ספריו. זה בהחלט צריך להיות המיקוד שלך בזמן שאת כותבת ומפרסמת את הספר שלך. בשוק כל כך רווי את לא רוצה להיראות כמו עוד משווקת אונליין. הספר שלך הוא מגנט ופרסומת כמו אף מגנט ופרסומת מסוג אחר.

3. את יכולה לייצר הכנסה פסיבית רק באמצעות מכירת הספרים

למרות שאני כל הזמן מזהיר מפני ציפיות לא מציאותיות וסכנותיהן בנוגע למכירת ספרים, או התמקדות בפנטזיות סופרים מזויפות של אמזון ורשימות רבי מכר – את עדיין יכולה ליהנות מהכנסה פסיבית באמצעות מכירת הספר שלך בדף נחיתה, באתר, במדיה החברתית ובאמצעות הרצאות.
ספרים שכתבתי עבור לקוחות לפני שנים, כאלה שאפילו לא דנים בהם יותר, עדיין מביאים להם תמלוגים בלתי צפויים. ונדמה לי שאפשר להודות – תמיד נחמד להתעורר בבוקר להכנסה כספית בלתי צפויה.

4. כתיבה והוצאה לאור של ספר מגדילה באופן דרמטי את מספר האנשים שנהנים מהמומחיות שלך

הטיעון הזה כנראה חל יותר על מאמנים, יועצים, עורכי דין, פסיכולוגים ובעלי-מקצוע שכאלה – אבל אפילו אנשים עם מספר עוקבים גדול במדיה החברתית, בעלי קורסים ומנחי תוכניות קבוצתיות, קצת מוגבלים לגבי כמה אנשים באמת פוגשים את מומחיותם ונהנים ממנה.
אז ככה – מאות, אלפים ואולי יותר, יקנו את הספר שלך, במיוחד אם הוא יתורגם. מצד אחד, מטבע הדברים לא כל אדם שקונה ספר כלשהו באמת קורא אותו. עם זאת, מי שיקרא אותו ייהנה מהחוויות שלך ומהידע המקצועי שניסחת פנימה. גם אם בסוף הקריאה הם לא יגיעו דווקא אליך כדי להמשיך ולעבוד איתך, הרבה יותר אנשים יחשפו לתחום מומחיותך בזכות הספר הזה.

5. ספר הוא כלי רב ערך לחשיפה בראיונות בתקשורת

לא הייתי מזלזל בסעיף הזה גם אם אף פעם לא אהבת את החשיפה שכרוכה בזה. בעלי ובעלות מקצוע זקוקים מדי פעם לאיזה ראיון תקשורתי טוב שסוחב אותם קדימה וחושף אותם לקהל רחב ומגוון יותר.
כשיש לך ספר, במיוחד ספר חדש שיצא זה עתה, הוא מגביר את תחושת הדחיפות של התקשורת לראיין דווקא אותך. זה חל לא רק על עיתונים, אלא גם על מגזינים, על ערוצי טלוויזיה, על תוכניות רדיו ועל פודקאסטים.
אני תמיד מעודד את הלקוחות שלי לחשוב קצת מעבר לקהילה או לנטוורקינג הנוכחי שלהם. ערוצי מדיה שונים לא חייבים להיות קשורים ישירות לספר או לעסק שלך. מה לגבי אגודת הבוגרים של המכללה שלמדת בה? מה בנוגע לארגון/קבוצה אחרת שאת חברה בו? חשבי על כל קישור אפשרי להוצאת הספר הזה ולפרסומו. כי אם לא תדברי על הספר שכתבת (או שכתבו עבורך בקולך ובשמך) ברגע שהוא יצא לעולם, כש'הברזל עוד חם', יהיה קשה יותר להפיק ממנו לקוחות והזדמנויות מאוחר יותר.

אז מהם הצעדים הבאים?

עכשיו את מוכנה להפסיק ולהתמהמה בנוגע לספר שלך? כי היום הוא יום טוב יותר מכל יום אחר להתחיל לרקום עבורך מציאות עסקית טובה יותר. כתבי אותו, דברי אותו בקול רם, הציגי בו כל סיפור ומידע שאת חושבת שיתרום לו קשור למומחיות שלך. אל תעצרי את עצמך ואל תדאגי לגבי העריכה. פשוט התחילי, ותוך כשנה תגלי שיש לך ספר ביד. איך אני יודע? עשיתי את זה יותר מ-40 פעמים.

הרשמה לניוזלטר כתיבה שיווקית של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות, מחקרים, מדריכים ונגיעות של הומור מעולם הכתיבה השיווקית והמדיה החברתית

הרשמה לניוזלטר-ספרים של כותב טוב תעשיר אותך בחדשות מעולם הספרים וכתיבתם, ביקורות ספרים, מדריכים ונגיעות של הומור על ספרים, כתיבה, סופרים, סופרי צללים ולקוחותיהם

רוצה לכתוב ספר אבל אין לך זמן או יכולת לעשות זאת לבד? זה בשבילך